Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Z browarów Perła newsów kilka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10847

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
    (...)
    Z tanka leżakowego próbowałem również lekkie piwo, które zwie się Carter. Czy jest warzone tylko w Zwierzyńcu - nie wiem.

    carter jest warzony w obu browarach Perły.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      #32
      W Zwierzyńcu warzą jeszcze Carmela.

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #33
        Z tego co ja pamiętam ze Zlotu pewny jest tylko Carmell - określany jako "dziecko Zwierzyńca".
        Jestem prawie pewien, że małego Zwierza robią też w Lublinie więc pijąc go nie masz żadnej pewności skąd jest.

        W Zwierzyńcu warzy się zarówno Perłę Chmielową, Mocną jak i Cartera. Nie wiem jak z Goolmanami, choć nie widzę powodu czemu nie...
        Nie ma tam jednak (chyba) linii rozlewniczej dla butelek 0,5l, kegów, czy puszek, a powyższe piwa transportowane są cysternami do Lublina i tam butelkowane, beczkowane lub puszkowane.

        Ja uznaję, że dowolne "perłowe" piwo (może poza Carmellem) w dowolnym opakowaniu może być zarówno z Lublina jak i ze Zwierzyńca i nie da się tego rozróżnić...
        Last edited by Seta; 29-12-2006, 12:20.
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19195

          #34
          Po porterze bałtyckim przyszedł czas na witbiera. Jestem ciekaw czy wejdzie do stałej oferty jak Dzikie Ale i Dymione?

          Artykuł i wywiad z Michałem Kempą, dyrektorem Perły tutaj.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #35
            "Nowy produkt warzony jest metodą górnej fermentacji. To znaczy, że drożdże nie osiadają na dnie, ale gromadzą się na powierzchni beczki. Skutkiem tego jest przyspieszenie fermentacji, a gotowy produkt ma większą ilość alkoholi oraz estrów, a więc bogatszy bukiet."

            Po tym akapicie wolałem nie czytać dalej...

            Comment

            • tristan_tzara
              Senior
              • 12-2007
              • 1038

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
              "Nowy produkt warzony jest metodą górnej fermentacji. To znaczy, że drożdże nie osiadają na dnie, ale gromadzą się na powierzchni beczki. Skutkiem tego jest przyspieszenie fermentacji, a gotowy produkt ma większą ilość alkoholi oraz estrów, a więc bogatszy bukiet."

              Po tym akapicie wolałem nie czytać dalej...
              O ja pier..le! Jak jest grubo

              Comment

              • Stasiek
                Senior
                • 02-2007
                • 608

                #37
                Oj, czepiacie się... pewnie panu redaktorowi uciekło słowo "wyższych" - jak się to doda, to już to brzmi dużo lepiej:
                "gotowy produkt ma większą ilość alkoholi wyższych oraz estrów, a więc ma bogatszy bukiet."

                Comment

                • Kones
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 160

                  #38
                  "(...) ale gromadzą się na powierzchni beczki."

                  Gdzie???
                  "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2561

                    #39
                    Może miało być "brzeczki", ale "rz" umknęło? Ciekawe czy na lato zdążą, bo w sumie już jest dość ciepło, to mogliby się nie ociągać.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • Kemp
                      Senior
                      • 03-2002
                      • 357

                      #40
                      Nie pierwszy raz dziennikarze GW dali popis... Najśmieszniejsze jest to, że akapit opisujący fermentację to radosna twórczość dziennikarza
                      Kemp

                      Comment

                      • Kones
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 160

                        #41
                        "brzeczki" brzmiało obco, to przy wieczornej edycji przy flaszce i fajce redaktor zrobił "beczki". A alkohole jak mogą być wyższe, jak stoją w sklepie na wysokości oczu, też musi, dyrektor się rąbną.
                        I tak prasa uczy nas partyjnej czujności na odcinku piwnych niusów, szkoda tylko biednych ludzi, którzy nie dość ze mało wiedzą to po takim "artykule" wiedzą jeszcze mniej.
                        Porter Perła u mnie w pobliżu za 3,69 - 0,33l. Bez szału, cenowo prawie jak kogut wśród piw. Zrobił nam się nowy stary browar regionalno-rzemieślniczy. Za chwilę tyskie z kolendrą za 6 zyla wyłącznie w najlepszych sklepach muzycznych. W końcu nawet śpiący mamut się czegoś uczy, a już na pewno gdzie stoi miska.
                        "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                        Comment

                        • Kemp
                          Senior
                          • 03-2002
                          • 357

                          #42
                          Dyrektor się nie rąbną i na razie jeszcze wie co mówi inna kwestia co rozumie słuchający.
                          Kemp

                          Comment

                          • Kones
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 160

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kemp Wyświetlenie odpowiedzi
                            Dyrektor się nie rąbną i na razie jeszcze wie co mówi inna kwestia co rozumie słuchający.
                            To był skrót myślowy galopu umysłowego redaktora, jestem pewien że z tych 2 to właśnie dyrektor, jako jedyny, wie co mówi .
                            "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                            Comment

                            • perlowa
                              PiwBiz
                              • 09-2014
                              • 7

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kones Wyświetlenie odpowiedzi
                              To był skrót myślowy galopu umysłowego redaktora, jestem pewien że z tych 2 to właśnie dyrektor, jako jedyny, wie co mówi .
                              Niestety tak wygląda zainteresowanie dziennikarzy tematem. Po co edukować, jak można się dać ponieść fantazji. Tak jak w przypadku nagłówka, że do nowego piwa poleca się buraki(...). Wyjęte z kontekstu, ważne by szokowało

                              Grzegorz
                              https://www.facebook.com/PerlowaPijalniaPiwa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎