Z browarów Perła newsów kilka

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • the_il
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2005.06
    • 15

    Z browarów Perła newsów kilka

    ktoś sobie cos napisał, może sie pomyliłem z tymi 10 latami, ale wydaje mi ze okolo 97 roku ukatrupiono i Kryształ i Eko, i Roztocze, zwierzynieckie, i Grill Beer, i Huntera, Olda, a dużo wczesniej Hetmanskie,
    pojwił sie zwierzyniec, ktory leja i w zwierzyncu i w lublinie- i nie wiadomo co tak naprawde sie pije...Los browaru jest smutny, na poczatku 90 tych lat wydawalo sie ze wszystko idzie ku dobremu, nowe rodzaje piwa, eksperymentowanie z etykietami, ponoc byl pomysl sprzedawania piwa w stanach w butelkach kablakowych...
    Ale jak Perła traktuje Zwierzyniec jak 5 kolo u wozu...
  • kopyr
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2004.06
    • 9475

    #2
    Z browarów Perła newsów kilka

    Miałem ostatnio możliwośc uciąć sobie pogawędkę z przedstawicielem Browarów Lubelskich Perła, oto co ciekawego się dowiedziałem.
    1. Goolman Gold ma być w normalnej sprzedaży, degustowałem - czuć wyższy ekstrakt, piwo jest pełniejsze, ale aby się wypowiedzieć musiałbym degustację powtórzyć.
    2. Zwierzyniec puszkowy warzony w Lublinie to Goolman.
    3. Kryształ to Zwierzyniec butelkowy warzony w Zwierzyńcu.
    4. Na moje pytanie co się dzieje z browarem w Zwierzyńcu uzyskałem odpowiedź, że problem leży w tym, że Perła nie jest właścicielem (i tutaj nie pamiętam czy gruntów czy całego browaru w Zwierzyńcu) wobec czego nie inwestuje w ten browar, aczkolwiek raczej nie chcieliby go zamknąć, bo to dla nich prestiż - zabytkowy browar na terenie parku nbarodowego z własnym ujęciem wody itd. Aczkolwiek losy browaru są nie do końca jasne, podobnoż o odzyskanie browaru starają się spadkobiercy poprzednich właścicieli.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • mluk
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2005.01
      • 778

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
      1. Goolman Gold ma być w normalnej sprzedaży..........
      Jest już od pewnego czasu (na pewno od tygodnia).
      "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

      Comment

      • becik
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🍼🍼
        • 2002.07
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
        2. Zwierzyniec puszkowy warzony w Lublinie to Goolman.
        o ile dobrze zrozumiałem to Zwierzyniec warzony w Lublinie i Goolman to jest jedno i to samo piwo?
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Kemp
          Porucznik Browarny Tester
          • 2002.03
          • 357

          #5
          W temacie Zwierzyńca - właścicielem jest Skarb Państwa, Perła jest dzierżawcą.
          Kemp

          Comment

          • kibi
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2004.07
            • 1875

            #6
            Około roku temu zwiedzałem Zamość z profesjonalną przewodniczką. Pani ta opowiadała, że spadkobiercy Zamojskich ubiegaja się o zwrot części majątku (broń Boże nie całej Ordynacji Zamojskiej). Wsród dóbr, które chcieliby odzyskać wymieniła między innymi browar w Zwierzyńcu.

            Comment

            • kopyr
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2004.06
              • 9475

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
              o ile dobrze zrozumiałem to Zwierzyniec warzony w Lublinie i Goolman to jest jedno i to samo piwo?
              Tak.
              Pozostałe wypowiedzi potwierdzają to co napisałem, czyli mój kontakt nie wpuścił mnie w maliny.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • żąleną
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2002.01
                • 13239

                #8
                Świetnie, naprawdę najwyższy czas zainteresować Urząd Ochrony Konsumenta naszym wesołym rynkiem piwnym.

                Comment

                • Pierun
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2005.05
                  • 65

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                  2. Zwierzyniec puszkowy warzony w Lublinie to Goolman.
                  3. Kryształ to Zwierzyniec butelkowy warzony w Zwierzyńcu.
                  Mam tu pewne wątpliwości.
                  Zwierzyniec puszkowy jak i butelkowy 0,5 to na pewno nie to samo co zwierzyniec w butelce 0,33. Puszka i butelka 0,5 jest warzona w Lublinie w 100% natomiast butelka 0,33 w Zwierzyńcu i tą wersje polecam serdecznie. Różnica kolosalna w smaku i w ogóle. Co za tym idzie Kryształ to raczej nie Zwierzyniec butelkowy warzony w Zwierzyńcu, ponieważ Kryształ jest kiepski w smaku w porównaniu z Zwierzyńcem 0,33 a puszka i butla 0,5 jest warzona w Lublinie a wiadomo że Kryształ jednak jest warzony w Zwierzyńću. Troche zakręcona ta odpowiedź, ale myśle że wszystko jest zrozumiałe.
                  Co do tego Goolmana to słysze to pierwszy raz aż z ciekawości porozmawiam w najbliższym zcasie z człowiekiem który waży piwo w Lublinie i go popytam.
                  Właśnie po rozmowie z nim obalam mit jakoby perła w zielonej butelce była lepsza (inna) od perły w butelce zwrotnej. Jest to ten sam produkt na 100%. Nie wiem może kolor butli sprawił u co poniektórych zmiane kubków smakowych. Taka przynajmniej legenda chodziła po Lublinia, że ta w zielonej jest dużo dużo lepsza. Ja nie zauważyłęm różnicy.

                  pzdr.

                  Comment

                  • sloniatko
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2004.02
                    • 1014

                    #10
                    [QUOTE=kopyr
                    3. Kryształ to Zwierzyniec butelkowy warzony w Zwierzyńcu.
                    [/QUOTE]

                    Idąć tropem rozumowania Becika z wcześniejszego postu, to Kryształ to to samo co Zwierzyniec tylko nie w granatach ale w butelakch 0.5. Czy sie mylę ?
                    Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                    Comment

                    • Seta
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2002.10
                      • 6964

                      #11
                      Jak dla mnie Perła waży m. in. takie różne piwa:
                      Kryształ 0,33 - ze Zwierzyńca - polecam! W Braju pojawił się ok. 2 tygodnie temu i Zwierzyniec awansował już na 2gą pozycję w moim DP Smakuje mi bardzo zresztą wkrótce dodam ocenę. NIE MYLIĆ Z KRYSZATAŁEM DOSTĘPNYM KIEDYŚ W BUTELKACH EURO!! To zupełnie inne, dużo lepsze piwo! Chyba że smak jest promocyjny...
                      Zwierzyniec 0,33 lub puszka ze Zwierzyńca - ja wyczuwam tu zupełnie inną bukiet smakowy i nie wierzę, że Kryształ to to samo.
                      Zwierzyniec 0,5 i 0,33 z Lublina - smakuje jak Żywiec
                      Goolman z Lublina - zupełnie do wypicia, zupełnie nie Zwierzyniec
                      WASZE
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • grzeber
                        Major Piwnych Rewolucji
                        🍼🍼
                        • 2002.05
                        • 2869

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
                        Świetnie, naprawdę najwyższy czas zainteresować Urząd Ochrony Konsumenta naszym wesołym rynkiem piwnym.
                        Żą czakamy aż się za to zabierzesz .
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • nikita_banita
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.06
                          • 1363

                          #13
                          Uważam, że pomysł Żą wart byłby rozważenia. Ja w toku rozumowania pokusiłem się nawet o myśl o zmianie odpowiednich przepisów odnośnie piwa i piwowarstwa w Polsce. Nie wiem niestety jakie konkretnie przepisy regulują owe zapisy. Na pierwszy ogień nakazałbym "wielkim" branży, aby pisali na opakowaniach produktu gdzie dane piwo uwarzono - dokładnie z nazwą browaru, a nie tylko grupy lub kompanii.

                          Może pokusimy się o taki projekt obywatelski...

                          Comment

                          • żąleną
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2002.01
                            • 13239

                            #14
                            I właśnie o to mi chodzi - akcja zbiorowa. Wskoczyłem na stronę Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji i zanim mi się komputer zawiesił (przypadek? ) odniosłem wrażenie, że grupowe pozwy są traktowane priorytetowo.

                            Nie wiem też, czy jest to najlepsza instytucja do uderzania z naszymi problemami. W każdym razie jestem gotów wysmażyć tekst (lub jego ogólne ramy) i wrzucić go na forum do surowej oceny. Zaraz założę temat, żebym nie mógł się wywinąć.

                            Comment

                            • Krzysiu
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 2001.02
                              • 14936

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
                              ... Może pokusimy się o taki projekt obywatelski...
                              Napoczątek przeczytaj stosowną dyrektywę Unii Europejskiej, która dopuszcza warzenie z dodatkiem różnych śmieci. Reinheitsgebot już nie obowiązuje, a prawo polskie nie może być sprzeczne z prawem unijnym. Jedyne, co mozna wymusić na producentach, to podawanie faktycznego miejsca produkcji, ale nie ma takiego prawa, które zabraniałoby produkcji piwa np. "Podsudeckiego", np. w Słupsku. Mnie to zwisa, bo dla mnie podstawowe kryterium jest zerojedynkowe - albo piwo mi smakuje, albo nie. A że Piast wrocławski jest warzony w paru róznych miejscach w Polsce - jakie to ma znaczenie? Najwyżej zniknie z rynku i zostanie sam Okocim.

                              Comment

                              Przetwarzanie...