Z browarów Perła newsów kilka

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2003.06
    • 1363

    #16
    Dla mnie ma znaczenie miejsce produkcji piwa - nie dlatego, że jestem jakimś fanatykiem jedynego, słusznego browaru, ale dlatego, że chcę wiedzieć, że dane piwo zostało uwarzone faktycznie w tym browarze, a nie w innym.
    Kryterium oceny piwa jest dla mnie również najpierw smak i nie optuję tu za jakimś ograniczeniem terytorialnym produkcji piwa, ale nie chcę czytać na opakowaniu, że Żubr z Poznania uwarzony został "na skraju Puszczy Białowieskiej" (notabene Białystok też nie leży na skraju tej puszczy). Wymuszenie podawania nazwy browaru warzącego piwo może spowodować, że nasi wielcy z branży nieco bardziej się zastanowią i zaczną nas konsumentów szanować, a nie myśleć tylko i wyłącznie o wielkości zysków.

    Comment

    • żąleną
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.01
      • 13239

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
      dla mnie podstawowe kryterium jest zerojedynkowe - albo piwo mi smakuje, albo nie. A że Piast wrocławski jest warzony w paru róznych miejscach w Polsce - jakie to ma znaczenie?
      Nie wiem, czy ma dla Piasta, ale jak próbowaliśmy po giełdzie w Białej Zwierzyńca oryginalnego i z Perły, to różnica była spora. Dlatego kupując piwo, chcę wiedzieć, gdzie było warzone, ponieważ może to mieć wpływ na smak.

      Comment

      • Cooper
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🍼🍼
        • 2002.11
        • 6055

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
        (...)Perła nie jest właścicielem (...)nie chcieliby go zamknąć
        Skoro nie sa jego wlascicielami to jak moga go zamknac ??? Podejrzewam ze juz by to dawno zrobili gdyby mogli. Oddac browar prawdziwym wlascicielom sprzed wojny (z zakazem wstrzymania produkcji) i bedzie dobrze.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • sloniatko
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2004.02
          • 1014

          #19
          Ja tak na marginesie tematu
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
          [...]że Żubr z Poznania uwarzony został "na skraju Puszczy Białowieskiej" (notabene Białystok też nie leży na skraju tej puszczy). [...]
          Ale na skraju Knyszyńskiej, w końcu to daleko od Poznania i KP może się pomylić.
          Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

          Comment

          • zythum
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2001.08
            • 8305

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
            . A że Piast wrocławski jest warzony w paru róznych miejscach w Polsce - jakie to ma znaczenie? Najwyżej zniknie z rynku i zostanie sam Okocim.
            jeżeli mówisz poważnie to co robisz na tym forum? Takie podejście właśnie niszczy całą dziedzinę jaką jest piwowarstwo, pozwala na zamykanie browarów przy jednoczesnym przenoszeniu marki i OKŁAMYWANIEM ludzi którzy myślą, że nadal piją "swoje" piwo.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • Leonpraga
              Porucznik Browarny Tester
              • 2005.02
              • 468

              #21
              pamiętam jak się kiedyś wkurzyłem chciałem spróbować tatry z żywca, bo dawno jej nie piłem, otwieram, biorę łyk i szok czuję w smaku leżajsk, odwracam butelkę na kontretykiecie małymi literkami wyprodukowano w leżajsku, w tedy jeszcze pisali a teraz tylko GŻ.
              ale co by nie powiedzieć czułem się oszukany i od tamtej pory, nie pije żywca.

              Comment

              • peter_1000
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2003.05
                • 583

                #22
                A czy Perła w w zielonej butelce i Perła w puszcze to to samo piwo? Właśnie piłem jedno po drugim i dałbym sobie trzy włosy wyrwać że nie. Butelkowa jest dużo bardziej aromatyczna i chmielowa. Jakby dwa inne piwa. Ale czy jak to kotś wyżej nie spostrzegł nie jest efekt zielonego szkła?
                Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                Comment

                • CinekChmielowy
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2004.06
                  • 14

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter_1000
                  A czy Perła w w zielonej butelce i Perła w puszcze to to samo piwo? Właśnie piłem jedno po drugim i dałbym sobie trzy włosy wyrwać że nie. Butelkowa jest dużo bardziej aromatyczna i chmielowa. Jakby dwa inne piwa. Ale czy jak to kotś wyżej nie spostrzegł nie jest efekt zielonego szkła?
                  Zgadza się. Jest różnica i jest to właśnie efekt zielonego szkła.

                  Comment

                  • CinekChmielowy
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2004.06
                    • 14

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                    Miałem ostatnio możliwośc uciąć sobie pogawędkę z przedstawicielem Browarów Lubelskich Perła, oto co ciekawego się dowiedziałem.
                    1. Goolman Gold ma być w normalnej sprzedaży, degustowałem - czuć wyższy ekstrakt, piwo jest pełniejsze, ale aby się wypowiedzieć musiałbym degustację powtórzyć.
                    2. Zwierzyniec puszkowy warzony w Lublinie to Goolman.
                    3. Kryształ to Zwierzyniec butelkowy warzony w Zwierzyńcu.
                    4. Na moje pytanie co się dzieje z browarem w Zwierzyńcu uzyskałem odpowiedź, że problem leży w tym, że Perła nie jest właścicielem (i tutaj nie pamiętam czy gruntów czy całego browaru w Zwierzyńcu) wobec czego nie inwestuje w ten browar, aczkolwiek raczej nie chcieliby go zamknąć, bo to dla nich prestiż - zabytkowy browar na terenie parku nbarodowego z własnym ujęciem wody itd. Aczkolwiek losy browaru są nie do końca jasne, podobnoż o odzyskanie browaru starają się spadkobiercy poprzednich właścicieli.
                    ad.1 Póki co jest i sprzedaje się świetnie, nie tylko dlatego, że jest pięknie opakowanym piwem A czy będzie w ciągłej i dalszej sprzedaży, kto wie? ........ lepiej róbcie zapasy
                    ad.2 Bzdury gadał ten P.H., wystarczy spróbować jedno po drugim. Perła takich zmyłek nierobi.
                    ad.3 Butelkowany w Zwierzyńcu, ale różnica jest i to spora (choć oba mi smakują )stąd też się niezgadzam, jak wyżej.
                    ad.4 Coś tam jest niejasnego z tym Browarem i jego spadkobiercami. Niemniej póki co Zwierzyniec robi nowe piwo Perły Browarów Lubelskich - CARMELL (ciemne"karmelkowe") słodziutkie i smaczne

                    Comment

                    • Pierun
                      Kapral Kuflowy Chlupacz
                      • 2005.05
                      • 65

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika the_il
                      ktoś sobie cos napisał, może sie pomyliłem z tymi 10 latami, ale wydaje mi ze okolo 97 roku ukatrupiono i Kryształ i Eko, i Roztocze, zwierzynieckie, i Grill Beer, i Huntera, Olda, a dużo wczesniej Hetmanskie,
                      pojwił sie zwierzyniec, ktory leja i w zwierzyncu i w lublinie- i nie wiadomo co tak naprawde sie pije...Los browaru jest smutny, na poczatku 90 tych lat wydawalo sie ze wszystko idzie ku dobremu, nowe rodzaje piwa, eksperymentowanie z etykietami, ponoc byl pomysl sprzedawania piwa w stanach w butelkach kablakowych...
                      Ale jak Perła traktuje Zwierzyniec jak 5 kolo u wozu...
                      Może nie jest super rewelacyjnie ale ...
                      Więc tak, Kryształ piłem w tym roku i to nie raz, choć ostatnio coś mi nie wpadł w oko. (mówię o sklepach piwnych w Lublinie jak supersklep itp.) Co do reszty faktycznie nie ma na rynku. Grill Beer nie żałuje bo to pomyje były.
                      Zwierzyniec się pojawił i jest bardzo dobrym piwkiem. Faktycznie należy wiedzieć czy Zwierzyniec to Zwierzyniec, zwłaszcza teraz kiedy browary na etykietach podają adres siedziby firmy a nie w jakim miejscu jest warzone piwko. Więc tak, w butelkach 0,33 na bank jest robione w Zwierzynicu i jest to 100% Zwierzyniec. W puszkach i butlach 0,5 raczej inna perła niż Zwierzyniec.
                      W USA będąc 2001 roku za 6-pak perły w butelkach 0,33 (wtedy takowe były) płaciłem około 7$. Z tego co mi wiadomo to dalej Perła można tam nabyć, tylko że w butelkach 0,5. Ile kosztuje teraz to juz nie wiem.
                      Nie sądzę aby Perłą traktowała Zwierzyniec jak 5 koło u wozu. Świadczy o tym choćby cykliczna impreza pod nazwą "Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu". Niedawno zakończyła się już 7 edycja gdzie filmy wyświetlano również w Browarze Zwierzyniec. Oczywiście głównym sponsorem była Perłą jako firma ale piwo promowano tylko i wyłącznie z Zwierzyńca.

                      Comment

                      • jacer
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2006.03
                        • 9875

                        #26
                        W Niezależnej Gazecie Polskiej w grudniowym numerze ukazała się reklama Browaru Perła na półtorej strony plus mała reklama na przedostatniej stronie.

                        jak widac można się reklamować nawet w tak mało popularnych gazetach, co polecam innym regionalnym browarom narzekającym na zbyt swoich produktów.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • the_il
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2005.06
                          • 15

                          #27
                          Może mi ktoś powie ze zlotowiczów, co widzieli naocznie - co tak naprawdę butelkuje sie w zwierzyncu, bo mimo ze bywam w tamtych okolicach, to kupujac w sklepie nie wiem czy mam do czynienia z czyms uwarzonym i butelkowanym w Zwierzyncy czy w Lublinie

                          Comment

                          • JAckson
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            🍼🍼
                            • 2004.05
                            • 6122

                            #28
                            Nawet tam to wszystko wydaje się płynne.
                            Jednak Zwierzyniec Pils w granatach jest najprawdopodobniej warzony i butelkowany tylko w Zwierzyńcu.
                            Z tanka leżakowego próbowałem również lekkie piwo, które zwie się Carter. Czy jest warzone tylko w Zwierzyńcu - nie wiem.
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • the_il
                              Szeregowy Piwny Łykacz
                              • 2005.06
                              • 15

                              #29
                              piszac o granatach masz na mysli 0,33l,
                              carter jest tam warzony, to jest zaskocznie - dla mnie,
                              a co jest z piwem Zwierzyniec Premium, w polowie pazdzienika nawet w sklepach w zwierzyncu nie moglem go dostac, mimo ze na jednym z nich byla wielkareklama tego piwa...

                              Comment

                              • JAckson
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                🍼🍼
                                • 2004.05
                                • 6122

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika the_il
                                piszac o granatach masz na mysli 0,33l,
                                carter jest tam warzony, to jest zaskocznie - dla mnie,
                                a co jest z piwem Zwierzyniec Premium, w polowie pazdzienika nawet w sklepach w zwierzyncu nie moglem go dostac, mimo ze na jednym z nich byla wielkareklama tego piwa...
                                Granat - butelka 0,33 z długą szyjką.
                                We wrześniu Premium było dostępne w Zwierzyńcu. Może mija jubileusz 200lat browaru i przestali go warzyć? Poza tym było to piwo dość drogie i mogło nie schodzić na lokalnym rynku. Czy premium to dzieło Zwierzyńca - nie wiem (moim zdaniem jest gorsze od Pilsa)
                                MM961
                                4:-)

                                Comment

                                Przetwarzanie...