Browar podróbek

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19245

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
    Zdanie Nikity popieram w całej rozciągłości Na pierwszy rzut oka na półce to podobieństwo etykiety jest wyraźne...
    w takim bądź razie brackie jest podróbką heinnekena

    Comment

    • Lacriferno
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2005.07
      • 783

      #32
      To, co uczynił Browar Jurand na zlecenie hurtowni Waspol, jest zwyczajnym podszywaniem się pod znaną markę, wykorzystywanie jej renomy i popularności. Niestety, tego typu praktyki stosowane są nagminnie przez sieci dyskontowe, gdzie zdecydowanie przeważa "marka własna". Wystarczy porozglądać sie po półkach w Lidlu czy Biedronce, a produktów podobnych do oryginału można naliczyć setki. Na szczęście jest coś takiego jak ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji czy prawo własności przemysłowej, które regulują to zjawisko.

      Comment

      • breslauer
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2002.05
        • 2690

        #33
        Bez przesady z tym najeżdżaniem na Juranda - podobne praktyki, wypuszczania piwa podobnego do już istniejącego na rynku, zdarzały się już przed II wojną światową. Dobrze ktoś zauważył, że tu chodzi o zarabianie pieniędzy. Browar zarabia na zleceniu, hurtownia zarabia na sprzedaży ... i już.
        A niby Carlsberg może produkować Piasta Wrocławskiego, który z Wrocławiem nie ma nic wspólnego? Też chodzi o kasę, tylko ciekaw jestem, ile CP płaci ratuszowym ludkom za zgodę na wykorzystywanie wizerunku Ratusza ...

        Comment

        • bax4
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2003.01
          • 14

          #34
          To jest jeszcze nic w porownaniu co wyprawia Browar w Grudziadzu a mianowicie;

          1. Nie waza juz piwa tylko sprowadzaja luzem z niewiadomego zrodla i nastepnie beszczelnie nie wiem jak to napisac ale np maja 1000 l piwa to do tego dolewaja 300 l wody z hudranta i nastepnie rozlewaja do butelek jak piwo wyprodukowane w Grudziadzu .

          Nie wiem ale tym powinien sie ktos zajac !!!!!

          Pozdrawiam

          Ps. NIE KUPUJCIE A JUZ W ZADNYM PRZYPADKU NIE SPOZYWAJCIE PIWA Z GRUDZIADZA .

          Comment

          • sopista
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.01
            • 1747

            #35
            Nie wiem jak to jest w rzeczywistości z Grudziądzem, ale...
            Kolega bax4 kiedyś pisał:

            "Witam !!!
            Pierwsze warki sa juz ugotowane i nastepuje juz fermentacja potem lezakowanie i do klienta.
            Naprawde warto bedzie sprobowac bedzie to cos EXTRA zapewniam poniewaz tam pracuje".

            Ale za jakiś czas w temacie Grudziądz, Kunter Mocny
            Akurat mialem okazje kiedys pracowac w Browarze w Grudziadzu i tak sobie czytam i musze wszystkich sprostowac;

            1. Jak byscie wiedzieli w jakich warunkach produkowane jest te piwo to zareczam zaden nie wzialby tego do ust.

            2. Jezeli chodzi o ocene piwa typu czy to Rotmistrz Mocny,Kunter Mocny i inne to widzialem osobiscie ze zmieniane sa tylko Etykiety !!!!

            Chodzi mi o to ze piwo dzieli sie na Mocne i tzw Slabe , jak np rozlewane bylo mocne to kilka razy po prostu tylko zmieniano Etykiete z nazwa piwa.

            I dziś kolejny post. Czy zapatrywania na ten browar i jego produkty tak Ci się zmieniły ponieważ już tam nie pracujesz?

            Comment

            • bax4
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2003.01
              • 14

              #36
              Nie to nie tak ze juz tam nie pracuje ale w rzeczywistosci prosze zobaczyc date tego 1 postu wszystko bylko ok jak Dyrektorem byla osoba z bylego Heweliusza , nastepnie zostala ta osoba zwolniona zatrudniono Fachowca z upadlego Browaru chyba w Nakle i tak sie zaczela katastrofa tego piwa , ten Facio bedac zatrudniony jako Dyrektor nie umial ugotowac piwa wiec w trybie awaryjnym sciagnieto tego z Heweliusza zaplacona mu za 5 dni jego pracy i na tym zaprzestano.
              Zostaly zwolnione wzystkie osoby pracujace na Warzelni i nowych nie ma !!!

              To ze tak sie dzieje mam info od osob ktore pozostaly jeszcze nie zwolnione i maja ta NIEPRZYJEMNOSC pracowac w Browarze w Grudziadzu.

              Comment

              • Czapayew
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2002.10
                • 1966

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bax4
                zatrudniono Fachowca z upadlego Browaru chyba w Nakle
                To KRAJAN upadł ? Hmmmm. dobrze wiedzieć....
                A tak konkretnie - prosiłbym kol. bax4 o uprzednią weryfikację tego, co chce napisać...
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • sopista
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2003.01
                  • 1747

                  #38
                  Jesli jest tak rzeczywiście to tylko nad tym ubolewać. Ja sam znam dwa przypadki sprzedawania piwa z innego browaru pod własną marką (oczywiście bez żadnej o tym informacji), ale nie mając tego na papierze...

                  Comment

                  • bax4
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2003.01
                    • 14

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew
                    To KRAJAN upadł ? Hmmmm. dobrze wiedzieć....
                    A tak konkretnie - prosiłbym kol. bax4 o uprzednią weryfikację tego, co chce napisać...


                    Ale co mam uprzednio zweryfikowac za bardzo nie rozumie o co chodzi ???

                    Comment

                    • bax4
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2003.01
                      • 14

                      #40
                      To czy Browar Krajan upadl tego nie wiem w 100% ale z tego co pamietam ten gosc co przyszedl to chyba jest z Nakla.

                      Comment

                      • Krzysiu
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2001.02
                        • 14936

                        #41
                        A ja mam nieodparte wrażenie, ze kolega bax4 wyłącznie z zemsty wypisuje te piramidalne głupoty.

                        Comment

                        • bax4
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2003.01
                          • 14

                          #42
                          A co stoi ci na przeszkodzie przyjedz , zobacz, przekonaj sie sam.Poodwiedzaj sklepy spytaj sie o opinie piwa z Grudziadza i juz bedziesz mial czastke odpowiedzi,moge ci tylko powiedziec ze to nie zadna z mojej strony zemsta tylko WSTYD mi ze niektorzy wlasciciele sklepow wiedzac ze pracowalem w Browarze mowia cyt " ....co sie stalo z tym piwem ludzie narzekaja ......."

                          Comment

                          • bax4
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2003.01
                            • 14

                            #43
                            P.S
                            Jezeli ci smakuje to zycze ci SMACZNEGO i nie robie tego w zadnym przypadku zlosliwie.

                            Znam ludzi w Grudziadzu ale to jest przedzial wieku 60 lat i pow. ktorzy do tej pory konsumuja to piwo i twierdza ze jest znakomite, wydaje mi sie ze oni to po prostu maja sentyment do tego piwa bo kiedys kilkanascie lat temu faktycznie bylo dobre.

                            Tak samo na Etykecie opisane jest ze woda zrodlana pytam sie jaka to zrodlana skoro jest to woda z Miejskich Wodociagow ???
                            Ladna mi zrodlana !!!!

                            Comment

                            • Ahumba
                              PremiumUżytkownik
                              🥛🥛🥛
                              • 2001.05
                              • 9012

                              #44
                              Wiem, że nikt nie jest święty (nawet mały browar).
                              Po lekturze całości nasuwa mi się tylko pytanie:
                              Dlaczego temu człowiekowi (bax4) ja tak do końca nie wierzę?
                              Fakt, że jeszcze rok - pół temu w Warszawie było sporo Grudziądza. W tym rokiu nawet w Chojnicach nie było, ale .......
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                              Comment

                              • michalbak
                                Szeregowy Piwny Łykacz
                                • 2004.07
                                • 7

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AndrzejXII
                                Jako pracownik niezbyt popularnej na forum GŻ szanuję mniejsze browary za ich nowe gatunki piw. Jednak to co robi ostatnio Browar Jurand po prostu mi nie pasuje. Chodzi o co tu ukrywać podróbki. Najpierw wyprodukowali piwo Zingli w kolorystyce Ginger'a. Następnie piwo o nazwie Pilsener Elbląski w kolorystyce piwa Specjal. A ostatni wyczyn to piwo Tatar w kolorystyce piwa ............ oczywiście Tatra.
                                Moim prywatnym zdaniem to GŻ niepotrzebnie się podnieca - takiej wody z mydłem dawno nie piłem - jeśli oni uważają że to podróba- sami siebie nisko oceniają. Psy szczekają - karawana jedzie dalej. Nie pamietacie jak Piast w latach 90-tych miał etykiety prawie że identyczne z papierosami Golden American? jak ktoś nie pamięta mogę podesłać skany.....
                                z drugiej strony uwaga do GŻ, która tylko umie zamykać browary i likwidować gatunki piw: nigdy , przenigdy nie widziałem w Józefowie i całym powiecie otwockim piwa Marcowego, że już nie wspomnę o Krakusie świętej pamięci......
                                Piwo to moje paliwo!

                                Comment

                                Przetwarzanie...