AKCJA - Porter Okocimski nie tylko dla USA

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    🍼
    • 2004.05
    • 5617

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
    Kwestia kilku dni to żadne problem. Chodziło mi po prostu o to, czy czekać jeszcze do jakiejś innej imprezy?
    Nie ma sensu raczej tak tego przeciągać, ważne jest też, by ludzie, którzy podpiszą petycję pamiętali co podpisywali.

    Kurcze jakie rubryczki powinien zawierać formularz do podpisów. Bo mi się te rubryki dwoją i troją w oczach, a jutro wieczorem muszę to mieć?
    Last edited by Maggyk; 2006-03-08, 17:50.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2004.06
      • 6310

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
      Kurcze jakie rubryczki powinien zawierać formularz do podpisów. Bo mi się te rubryki dwoją i troją w oczach, a jutro wieczorem muszę to mieć?
      Możesz mieć nawet dziś wieczorem. Tyle że późnym.
      Mam formularz do podpisów z protestu żywieckiego i tam jest po prostu liczba porządkowa, imię i nazwisko, PESEL oraz podpis. Więcej nic nie trzeba. Formularz też oczywiście zrobię.

      Mam jeszcze jeden pomysł dla osób, które razi "zwracanie się z prośbą", a ważne też żeby nie przegiąć w drugą stronę i nie "domagać się" czy "żądać". Może po prostu "Pragniemy wprowadzenia portera okocimskiego"?

      Comment

      • jerzy
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2001.10
        • 4707

        #93
        Mamy ogromne pragnienie na tego portera.
        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

        Comment

        • Maggyk
          Szara Adminiscjencja
          🍼
          • 2004.05
          • 5617

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
          Możesz mieć nawet dziś wieczorem. Tyle że późnym.
          Mam formularz do podpisów z protestu żywieckiego i tam jest po prostu liczba porządkowa, imię i nazwisko, PESEL oraz podpis. Więcej nic nie trzeba. Formularz też oczywiście zrobię.

          Mam jeszcze jeden pomysł dla osób, które razi "zwracanie się z prośbą", a ważne też żeby nie przegiąć w drugą stronę i nie "domagać się" czy "żądać". Może po prostu "Pragniemy wprowadzenia portera okocimskiego"?
          Można też pożądać
          Nie musisz się tak sprężać i nie przesypiać nocy - ja idę spać wcześnie bo wszystko wskazuje na to, że następna przespana pożądnie noc będzie z niedzieli na poniedziałek. A pomysł z pragnieniem wydaje mi się trafiony.
          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
          Piwo domowe -
          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

          Reklama w BROWARZE
          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

          Comment

          • Piotras
            Porucznik Browarny Tester
            • 2003.08
            • 307

            #95
            Może do listy podpisów zostawić miejsce na wpisanie gdzie zostały zebrane(?). I druga sprawa- jak każdy będzie zbierał w śród swoich znajomych to te liczby porządkowe bedą się dublowały wiec może kolejna rubryka na numer podpisu ogólny? (tzn.ponumerujemy po zebraniu wszystkich podpisów)

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2004.06
              • 6310

              #96
              Ja jestem nocne stworzenie, więc i tak będę to robił późnym wieczorem

              A pomysły Piotrasa bardzo fajne. Zrobię rubryczkę na nazwę miasta/imprezy/sklepu/knajpy i na numer porządkowy karty.

              Comment

              • Marusia
                Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                🍼🍼
                • 2001.02
                • 20221

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
                Można też pożądać ....ja idę spać wcześnie bo wszystko wskazuje na to, że następna przespana pożądnie noc będzie z niedzieli na poniedziałek.
                No i koleżance z pożądaniem się pomyliło
                A propos nieprzespanych nocy - czyżbys już jutro wyruszała na giełde do Swidnicy?
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • Maggyk
                  Szara Adminiscjencja
                  🍼
                  • 2004.05
                  • 5617

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                  No i koleżance z pożądaniem się pomyliło
                  A propos nieprzespanych nocy - czyżbys już jutro wyruszała na giełde do Swidnicy?
                  Co pradwa to nie na temat, ale z domu faktycznie jutro wyruszam z przystankami, ale docelowo do Świdnicy na
                  Poza tym pożądanie ma dużo wspólnego z tym, czy noc jest przespana, czy nie
                  Last edited by Maggyk; 2006-03-08, 20:26.
                  Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                  Piwo domowe -
                  Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                  Reklama w BROWARZE
                  PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2005.03
                    • 5828

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
                    A jak technicznie masz zamiar zorganizować dystrubucję petycji ?
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                    A poza tym formularz będzie ogólniedostępny w sieci, każdy będzie mógł wydrukować, zebrać podpisy i wysłać do punktu zbiorczego.
                    W takim razie jako załozyciel wątku ogłaszam punkt zbiorczy u mnie Tym którzy będą mieli gotowe petycje podam przez PW adres. Będę czekał na listy do pierwszego piątku maja. Potem wyślę razem do siedziby CP.

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • Marusia
                      Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                      🍼🍼
                      • 2001.02
                      • 20221

                      A nie lepiej, zeby punktem zbiorczym i wysyławczym był nasz Admin w celu nadania niejakiej oficjalnosci sprawie?
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2005.03
                        • 5828

                        Lepiej Jak tylko chce

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2004.06
                          • 6310

                          Petycja wersja alfa

                          Wprowadziłem większość zgłoszonych poprawek i zażaleń. Aktualnie petycja wygląda jak następuje:

                          Polski rynek zdominowany jest przez piwa jasne typu pilzneńskiego, w wersjach z różnym poziomem ekstraktu. Piwa specjalne, ciemne czy aromatyzowane stanowią jedynie ułamek produkcji. A szkoda, bo oprócz konsumentów dla których słowo "piwo" jest tożsame z jasnym lagerem, rośnie coraz większa grupa osób poszukujących nowych smaków, odkrywających nowe gatunki. W Polsce jest to utrudnione, ponieważ większość sklepów oferuje ten sam, "jasny" asortyment, a ciekawostki spotyka się najczęściej wśród piw zagranicznych, gorzej dostępnych i droższych niż krajowe.
                          Tym chętniej entuzjaści dobrego piwa witają więc każdą informację o wprowadzeniu na rynek nowego, mniej typowego produktu, albo też powrót starego, powszechnie znanego i lubianego. Spore zaciekawienie i entuzjazm wzbudziła w związku z tym wiadomość, że Carlsberg Polska (właściciel marki Okocim) zamierza wrócić do zaprzestanej przed kilkoma laty produkcji legendarnego i cenionego w świecie Portera Okocimskiego, którego tradycja sięga wielu dziesiątek lat. Ów entuzjazm szybko przerodził się jednak w zdumienie, niedowierzania i żal, ponieważ faktycznie, Carlsberg Polska wznowił produkcję tego piwa, ale nie jest ono sprzedawane w naszym kraju, lecz wyłącznie po drugiej stronie Atlantyku – w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
                          Smakosze skupieni wokół portalu internetowego browar.biz, w Towarzystwie Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne, czy też niezrzeszeni entuzjaści porterów bałtyckich, zastanawiają się nad przyczynami tej sytuacji. Czy polscy konsumenci zostali uznani za niegodnych Portera Okocimskiego? Jeśli tak, to smutne, bo w końcu marki polskiego oddziału Carlsberga powinny być dostępne w Polsce, tak prestiżowy produkt jak porter bałtycki nie powinien być towarem wyłącznie eksportowym. Czy też Carlsberg Polska obawia się być może niedostatecznej sprzedaży na naszym rynku? Raczej niesłusznie, bo dostępne w kraju portery bałtyckie cieszy się stałym zainteresowaniem konsumentów o wyrobionym smaku. Szczególnie najpopularniejszy z nich i jedyny dostępny w całym kraju – Porter Żywiecki z Browaru Zamkowego w Cieszynie.
                          Pragniemy aby Carlsberg Polska wprowadził Portera Okocimskiego na rynek polski. Niech to piwo, bardzo wysoko oceniane przez nielicznych szczęśliwców, którzy pomimo jego niedostępności w Polsce mieli okazję go spróbować, wzbogaci polską scenę piwną o kolejnego wybitnego i legendarnego portera bałtyckiego.


                          Zastanawiałem się jeszcze nad wyjaśnieniem dlaczego porter bałtycki jest gatunkiem typowo poslkim i dlaczego warto go pielęgnowac, ale nie wiem gdzie to wcisnąć, a poza tym nie chce mi się Jak ktoś stwierdzi zapotrzebowanie na taki fragment, to uprasza się o dopisanie akapitu.

                          Zabieram sie za przygotowanie dokumentów.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2004.06
                            • 6310

                            Robiąc listę podpisów dokonalem dorbnej zmiany w ostatnim akapicie:

                            Pragniemy aby Carlsberg Polska wprowadził Portera Okocimskiego na rynek polski. Niech to piwo, bardzo wysoko oceniane przez nielicznych szczęśliwców, którzy pomimo jego niedostępności w Polsce mieli okazję go spróbować, na powrót wzbogaci krajowy rynek o wybitnego i legendarnego portera bałtyckiego.

                            Comment

                            • Dreamer
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2003.05
                              • 1576

                              Ja bym na tym poprzestał. Szczegółowe objaśnienia dot. porterów bałtyckich mogą tylko niepotrzebnie rozmyć zdecydowany ton petycji. Jest dobrze, treściwie i konkretnie i niech tak zostanie.
                              Blog: Piwna Brytania

                              Comment

                              • Shlangbaum
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2005.03
                                • 5828

                                Jako list otwarty do mediów, bez podpisów, też w końcu kwietnia zamieścimy ten sam tekst?

                                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                                Comment

                                Przetwarzanie...