minibrowar w Gdańsku Wrzeszczu

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2005.05
    • 2479

    #16
    A słyszeliście to:
    Wielu małych ludzi, żyjących w wielu małych miejscach, czyniacych wiele małych rzeczy- może zmienić oblicze świata.
    To o Was Kochani browarowicze
    Powstanie mini browar w Gdańsku zobaczycie!!!
    Poszukuję

    Comment

    • Shlangbaum
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2005.03
      • 5828

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
      A słyszeliście to:
      Wielu małych ludzi, żyjących w wielu małych miejscach, czyniacych wiele małych rzeczy- może zmienić oblicze świata.
      To o Was Kochani browarowicze
      Powstanie mini browar w Gdańsku zobaczycie!!!
      Problem w tym, że menadżerowie wielkich korporacji często są właśnie małymi ludźmi. Potrzeba wielkich ludzi, z wielkimi możliwościami.

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Rolek
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2001.08
        • 1038

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
        (...)
        Powstanie mini browar w Gdańsku zobaczycie!!!
        W to akurat wierzę.
        Ze względu jednak na osobistą awersję do firmy Górski, mam nadzieję, że to nie dzięki niemu.

        Comment

        • Bombadil13
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2005.05
          • 2479

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek
          W to akurat wierzę.
          Ze względu jednak na osobistą awersję do firmy Górski, mam nadzieję, że to nie dzięki niemu.
          Pewnie, że nie dzięki Górskiemu, dzięki Tobie Rolku
          W Twój mini browar wierzę i za jego powstanie kciuki trzymam
          Poszukuję

          Comment

          • Bombadil13
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2005.05
            • 2479

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
            Problem w tym, że menadżerowie wielkich korporacji często są właśnie małymi ludźmi. Potrzeba wielkich ludzi, z wielkimi możliwościami.
            Tylko nie mów mi, że jakiś byle menadżer z byle korporacji jest mocniejszy od Ciebie. Tacy mali jak Ty sa właśnie wielcy i mają wielkie możliwości. To o czym czytam na stronach browaru jest najlepszym na to dowodem
            Poszukuję

            Comment

            • piokl13
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2003.06
              • 946

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
              No właśnie paradoksalnie system kapitalistyczny w wersji neoliberalnej powoduje właśnie ograniczenie konkurencji
              Oj Zythym. Gdzie w Polsce masz neoliberalizm? Na pewno nie na rynku piwa. Tam panuje zwykły socjalizm niestety, zero wolności, koncesje i jakieś inne socjalistyczne wymysły. Liberalizm by był wtedy, gdyby każdy bez żadnych ograniczeń mógł produkować i sprzedawać piwo. I wtedy, gwarantuję ci, mielibyśmy małych browar bez liku.

              Comment

              • mkj
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 2007.04
                • 7

                #22
                Coś zaczyna się dziać wokół Browaru w Gdańsku

                Czy ciekawi was kiedy na dawnym terenie browaru w Gdańsku powstanie obiecywany minibrowar? Chyba coś się zaczyna dziać wokół Browaru we Wrzeszczu.
                nie ma mnie? wyszedłem na piwo ;)

                Comment

                • dzidek1960
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2003.01
                  • 1548

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mkj
                  Czy ciekawi was kiedy na dawnym terenie browaru w Gdańsku powstanie obiecywany minibrowar? Chyba coś się zaczyna dziać wokół Browaru we Wrzeszczu.
                  Z tego materiału ani ze strony http://www.browarwrzeszcz.com/ niewiele wynika. Nic poza tym, że będzie jakiś konkurs. Tylko jaki, czy na zagospodarowanie browaru jako browaru, czy też może na lofty.
                  "Ma jednak kraj polski napój warzony
                  z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                  piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                  do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                  mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                  wybornym smakiem"
                  Jan Długosz, Historie Piwne
                  Moja strona www w początkowym okresie budowy

                  Comment

                  • dzidek1960
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2003.01
                    • 1548

                    #24
                    W związku ze zmianami w prasówce link wewnętrzny z pierwszego postu tego tematu stracił na aktualności. Powinien być ten: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=66960
                    Teraz mi się trochę rozjaśniło w tym temacie ale nadal nie wiadomo co tam powstanie.
                    "Ma jednak kraj polski napój warzony
                    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                    wybornym smakiem"
                    Jan Długosz, Historie Piwne
                    Moja strona www w początkowym okresie budowy

                    Comment

                    • mkj
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2007.04
                      • 7

                      #25
                      co tam powstanie...

                      powstanie Minibrowar i Muzeum a co więcej? zależy co zaprojektują
                      nie ma mnie? wyszedłem na piwo ;)

                      Comment

                      • Cooper
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        🍼🍼
                        • 2002.11
                        • 6055

                        #26
                        No problem w tym że nigdzie w podanych linkach nie zauważyłem ażeby pisało iż w b. browarze ma powstać mikrobrowar. Nie ma żadych konkretów , ogolne ględzenie o szczytnych celach itd. Z tego jałowego opisu jeśli już to można się spodziewać i tak (cytat) "nowego centrum kulturalno-usługowo-mieszkaniowego dzielnicy" czyli w praktyce apartamenty (może lofty) i centrum handlowe
                        Póki co jednak sprawa i tak lepiej wygląda niż w stolicy Warmii i Mazur bo nie mowi się nic (na razie przynajmniej) o wyburzeniu obiektu.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • mkj
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2007.04
                          • 7

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
                          No problem w tym że nigdzie w podanych linkach nie zauważyłem ażeby pisało iż w b. browarze ma powstać mikrobrowar. Nie ma żadych konkretów , ogolne ględzenie o szczytnych celach itd. Z tego jałowego opisu jeśli już to można się spodziewać i tak (cytat) "nowego centrum kulturalno-usługowo-mieszkaniowego dzielnicy" czyli w praktyce apartamenty (może lofty) i centrum handlowe
                          Póki co jednak sprawa i tak lepiej wygląda niż w stolicy Warmii i Mazur bo nie mowi się nic (na razie przynajmniej) o wyburzeniu obiektu.
                          oj nieufny, nieufny, nieufny ...

                          będzie Minibrowar i Muzeum
                          nie ma mnie? wyszedłem na piwo ;)

                          Comment

                          • mkj
                            Szeregowy Piwny Łykacz
                            • 2007.04
                            • 7

                            #28
                            warto przyjść posłuchać i podyskutować

                            Wykład i publiczna debata. Stary browar, nowe centrum dzielnicy Wrzeszcza 2007-09-21

                            Browar we Wrzeszczu przy ulicy Kilińskiego 25 od lutego 2001 roku, gdy zakończono produkcję, świeci pustkami. Przedsiębiorstwo budowlane z Gdańska, które stało się nowym właścicielem terenu, ogłosiło konkurs architektoniczny na koncepcyjny projekt zagospodarowania i zabudowy terenu. Jak zakładają organizatorzy, powstać ma przestrzeń dzięki której browar we Wrzeszczu stanie się rozpoznawalnym, nowym centrum dzielnicy, o jakiej mieszkańcy będą mogli z dumą powiedzieć – nasze, a odwiedzający – chcę tu wracać. Znaleźć mają się tam miejsca odpoczynku i zabawy, zażywania kultury, wreszcie biura oraz mieszkania.

                            Wykład wprowadzający do konkursu wygłosi mgr inż. arch. Katarzyna Jacobson-Kowalska, autorka opracowania studium wartości kulturowych zespołu browaru Heweliusz. Po wykładzie organizatorzy zapraszają na publiczną dyskusję z udziałem członków Komisji Konkursowej i przedstawicieli Urzędu Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

                            Prace konkursowe składać można do 23 października, ogłoszenie wyników zaplanowano na 13 listopada.

                            Informacje: www.browarwrzeszcz.com

                            Wykład: 24 września 2007, poniedziałek, godz. 11.15, sala PD w budynku Hydro, Politechnika Gdańska, ul. Narutowicza 11/12, Gdańsk Wrzeszcz, wstęp wolny.
                            nie ma mnie? wyszedłem na piwo ;)

                            Comment

                            Przetwarzanie...