AKCJA - Porter Okocimski nie tylko dla USA

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fukfuk
    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
    • 2003.09
    • 175

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
    a ciekawostki spotyka się najczęściej wśród piw zagranicznych, na które nie wszystkich stać.
    To już było wcześniej wspomniane, ale porter bałtycki z Okocimia to raczej klasyka, niż ciekawostka - może w tym kierunku? A jak nas nie stać, to pijmy wynalazki z hipermarketów - odpowie browar/koncern. No dobrze - nie odpowie, ale pomyśli.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
    Tym chętniej smakosze witają więc informacje o wprowadzeniu na rynek nowego, mniej typowego piwa.
    j.w.
    Ogólnie o tradycyjności tego piwa jest - ale w sposób bardzo rozmyty.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
    jedyne dostępne ogólnopolsko piwo z tego gatunku - Porter Żywiecki z Browaru Zamkowego w Cieszynie - cieszy się stałym zainteresowaniem konsumentów o wyrobionym smaku.
    Skomplikowana struktura formy i treści - porterów jest więcej, a co rozumiesz przez ogólnopolską dostępność? Nie wiem, jak jest z łódzkim - w Łodzi jest. A zduńskowolski? Może raczej podkreślić, że żywiecki z Cieszyna na czele - w końcu to konkurencja

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
    Zwracamy się do Carlsberg Polska o wprowadzenie portera okocimskiego na rynek polski.
    Wolałbym się domagać, niż zwracać (nawet z prośbą)

    Comment

    • fukfuk
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2003.09
      • 175

      #62
      Ogólnie bardzo mi się petycja podoba

      Comment

      • Shlangbaum
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2005.03
        • 5828

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
        A druga strona Atlantyku stąd, że z tego co pisał Krotoszyniak, porter jest też dostępny w Kanadzie.
        To napisz Ameryka Północna
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire
        No właśnie....
        Jedni moga sprzedawac Portera w Polsce a inni nie. Tez nie moge zrozumieć dlaczego tak jest , ale tez nie wiem po co ta petycja forumowiczów. Zapewne zaraz zostanie mi zmyta głowa , ale trudno.....
        Patrz post #1, w którym napisałem:
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
        Proponuję by wypowiedzi, które tu będą tyczyły się tego, jak przeprowadzić akcję a nie czy wogóle ją przeprowadzać
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire
        Przeciez to koncern , który zazwyczaj jest tu w niełasce , a teraz mamy prosic się o to aby cos u nas sprzedawał ?
        Jakby wprowadzili Portera to byłby to krok do wyjścia z niełaski.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire
        Przykład kibiców Lecha jest bardzo wymowny . Prosili , negocjowali z KP i nic to nie dało. Znalazł się ktos inny kto z dostrzegł potencjał kibiców i potrafił się dogadac z nimi.
        No właśnie, może i KP to dostrzeże

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • remfire
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2004.03
          • 1334

          #64
          Sorki Shlangbaum , moje niedopatrzenie.
          Nie napisałem tego aby rozpocząc dyskusje na temat petycji , tylko tak sobie głosno pomyślałem
          Proponuje więc nie dyskutować dalej na temat sensowaności tej petycji , ale może w innym miejscu zastanowić się nad akcja podobną do tej przeprowadzonej przez kibiców Lecha. Wiemy już że mamy jakiś wpływ na poczynania innych ( myślę o tym co powiedział TA) więc może juz nadszedł czas na piwo " Browar.biz" ? Może któryś z przychylnych nam browarów zainteresuje sie tym pomysłem ? Może bedzie to jakiś porter lub koźlak ?

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2004.06
            • 6310

            #65
            Bardzo mi się uwagi Fukfuka podobają. Od razu widać dziennikarskie doświadczenie, którego mi niestety brakuje.
            A Ameryka Północna moze być

            Comment

            • Piotras
              Porucznik Browarny Tester
              • 2003.08
              • 307

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
              Tym chętniej smakosze witają więc informacje o wprowadzeniu na rynek nowego, mniej typowego piwa. Spore zaciekawienie wzbudziła w związku z tym wiadomość, że Carlsberg Polska zamierza wrócić do zaprzestanej przed kilkoma laty produkcji portera bałtyckiego. Owo zaciekawienie szybko przerodziło się jednak w zdumienie, niedowierzania i żal, ponieważ faktycznie, Carlsberg Polska wznowił produkcję tego piwa, ale nie jest ono sprzedawane w naszym kraju, a wyłącznie po drugiej stronie Atlantyku.
              .
              Ujął bym to tak:

              Tym chętniej smakosze witają więc każdą informacje o wprowadzeniu na polski rynek nowego, mniej typowego piwa.
              Spore zaciekawienie i entuzjazm wzbudziła w zwiazku z tym wiadomość, że Carlsberg Polska (właściciel marki Okocim) zamierza wrócić do zaprzestanej przed kilkoma laty produkcji legendarnego, znanego i cenionego na całym świecie Portera Okocimskiego, którego tradycja sięga ponad 100 lat. (rzecz do sprawdzenia-na pewno był w 1935)
              Zaciekawienie szybko przerodziło się jednak w zdumienie,niedowierzania i żal, poniważ faktycznie, Carlsberg Polska wznowił produkcje tego piwa ale nie jest ono sprzedawane w naszym kraju, ale wyłacznie po drugiej stronie Atlantyku- w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.


              Może nie są to fundamentalne zmiany, ale staram sie pomóc. I jeszcze zastapiłbym Piwoszy Entuzjastami piwa-Piwosz brzmi chyba troche mniej poważnie choć może się mylę.

              Comment

              • Shlangbaum
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2005.03
                • 5828

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piotras
                I jeszcze zastapiłbym Piwoszy Entuzjastami piwa - Piwosz brzmi chyba trochę mniej poważnie choć może się mylę.
                Można by w ten sposób faktycznie. Dodaje to powagi na pewno.

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • grzech
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2001.04
                  • 4592

                  #68
                  A ja bym zastąpił entuzjastów piwa - smakoszami, lub entuzjastami dobrego piwa. Znam paru entuzjastów, dla których smak odgrywa mniejszą rolę.

                  Comment

                  • grzech
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2001.04
                    • 4592

                    #69
                    Polski rynek w przeważającej mierze zdominowany jest przez piwa jasne typu pilzneńskiego, w wersjach z klasycznym poziomem ekstraktu oraz mocne.

                    Wiem jestem upierdliwy, ale zrezygnowałbym ze słów "w przeważającej mierze" - jeśli zdominowany, to już wystarczy, oraz przed słowem "mocne" wstawiłbym słowo "piwa".

                    A jak technicznie masz zamiar zorganizować dystrubucję petycji ?

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2004.06
                      • 6310

                      #70
                      Tak wszędzie tego "piwa" nie można wciskać, bo będzie się strasznie powtarzać.

                      A dystrybucja? Na pewno na giełdach, począwszy od świdnickiej w sobotę. A poza tym formularz będzie ogólniedostępny w sieci, każdy będzie mógł wydrukować, zebrać podpisy i wysłać do punktu zbiorczego.
                      Last edited by Twilight_Alehouse; 2006-03-08, 10:24.

                      Comment

                      • JAckson
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        🍼🍼
                        • 2004.05
                        • 6122

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                        W Polsce jest to utrudnione, ponieważ większość sklepów oferuje ten sam, "jasny" asortyment, a ciekawostki spotyka się najczęściej wśród piw zagranicznych, na które nie wszystkich stać.
                        Jak już wspominano wcześniej to czy kogoś stać na dane piwo, czy nie to CP nie interesuje. Tym bardziej, że mowa o wyrobach innych firm. Wg mnie należałoby to zmienić.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                        Jeśli tak, to smutne, bo w końcu nazwa "Carlsberg Polska" powinna coś oznaczać, tak prestiżowy produkt jak porter bałtycki nie powinien być produktem wyłącznie eksportowym.
                        Także coś mi tu niegra. Co powinnoa oznaczać nazwa "Carlsberg Polska"?


                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                        Niech to piwo, bardzo wysoko oceniane przez nielicznych szczęśliwców, którzy pomimo jego niedostępnosci w Polsce mieli okazję go spróbować, wzbogaci polską scenę piwną o kolejnego portera bałtyckiego.
                        Dodałbym: 'o kolejnego, wybitnego/nietuzinkowego [lub coś w tym stylu] portera bałtyckiego.

                        Tekst wg mnie jest dobry i chętnie się podpiszę
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • crizz
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.02
                          • 1255

                          #72
                          Tekst jest bardzo dobry. Być może warto ująć w nim informację, że nieliczni polscy smakosze mieli okazję spróbować tego portera i są zachwyceni .
                          Dodałbym też prośbę o przesłanie ewentualnej odpowiedzi na ręce ARTa.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2002.05
                            • 19245

                            #73
                            czyli jak rozumiem tekst przedstwiony przez T_A jest ostateczny i mamy zbierać podpisy?

                            Comment

                            • MarcinKa
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🍼🍼
                              • 2005.02
                              • 2734

                              #74
                              Rozumiem, że w Róży Wiatrów dopracujemu szczegóły działania w Krakowie.
                              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2001.02
                                • 23860

                                #75
                                poprosiłbym o uzgodnienie szczegółów do czwartku włącznie, chętnie wywieszę afisze tu i tam w BrowarBizie przed wyprawą do Świdnicy, no i jakąś "oficjalną" podstronę gdzie będą konkrety, aby łatwo można było dostrzec o co w ogóle w tym wszystkim chodzi
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...