Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brzeg, Browar w Brzegu, Ofiar Katynia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Brzeg, Browar w Brzegu, Ofiar Katynia

    Browar w Brzegu, Browary "Brax" Głubczyce, ul, Ofiar Katynia.

    Wielkie dla mnie zaskoczenie. Byłem przekonany, że od kilku lat browar jerst nieczynny (informacja od znajomego kolekcjonera) tymczasem podchodząc poczułem znajomy smrodek przewarzonego słodu. Aż mię ciarki przeszły ...
    Walę na portiernię, a tam srogi pan z "Impela" mówi, że właśnie chodzą tu różni tacy i zawracają głowę, i nic się nie da załatwić. Po 10 minutach mędzenia dostałem jednak swoją porcję etykiet. I kolejne zaskoczenie - Browar Brzeg warzy piwo do dużych sieci handlowych: Tesco, Albert, Carrefour, stąd brak ich własnej marki.
    Podobno nie przewiduje się zamknięcia browaru w najbliższym czasie.
    Na deser wykonałem sobie kilka fotek browaru, głównie od tyłu, ale też jedną od frontu, z 10 pięta wieżowca przy ulicy - nomen omen - Piwowarskiej.
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Odp: Patrol piwny: Brzeg

    Krzysiu napisał(a)
    Czynny browar.
    To w takim razie gdzie w Brzegu można napić się piwa z browaru tegoż ???
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Pepek
      Senior
      • 04-2003
      • 1499

      #3
      Markowego piwa brzeskiego w obecnej chwili to niestety nigdzie . Natomiast można się udać do dowolnego brzeskiego (i nie tylko) marketu i zakupić dedykowane danej sieci "markowe" piwo w butelce euro podpisane nie tylko jako browar Brzeg, ale i Głubczyce, a następnie spożyć w dowolnym miejscu.

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #4
        Rozumiem iż przy browarze również nie ma żadnej firmowej knajpki w której można skosztować miejscowego wyrobu? A to może firmowy sklep?

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          baklazanek napisał(a)
          Rozumiem iż przy browarze również nie ma żadnej firmowej knajpki w której można skosztować miejscowego wyrobu? A to może firmowy sklep?
          Firmowy to pewnie raczej Biedronka lub LIDL(choć nie wiem czy jest w Brzegu).


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 08-2001
            • 3562

            #6
            Pogoniarz napisał(a)
            Firmowy to pewnie raczej Biedronka lub LIDL(choć nie wiem czy jest w Brzegu).
            Straszne jest to iż istniejący browar nie ma swojego markowego piwa Jest to chyba jedyny taki przypadek w Polsce, bo Chociwel chyba nie wszystkie piwa robi dla marketów?

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              baklazanek napisał(a)
              Straszne jest to iż istniejący browar nie ma swojego markowego piwa Jest to chyba jedyny taki przypadek w Polsce, bo Chociwel chyba nie wszystkie piwa robi dla marketów?
              Nie,na szczęście są też wypijalne w zwykłych sklepach,choć ciężko dostać,ale w puszce lub w opakowaniu PET


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • Pepek
                Senior
                • 04-2003
                • 1499

                #8
                baklazanek napisał(a)
                Rozumiem iż przy browarze również nie ma żadnej firmowej knajpki w której można skosztować miejscowego wyrobu? A to może firmowy sklep?
                Knajpki firmowej jak sięgam pamięcią browar nigdy nie miał, bo tak prawdę mówiąc było to niepotrzebne. W najlepszych dla niego czasach markowe brzeskie piwa jak np. Piastowskie można było dostać w każdym brzeskim sklepie spożywczym i wielu brzeskich knajpach m.in. w nieistniejacym już "Tramwaju" na ul. Piastowskiej (obecnie jest tam foto-lab).
                Co do sklepu firmowego, to dawno, dawno temu piwko można było nabyć na portierni browaru, natomiast w 2. poł. lat 90-tych ub. wieku otwarto taki sklep na terenie nieczynnej obecnie słodowni przy ul. Władysława Łokietka opisywanej przez Krzysia na 1. stronie tej dyskusji.

                Comment

                • Pepek
                  Senior
                  • 04-2003
                  • 1499

                  #9
                  Pogoniarz napisał(a)
                  Firmowy to pewnie raczej Biedronka lub LIDL(choć nie wiem czy jest w Brzegu).
                  Masz rację Kolego, Biedronki sa, LIDLa brak.
                  No i przede wszystkim brak normalnego markowego piwa z brzeskiego browaru

                  Comment

                  • Pepek
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 1499

                    #10
                    Pepek napisał(a)
                    ...
                    Co do sklepu firmowego, to dawno, dawno temu piwko można było nabyć na portierni browaru, natomiast w 2. poł. lat 90-tych ub. wieku otwarto taki sklep na terenie nieczynnej obecnie słodowni przy ul. Władysława Łokietka opisywanej przez Krzysia na 1. stronie tej dyskusji.
                    Zapomniałem dodać, że sklepik ten zlikwidowano pod koniec ub. stulecia.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎