Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kod kreskowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    #31
    Piwo a kod kreskowy.

    Mój znajomy pracujący na codzień w filii KP w Warszawie mówił że jeśli chce się wiedzieć skąd jest dane piwo trzeba spoglądać na kod kreskowy. I tak na przykładzie Żubra stwierdził iż jeżeli kod zaczyna się od liczby 1 wtedy jest z Białegostoku, od 2 z Poznania zaś od 3 z Tych. Tym samym zaznaczył aby unikać 3 gdyż wtedy piwo jest najgorsze. Niewiem ile jest w tym prawdy więc może ktoś z Szanownych forumowiczów wie coś na ten temat?
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #32
      Dwa lub trzy pierwsze znaki określają kraj pochodzenia, kilka kolejnych producenta, reszta towar. Jeśli KP ma oddzielne kody dla swoich zakładów to rzeczywiście dało by się odróżnić piwa z poszczególnych fabryk, choć nie po pierwszej cyfrze, tylko po 4 lub dalszej. Jednak taka pula cyfr kosztuje - więc wątpię żeby tego nie zunifikowali.
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8963

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
        Mój znajomy pracujący na codzień w filii KP w Warszawie mówił że jeśli chce się wiedzieć skąd jest dane piwo trzeba spoglądać na kod kreskowy. I tak na przykładzie Żubra stwierdził iż jeżeli kod zaczyna się od liczby 1 wtedy jest z Białegostoku, od 2 z Poznania zaś od 3 z Tych. Tym samym zaznaczył aby unikać 3 gdyż wtedy piwo jest najgorsze. Niewiem ile jest w tym prawdy więc może ktoś z Szanownych forumowiczów wie coś na ten temat?
        W przypadku KP chodzi nie o kod a pierwszą cyfrę numeru serii, o czym już na forum było. Numerki też podporządkowane są trochę inaczej. Z tego co pamiętam a mówiła min. też przewodniczka po Lechu to
        1. - Tychy
        2. - Poznań
        3. - Białystok
        Last edited by Ahumba; 02-04-2006, 20:52.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • darko
          Senior
          • 06-2003
          • 2078

          #34
          Potwierdzam słowa Ahumby.Z oznaczenia partii można odczytać także linię i godzinę rozlewu oraz numer BBT.

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #35
            Ja trochę nie na temat Żubra, ale bardziej kodu.
            Piłem kiedyś Millera (2003r), na etykiecie pisze, że robiony na licencji, że KP ma wyłączność na import, ale nie pisze gdzie go warzono. Jego kod to: 5 023837 172042.
            Piszecie, że kod zawiera kraj pochodzenia. Gdzie można zdobyć klucz do kodu, chyba, że ktoś wie, bęę wdzięczny.
            Jeszcze raz przepraszam, ze niezabardzo w temacie.
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
              Gdzie można zdobyć klucz do kodu, chyba, że ktoś wie, bęę wdzięczny.
              Nowoczesne medium, porządkuje świat i dostarcza angażujące informacje, rozrywkę i usługi w czasie rzeczywistym. Przewodnik Polaków w wirtualnym świecie.

              Kod państwa znajduje się na początku, więc wygląda na to, że Twój Miller był z Wielkiej Brytanii. Dziwne.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #37
                Wielkie dzięki. Będę mógł poprawić moje statystyki. Wtedy myślałem, że robiony u nas, bo coś słyszałem, że mają go zacząć warzyć u nas.
                Sprawdzałem. Kod podałem dobry. Kupione w Tesco na początku 2003.
                Czy dziwne, że nie Włoski? Późniejsze były z Italii.
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • kazin
                  Member
                  • 12-2003
                  • 81

                  #38
                  Krótkie zdanie o kodzie kreskowym. Otóż na jego podstawie usalić można kraj, z którego pochodzą poszczególne produkty. Pierwsze trzy cyfry w kodzie oznaczają państwo, w którym towar został wytworzony. Polsce przydzielono "590".

                  Comment

                  • Marcin_wc
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 2115

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kazin
                    Krótkie zdanie o kodzie kreskowym. Otóż na jego podstawie usalić można kraj, z którego pochodzą poszczególne produkty. Pierwsze trzy cyfry w kodzie oznaczają państwo, w którym towar został wytworzony. Polsce przydzielono "590".
                    Robisz za echo na forum?

                    Comment

                    • kazin
                      Member
                      • 12-2003
                      • 81

                      #40
                      Nie nie robię. To była spontanczna odpowiedź. Nadrabiam zaległości czytając posty wcześniej nie czytane. I dorzuciołem zdanie, które jest jak sie okazuje echem wcześniejszych odgłosów. Spostrzegłem przed chwilą, że o kodzie było wcześniej juz chyba wszystko.
                      Twoje zdrowie

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #41
                        Było, albo i nie. Z tabeli, którą podał T A ustaliłem, że mój Miller był Brytyjski. Wiem, że teraz są Włoskie. Będąć ostatnio w Tesco wziąłem i czytam: Wyprodukowano we Włoszech, patrzę na kod i jeśli mnie pamięć nie myli to 5 0.....??? Dla Włoch powinno być 80 - 83. Jestem pewien tego 50 na jakieś 80%. Chyba coś jest nie tak. Przy najbliższej wizycie w hipermarkecie sprawdzę jeszcze raz.
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • kibi
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 1875

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony
                          - pierwsze 3 cyfry to kod kraju producenta (Polska - 590)
                          Czy ten system obowiazuje tylko w Europie? Na Żywieckich kontrach przeznaczonych na rynek amerykański kod zaczyna się od 699.

                          Comment

                          • remfire
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 1334

                            #43
                            A może ktos wie jak rozszyfrować kod paskowy z puszki Grafen Walder Stronga pochodzącej z Lidla ? Kod jest tylko 8 cyfrowy 2001 5893 , a informacji o jakimkowiek producencie ( nawet kraju) oczywiście nie ma.

                            Comment

                            • kony
                              breweriarz
                              • 08-2005
                              • 1701

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire
                              A może ktos wie jak rozszyfrować kod paskowy z puszki Grafen Walder Stronga pochodzącej z Lidla ? Kod jest tylko 8 cyfrowy 2001 5893 , a informacji o jakimkowiek producencie ( nawet kraju) oczywiście nie ma.
                              Wygląda to na kod EAN-8
                              W tym przypadku pierwsze 3 cyfry są tak samo jak w przypadku EAN-13 identyfikacją kraju pochodzenia. Zakres 200-299 jest wyjątkiem i przypisany jest do towarów które są ważone w sklepie (np. TESCO ma 290).
                              Wątpię jednak, żeby piwo było butelkowane w sklepie więc może to jest jakiś inny kod

                              Comment

                              • remfire
                                Senior
                                • 03-2004
                                • 1334

                                #45
                                Dzięki za wyjaśnienia , ale mimo wszystko dalej nie wiem skąd pochodzi to piwo (a zarazem puszka)
                                Znalazłem tylko coś takiego: Proizvedeno u Njemackoj. Uvoznik: Lidl Hrvatska. Wnioskuje więc że pochodzi z Niemiec, chociaż to chyba nie jest pewne na 100%.
                                Wychodzi przy okazji że inne kraje maja przepisy zobowiązujące chociaż do podania kraju z którego dany towar pochodzi , a u nas klient nie musi wiedzieć gdzie był wyprodukowany towar dostępny w miedzynarodowej sieci

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎