Protest kibiców przeciwko polityce KP

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Audi
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.03
    • 1682

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ArtK31
    Myślę, że trochę przesadzasz z zasięgiem i skalą Waszego kibicowskiego protestu
    Znaczy sie ja ??

    wiesz myślę że raczej już w całej Polsce o tym się mówi, nie wiem jak jest z piciem produktów KP w Polsce , wiem jakie jest w Poznaniu. Mój brat jeździ po Polsce z towarem i w każdym mieście jak jest to ludzie mu mówią że KP wycykało Lecha i Wielkopolan, więc coś w tym jest. KP i tak się oficjalnie do błędu nie przyzna który popełniła i już widzi skutki tego błędu.

    Comment

    • YouPeter
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.05
      • 2379

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
      Ale Lech Pils jest piwem regionalnym i był pity przez wielkopolan i kibiców.
      Ale już od dawna nie jest. Carlsberg tez pewnie kiedyś był regionalnym piwem.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Audi
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.03
        • 1682

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter
        Ale już od dawna nie jest. Carlsberg tez pewnie kiedyś był regionalnym piwem.
        Ale w WLKP sprzedaje ( sprzedawał ) się najlepiej i tylko dla tego go produkują.

        Comment

        • ArtK31
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2005.04
          • 708

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
          Ale w WLKP sprzedaje ( sprzedawał ) się najlepiej i tylko dla tego go produkują.
          Widzę, że cały Poznań jednym głosem na forum ............
          Ok , sam jestem sentymentalną śląską chłopiną ..........ale niestety Panowie sentymenty na bok jeśli chodzi o pieniądze ( dość duże jak na polskie piłkarskie realia ) .
          Oczywiście chciałbym aby wskaźniki sprzedaży "piw", z którymi "walczycie" spadły .....ale cóż moim zdaniem mało to realne ...a szkoda ....
          Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia
          Gdyby dziś odbyła się konferencja prasowa w KP i szefowie tejże wydaliby oświadczenie: tej mniej więcej treści: JUTRO NA KONTO LECH POZNAŃ WPŁACAMY "OKRĄGŁĄ" SUMKE .....to co wtedy?
          Od jutro Lech najlepszym piwem w Polsce ? Każdy Wielkopolanin pije Lecha ????

          Comment

          • e-prezes
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2002.05
            • 19244

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
            Niestety, a może stety (bo będziesz miał okazję się ucieszyć) masz nieaktualne informacje. Van Pur nie należy do GŻ. Zerknij tutaj albo spróbuj znaleźć Karpackie w portfolio marek GŻ tutaj GŻ robi Podkarpackie, nota bene w Leżajsku.
            Pierwszy właściciel odkupił od GŻ browar, który sprzedał Brau Union, w dodatku nieźle na całej operacji zarabiając.
            jeśli tak jest w istocie to mam powody do zadowolenia. niemniej niepokoi mnie, że strona żywiec trade jest nieaktualna (EB Porter jako ogólnopolska marka??, brak półlitrowego Portera Żywieckiego), a na stronie Vap Pura nie piszą o chwilowej, bądż dłuższej własności HŻ). ba jeśli obecny właściciel VP jeszcze na tym zarobił to budzi to tylko moje uzasadnione podejrzenia.
            a co do protestu, cokolwiek zrobi KP (oczywiście przy założeniu, że włodarze z Poznania mają coś w tej kwestii do powiedzenia, a nie SAB) będzie źle. dlatego uważam, że nic nie zrobią

            Comment

            • YouPeter
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.05
              • 2379

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
              Ale w WLKP sprzedaje ( sprzedawał ) się najlepiej i tylko dla tego go produkują.
              To nie zmienia faktu że nie jest juz piwem regionalnym. Żywiec najlepiej sprzedaje się w na południu i nikt tu nie mówi że jest to piwo regionalne i nikt nie miałby pretensji gdyby sponsorowali Lecha Poznań. Największym błędem KP było to że wogóle zaczęło dawać pieniądze na Lecha. To jest najlepszy przykład że dając palca będą zaraz chcieli całą rękę.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • Audi
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2003.03
                • 1682

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ArtK31
                Oczywiście chciałbym aby wskaźniki sprzedaży "piw", z którymi "walczycie" spadły .....ale cóż moim zdaniem mało to realne ...a szkoda ....
                Czemu nie realne to już jest faktem i nawet nie oficjalnie przedstawiciele KP o tym mówią (ale nie oficjalnie) oficjalnie to maja przed wyjazdem z siedziby KP spotkania z szefostwem i wbijane w głowy że maja mówić "...nic się nie dzieje, notujemy wzrost sprzedaży.."

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ArtK31
                Ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia
                Gdyby dziś odbyła się konferencja prasowa w KP i szefowie tejże wydaliby oświadczenie: tej mniej więcej treści: JUTRO NA KONTO LECH POZNAŃ WPŁACAMY "OKRĄGŁĄ" SUMKE .....to co wtedy?
                Od jutro Lech najlepszym piwem w Polsce ? Każdy Wielkopolanin pije Lecha ????
                To jest nie realne, gdyby nawet tak się miało stać to wynikało by że KP przyznaje się do błędu, jak już pisałem KP się nigdy do błędu nie przyzna, efekt końcowy najszybciej będzie w czerwcu 2006 kiedy to wygasa umowa pomiędzy KP a klubem.

                Comment

                • Krzysiu
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2001.02
                  • 14936

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos
                  ... chcemy wypełnienia nowej (?) strategii KP, która zakłada że moga inwestowac w kluby lokalne poważne kwoty...
                  A gdzie w tej nowej strategii jest napisane, że inwestowanie w lokalne kluby ma dotyczych Lecha? Równie dobrze kibice Notecianki Pakość mogliby się obrazić, bo to też jest lokalny, wielkopolski klub. Albo np. Odlewu Poznań.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos
                  ... Prowadzenie biznesu zakłada tez dotrzymywanie słowa ...
                  A czy KP kiedykolwiek obiecała, że będzie głównym sponsorem Lecha? Otóż nie - i słowa dotrzymała.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos
                  ... W Poznaniu większośc ma świadomośc ze Lech Pils jest piwem regionalnym. I ta marka tak była konsekwentnie przez KP budowana w ciągu ostatnich lat.
                  Więc skoro poznaniacy jej nie chcą, to KP bez żalu wyrzuci ją do śmietnika, jak wiele innych.

                  A czy ja dobrze słyszałem, że zarząd klubu i piłkarze są przeciwko bojkotowi?

                  Comment

                  • Audi
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2003.03
                    • 1682

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter
                    ... Największym błędem KP było to że wogóle zaczęło dawać pieniądze na Lecha...
                    Przecież mogli zostać przy produkcji piwa poznańskiego a nie zmieniać na LECH i wiązać się z klubem.

                    Comment

                    • Krzysiu
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2001.02
                      • 14936

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
                      ... to już jest faktem i nawet nie oficjalnie przedstawiciele KP o tym mówią (ale nie oficjalnie) oficjalnie to maja przed wyjazdem z siedziby KP spotkania z szefostwem i wbijane w głowy że maja mówić "...nic się nie dzieje, notujemy wzrost sprzedaży." ... jak już pisałem KP się nigdy do błędu nie przyzna...
                      Przypomina mi się stary kawał z czasów stanu wojennego "Tu rozgłośnia polska Radia Wolna Europa. Podajemy PRAWDZIWE wyniki Totolotka ...".

                      W tym przypadku jest to chyba nawet "Audicja"

                      Audi, pisałem już na początku, że nazwa piwa "Lech" nie pochodzi od nazwy klubu, a od imienia legendarnego założyciela panstwa polskiego. Nie imputuj kopaczom jakichś nadmiernych zasług.
                      Last edited by Krzysiu; 2005-09-06, 14:00.

                      Comment

                      • Audi
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2003.03
                        • 1682

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                        ...Ja kończę udział w tym temacie, bo kontynuowanie tej dyskusji nie ma głębszego sensu...
                        Widzisz Krzysiu, robisz tak samo jak KP. Oni też mówili że :

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos
                        KP wielokrotnie podkreślała że nie jest w stanie sponsorowac jednej, lokalnej drużyny ponieważ jej strategia tego nie zakłada.

                        Comment

                        • Krzysiu
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2001.02
                          • 14936

                          Próbuję wyłącznie prostować półprawdy, obficie przez was serwowane. Może spróbujesz odnieść się merytorycznie do tego, co napisałem wyżej?

                          Comment

                          • Audi
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2003.03
                            • 1682

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                            Audi, pisałem już na początku, że nazwa piwa "Lech" nie pochodzi od nazwy klubu, a od imienia legendarnego założyciela panstwa polskiego. Nie imputuj kopaczom jakichś nadmiernych zasług.

                            Rozmowa z mecenasem Adamem Lebiodą, prawnikiem Lecha Poznań 2005-08-13

                            "...Nazwa piwa Lech istnieje od lat 80. Czy teraz klub Lech powinien ubiegać się o jakieś pieniądze z tego tytułu?

                            - Wówczas Lech był najlepszą drużyną kraju, więc na pewno pomogło to temu produktowi. Dla mnie zatem oczywistym jest, że brak za to należnej rekompensaty nie jest w porządku. To jednak pogląd z etycznego punktu widzenia. Co innego mówi prawo - w tym wypadku z tytułu tamtych czasów rekompensaty żądać nie można..."


                            Całość rozmowy tutaj

                            Comment

                            • żąleną
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2002.01
                              • 13239

                              Widzę tu niepokojące objawy znieczulicy. Wiadomo, że KP ma prawo robić, co chce i sponsorować, kogo chce, ale jeśli kibice robią akcję przeciwko marketingowemu mydleniu oczu ("jesteśmy związani z regionem, liczy się dla nas Lech bla bla bla"), a o to przecież przede wszystkim poszło, to wypadałoby się z tego cieszyć.

                              Comment

                              • Krzysiu
                                D(r)u(c)h nieuchwytny
                                • 2001.02
                                • 14936

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
                                ... Wówczas Lech był najlepszą drużyną kraju, więc na pewno pomogło to temu produktowi...
                                Wątpię, czy pan mecenas potrafi to udowodnić. Zresztą, co tu mówic o pomocy w sprzedazy, jak po piwo stało sie w kilkugodzinnych kolejkach.

                                A ja nadal twierdzę, że nazwa piwa nie miała nic wspólnego z klubem. Pamiętam, jak pojawiło sie na rynku. Kupowało się je, bo było dobre, a nie dlatego, że kibicowało Lechowi. I wiązało się je z Wałęsą, nie z klubem.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
                                ... Co innego mówi prawo - w tym wypadku z tytułu tamtych czasów rekompensaty żądać nie można...
                                No to jak to się ma do jednego z założeń bojkotu?

                                I nie odpowiedziałeś, co macie zamiar zrobić z apelem władz i piłkarzy klubu o zaprzestanie bojkotu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...