Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo z komóry

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Radegast
    Senior
    • 02-2001
    • 1124

    Piwo z komóry

    Jak zapewne większość z was tak i ja czytałem o reklamie Redd'sa poprzez SMS.
    Może i ciekawy sposób reklamowania się, lecz czy nie jest on zbyt natrętny, przecież nie obejdziesz go dookoła tylko musisz go wyrzucić z pamięci telefonu. Jak wiadomo w niektorych modelach telefonów nie mamy możliwości wyrzucenia go bez wglądu na tekst.
    Gdy miałem telefon w Erze to non stop byłem atakowany SMS zachęcającymi mnie do (wywalania pieniędzy) różnego rodzaju gier i quizów organizowanych przez sieć.
    Najbardziej mnie irytowała sprawa, gdy rzeczywiście czekałem na wiadomość od kogoś a tu Era sie zwala ze swoimi pierdołami

    Co wy sądzicie o takiej formie?
    Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy
  • albeertos
    Senior
    • 10-2001
    • 2313

    #2
    Powinno tu być jakieś ograniczenie, np. zgadzasz się na SMS o konkursach, ale kupujesz w super promocyjnej cenie telefon, albo masz ileś tam darmowych SMS w miesiącu, albo tańsze rozmowy, mniejszy abonament itp. Sieci i tak by było stać na drobne ustępstwa, a nikt by im nie zarzucał że robią co chcą.
    Rynek się coraz bardziej zawęża, sieciom kurczy się rynek i robiąco mogą żeby zdobyć forsę i klientów.
    (_)>
    Nigdy się nie poddawaj!!!
    Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
    Lech jest tam gdzie jego wiara
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Powinno być tak jak w przypadku reklam wkładanych do skrzynki ( oczywiście mówię o teorii bo w praktyce nikt na to nie zwraca uwagi), że jeżeli przykliesz nalepkę: żadnych reklamówek to nie wkładają ich (w przypadku telefonów operator powinien najpierw zebrać oświadczenia)
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Cyrkonia
        Senior
        • 10-2001
        • 1936

        #4
        Ok. Może rzeczywiście wysyłanie takich reklam przez sms to trochę natręctwo. Ale ........ jak to tłumaczył w Radiu Z gość z Kompanii Piwowarskiej ....... taki SMS otrzymały osoby, które wcześniej wyraziły na to zgodę. Np. przez branie udziału w jakichś tam konkursach i wyraziły zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, lub ...... wstąpiły do jakichś tam klubów typu NOKIA. Więc to nie do końca jest natręctwo.

        P.S. a tak nawiasem - to dostałam ten sms, tylko jakoś nie mogę sobie przypomnieć kiedy wyraziłam zgodę na otrzymywanie tych reklam.
        www.stat-gra.pl

        Comment

        • uwolnic_orke
          Gość
          • 02-2002
          • 95

          #5
          Np. przez zakup telefonu w promocji (czyli zawsze).

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5053

            #6
            Jakoś nie przypomina mi się żeby w podpisywanej przeze mnie umowie na zakup telefonu w promocji (i uwiązaniu się na smyczy na rok), było chociaż jednym słowem wspomniane o jakichkolwiek reklamach.
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • uwolnic_orke
              Gość
              • 02-2002
              • 95

              #7
              Ale godzisz się na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystywanie ich do celów marketingowych sieci.

              Comment

              • Cyrkonia
                Senior
                • 10-2001
                • 1936

                #8
                Originally posted by uwolnic_orke
                Ale godzisz się na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystywanie ich do celów marketingowych sieci.
                Ale co ma Sieć i jej cele marketingowe do Piwa?! No ale nie o to chodzi. SMSy wysyłała nie Sieć a Kompania Piwowarska. I trzeba by dojść, skąd miała numery.
                www.stat-gra.pl

                Comment

                • szostak
                  Gość
                  • 02-2002
                  • 1176

                  #9
                  Dziwne, też miałem dłuższy czas telefon Ery i sms-ów reklamowych miałem może kilka. Z kolei Redds mnie na pewno nie skusi. Piłem toto i jest kiepskie. Piwo ma być piwem, a nie mieszaniną tegoż z sokiem jabłkowym. Jak zechcę czegoś takiego, to sobie wleję soku do uczciwego piwska, grzanego oczywiście.
                  Próbowałem żonę zachęcić do popijania piwa Reddsem właśnie, bo niby bez cienia goryczy, ale i tak musiałem wypić je do spółki z trzyletnim synem, bo żona nie chciała.

                  Comment

                  • Kudłaty
                    Senior
                    • 09-2001
                    • 1972

                    #10
                    Ja mam telefon w Plusie i nigdy nie miałem żadnej reklamy, a telefon mam już 5 lat .
                    A przy wysyłaniu smsa z internetu do ery automatycznie jest wysyłane też reklama.

                    Comment

                    • Radegast
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 1124

                      #11
                      albeertos napisal/a
                      kupujesz w super promocyjnej cenie telefon, albo masz ileś tam darmowych SMS w miesiącu, albo tańsze rozmowy, mniejszy abonament itp.
                      Ceny telefonów i tak są "bez ceny" bo kosztują nie jednokrotnie grosze.
                      Natomiast Era przymierza się do tzw minut sponsorowanych.
                      I ma to wyglądać w ten sposób, że zamin odbierze osoba do której chcesz dzwonić będziesz miał możliwość wysłuchania reklamy, dzięki czemu reklamodawca obniży Twój koszt połączenia.

                      Na reklamy poprzez sms mogę się ZGODZIĆ, i to najlepiej poprzez jakąś ankietę w której będe miał możliwość zaznaczenia tego czego nie chce.
                      Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎