Jak powinno się przelewać piwo?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • enduro
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 2006.03
    • 59

    Jak powinno się przelewać piwo?

    Jak powinno się przelewać piwo?

    Jestem nowym użytkownikiem browar.biz i gdy wcześniej piłem piwo, nie patrzyłem na pianę.
    Jak widać jest to bardzo ważny element.
    Powiedzmy, że kupię piwo w butelce.
    W jaki sposób powinienem je przelewać do szklanki? Tzn. tak profesjonalnie, abym mógł ocenić pianę?
    Chociaż wcześniej w ogóle nie zwracałem uwagi na pianę, tylko smak i zapach oraz nasycenie.
    Jaka powinna być idealna piana w piwie? Wysoka, powinna szybko czy wolno opadać, ma być gęsta czy złożona z dużej ilości malutkich pęcherzyków, czy może z dużych?
    I na co jeszcze zwrócić uwagę?
    Prosiłbym informacje na temat właśnie piany, bo o niej nie mam pojęcia, jaka powinna być, w jaki sposób świadczy o jakości itp.

    Przelewanie:
    Szybko, wolno, pod kątem, dotykając butelką wewnętrzną ścianę szklanki/kufla, na prosto czy jak?
    Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

    Pozdrawiam serdecznie wszystkich smakoszy piwa!
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    🥛🥛🥛
    • 2004.06
    • 5017

    #2
    Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
    5450 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • pieczarek
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2001.06
      • 5011

      #3
      Latarnik, pięknie, że wyciągnąłeś z lamusa ten temat. Dzięki temu dowiedziałem się, że w 2001 roku Marusia pijała Żywca bez jakiegokolwiek dyskomfortu. Pamiętam jeszcze, że nie lubiła wówczas porterów i zdaje się pszeniczniaków. To nie ma nic wspólnego ze sprawą piany, ale samo w sobie jest ciekawe.

      Dobrze by było, gdyby w tym temacie zabrał głos Piwowar i napisał, dlaczego nalewa piwo tak, jak nalewa. Kto to widział, ten wie oczym myślę.

      Comment

      • Sokół83
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2004.12
        • 1598

        #4
        zdecydowanie piwa nie należy przelewać
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • kopyr
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2004.06
          • 9475

          #5
          Tutaj trochę jest na ten temat
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Seta
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2002.10
            • 6964

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
            Latarnik, pięknie, że wyciągnąłeś z lamusa ten temat. Dzięki temu dowiedziałem się, że w 2001 roku Marusia pijała Żywca bez jakiegokolwiek dyskomfortu. Pamiętam jeszcze, że nie lubiła wówczas porterów i zdaje się pszeniczniaków. To nie ma nic wspólnego ze sprawą piany, ale samo w sobie jest ciekawe.
            Mnie z kolei zaciekawił Krzysiu, który pijał Tyskie (w akademiku do lustra), nie znosił piany w piwie, chadzał po czeskich mordowniach i takie tam...
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            Przetwarzanie...