Nędza browarowa

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • the_il
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2005.06
    • 15

    Nędza browarowa

    Przyznam się że od dawna obserwuje to forum i dziwi mnie brak zdrowego rozsadku, zawsze wszystkie piwa są może i nie najlepsze, ale... 4 dostają- czy to forum to zakumuflowane lobby wszelkich browarów. Przecież prawda jest nie trudna do odgadnięcia- 90 procent produkcji piwa to - za przeproszeniem- gówno. Więc dlaczego tego nikt nie wyartykułuje. A już zupełnym curiosum jest chwalenie piw marketowych....Komuś na tym zależy???
  • zbysia
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2004.09
    • 907

    #2
    Wg mnie każdy ocenia subiektywnie i jego ocena jest prawdziwa na moment oceniania - dzis taka, jutro inna. I to tyle filozofawania. Piwa robione dla marketów nie są może najwyższych lotów, ale czasami lub nawet częściej odstają in plus od wyrobów koncernowych - i nie wydaje mi się, żeby wysokie oceny dostały np.: piwa CP robione dla Biedronki, a Fort z Łomży może takie oceny dostać.
    In somma: wyższe oceny dostają piwa z browarów małych, o smaku i zapachu - widać to na piwometrze z ocenami forumowiczów.
    fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

    Comment

    • grzes_ch
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2003.10
      • 612

      #3
      Moim zdaniem takie oceny to skutek zastosowania punktacji tj.
      Kolor
      Piana
      Nasycenie CO2
      Zapach
      Smak
      Opakowanie
      Ogólna ocena to średnia powyzszych ocen.
      Jasno więc widać , że najważniejszy dla nas smak ma wagę 1/6 oceny. To zdecydowanie za mało.
      Może się nawet tak zdarzyć że smakowo i zapachowo okropne piwo (1) zapakowane w piekną butelkę (5) dobrze nasycone (5) , mające odpowiedni kolor (5) i piankę (5) wypadnie nam na 3,6 to więcej niż przeciętniak.

      Comment

      • dziku
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2002.12
        • 1992

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
        Moim zdaniem takie oceny to skutek zastosowania punktacji tj.
        Kolor
        Piana
        Nasycenie CO2
        Zapach
        Smak
        Opakowanie
        Ogólna ocena to średnia powyzszych ocen.
        Jasno więc widać , że najważniejszy dla nas smak ma wagę 1/6 oceny. To zdecydowanie za mało.
        Może się nawet tak zdarzyć że smakowo i zapachowo okropne piwo (1) zapakowane w piekną butelkę (5) dobrze nasycone (5) , mające odpowiedni kolor (5) i piankę (5) wypadnie nam na 3,6 to więcej niż przeciętniak.
        Twoje wyliczenia są błędne.
        Ocena z Artomatu to nie jest prosta średnia. Istnieje i jest opublikowany zarówno odpowiedni wzór, jak i "waga" poszczególnych parametrów. I smak ma tu sporo większy udział niż 1/6. Było to juz tyle razy dyskutowane na Forum... Zdumiewa mnie, że tego nie sprawdziłeś.
        Dziku


        Comment

        • the_il
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2005.06
          • 15

          #5
          A podług mnie: troje piwnych graczy plus piwa marektowe- zabiły polskie browarnictwo. Urawniłowka plus- coraz bardziej rozwodnione piwa.
          Na szczęście jeszcze w niszowych sklepach co nieco można znależć, bo kilku browarom jeszcze chce sie coś robić!

          Comment

          • grzes_ch
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2003.10
            • 612

            #6
            dziku ma rację nie sprawdziłem.
            Przepraszam.
            Dyskusja ta toczyła się dosyć dawno więc dla wszystkich zainteresowanych
            Twoje pytania dot. Browaru i komentarze dot. spraw poruszanych w tym dziale, propozycje usprawnień, zmian, etc.

            Comment

            • zbysia
              Kapitan Lagerowej Marynarki
              • 2004.09
              • 907

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika the_il
              A podług mnie: troje piwnych graczy plus piwa marektowe- zabiły polskie browarnictwo. Urawniłowka plus- coraz bardziej rozwodnione piwa.
              Na szczęście jeszcze w niszowych sklepach co nieco można znależć, bo kilku browarom jeszcze chce sie coś robić!
              Ale o tym co piszesz jest większość tego forum - proszę poczytaj trochę, zobaczysz, że dużo osób ma takie same zdanie.
              fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

              Comment

              • e-prezes
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2002.05
                • 19244

                #8
                widać, że kolega nowy ma w pogardzie polskie browarnictwo i trudno mu się dziwić... niemniej są oprócz całkiem złych, przeciętne piwa i całkiem dobre. dla mojego znajomka wszystkie piwa z małych i średnich browarów śmierdzą cytuję "jabłuszkiem", a najlepszy jest heinneken i trudno mi taką opinią polemizować.
                wszak to 90 % pijących piwo "decyduje" co chce pić i kupuje dany produkt.

                Comment

                • slawekkazek
                  Kapitan Lagerowej Marynarki
                  🥛🥛🥛
                  • 2003.01
                  • 544

                  #9
                  wszak to 90 % pijących piwo "decyduje" co chce pić i kupuje dany produkt.
                  Powiedzmy, że w "decyzji" pomaga im sprawnie przeprowadzona reklama

                  Comment

                  Przetwarzanie...