Żywiec - bez korony w reklamach

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2001.06
    • 5011

    Żywiec - bez korony w reklamach

    Ciekawy wyrok zapadł w Katowickim Sądzie Apelacyjnym. Sprawa tocząca się miedzy byłymi a obecnymi właścicielami żywieckiego browaru dotyczy herbu habsburgów, słowa arcyksiążęcy, roku powstania firmy itp.
    Jak to zwykle w Polsce bywa wyrok jest niejednoznaczny. Zapowiadają się kolejne sprawy sądowe.

    Szczegóły na stronie Rzeczpospolitej:

    Prawo i wymiar sprawiedliwości w Rzeczpospolitej. Poradnictwo prawne i aktualności z dziedziny prawa. Najnowsze zmiany i nowe prawo
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2001.02
    • 23860

    #2
    używanie nie korony tylko herbu zostało zakazane.

    korona, data powstania i przymiotnik "arcyksiążęcy" ma pozostać bez zmian w użytku browaru.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • szostak
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2002.02
      • 1176

      #3
      Nie piję Żywca, więc sprawa korony mi serdecznie wisi

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2001.02
        • 23860

        #4


        skoro Ci "wisi", inteligentnie postąpisz nie udzielając się w tym temacie.

        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Qbric
          Porucznik Browarny Tester
          • 2001.04
          • 427

          #5
          Dobrze, że wyrok satysfakcjonuje obie strony. Źle, że zmienia się znak towarowy. Jako osoba namiętnie pijąca Żywca, jestem tym niepocieszony. Martwią mnie także roszczenia Habsburgów co do pozostałych czterech elementów, a ostatecznie także próba przejęcia browaru
          Jako chłopek-roztropek boję sie każdej zmiany dot. mojego pysznego piwa. Ale z drugiej strony, nawet w najgorszym przypadku, gdyby zmienił się właściciel, to chyba bez szkody dla smaku tego produktu? Przecież nie zwolnią załogi do jasnej ch...!?
          Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

          Comment

          • Żywiec
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2001.12
            • 1571

            #6
            Na szczęście dla browaru zakazano jedynie stosowania herbu rodzinnego, który był stosowany na etykietach, butelkach, papierach firmowych do 1914 (1918?) roku.
            Wydaje mi się, że z procesu zwycięsko wyszedł browar bo tak naprawdę herb Habsbugów nie był stosowany w materiałach reklamowych i promocyjnych w okresie powojennym.

            Comment

            • pieczarek
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2001.06
              • 5011

              #7
              W całej tej sprawie nie chodzi o herb, koronę czy słowo "arcyksiążęcy". Chodzi o duże pieniądze. A skoro tak, to sądy będą miały jeszcze dużo roboty. Nie da się jednak ukryć, że Habsburgów okradziono. Ot, komuszki z dnia na dzień wymyślili, że wszystko jest wspólne i należy podzielić wszystkim po równo. Z tym, że ci, którzy dzielą dostaną znacznie więcej.
              Obecny wyrok to zaledwie przystanek w batalii o browar. I sądzę, że w końcu wygrają byli właściciele. A dwa dni później wszystko sprzedadzą.

              Comment

              • Żywiec
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2001.12
                • 1571

                #8
                Pieczarek słusznie stwierdził, że chodzi o kasę i to o bardzo dużą. Komuchy faktycznie rodzinę Habsburgów ogołociły z całego polskiego majątku. Należy jednak pamiętać, że to skarb państwa przejął mocą dekretu browar a następnie w 1991 roku wystawił go do publicznej sprzedaży i to właśnie skarb państwa powinien zaspokoić wszelkie potencjalne roszczenia rodziny Habsburgów.
                Z drugiej strony śledząc proces od początku odnoszę wrażenie, że prawnicy Habsburgów zręcznie nimi manipulują wietrząc duży zarobek.
                Na marginesie warto przypomnieć, że Arcyksiążęcy Browar w Żywcu to również Firmowy Skład w Skoczowie i Krakowie (100 % własność browaru) oraz inne nieruchomości.

                Comment

                • marcopolok
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2001.10
                  • 2334

                  #9
                  Jako chłopek-roztropek boję sie każdej zmiany dot. mojego pysznego piwa. Ale z drugiej strony, nawet w najgorszym przypadku, gdyby zmienił się właściciel, to chyba bez szkody dla smaku tego produktu? Przecież nie zwolnią załogi do jasnej ch...!? [/B][/QUOTE]

                  pyszne piwo chyba kiedyś.
                  załogi nie da się zwolnić bo zostało niezbędne minimum potrzebne do ciągłej produkcji no może jeśli się przelecą po tych wszystkich (bez urazy nierobach ) co w życiu nie widzieli browaru na własne oczy. Był kiedyś taki czas w browarze że od spraw reklamy były dwie osoby a o marketingu nie śniło się nawet samym pomysłodawcom nazwy.
                  Zmiana właściciela Nie sądzę by coś lepszego mogło spotkać Żywiecki Browar i ogólnie rzecz biorąc polskie piwowarstwo.

                  (osoby czynnie biorące udział przy produkcji i dystrybucji piwa nie powinny się gniewać na tą opinię a reszta ignorantów i tak tu nie zagląda . Gdyby tu zagądali to może szło by ku lepszemu )
                  bez brody...

                  Comment

                  • ANDRO
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2001.10
                    • 640

                    #10
                    ART napisal/a
                    używanie nie korony tylko herbu zostało zakazane.

                    korona, data powstania i przymiotnik "arcyksiążęcy" ma pozostać bez zmian w użytku browaru.
                    No tak ale z tego co tam wyczytałem to Habsburgowie będą wnosić o kasację i rozpatrzenie sprawy daty powstania browaru , używania korony i określenia "arcyksiążęcy".

                    A swoją drogą to uważam ,że jeśli piwo jest dobre to obroni się i zareklamuje samo , bez pomocy herbów i koron. A w przypadku Żywca to niestety...
                    Andro z wyspy jednej takiej.
                    http://www.bahama.uznam.net.pl/

                    Comment

                    • kiszot
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🍼🍼
                      • 2001.08
                      • 8106

                      #11
                      A ja jestem za tym żeby im oddali Żywca.Przecież to ich browar.
                      Jak ma nim zarządzać jakiś koncern,to niech lepiej zostanie w prywatnych rękach.Podobno prywatny właściciel dba o swój majątek.Więc nie powinno być problemu.
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • pieczarek
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2001.06
                        • 5011

                        #12
                        Problemy by się zaczęły w błyskawicznym tempie. Nie wystarczy, że Habsburgowie będą mieli w ręku tytuł własności. Potrzebne są duże rezerwy finansowe na działalnośc i przede wszystkim różnego rodzaju niespodzianki. Myślę, że browarowi groziłaby marginalizacja na rynku. A potem szybkie wyprzedanie praw własności np. Heinekenowi.
                        Jestem głęboko przekonany, że Habsburgom chodzi tylko o pieniądze a nie o jakąś satysfakcję z posiadania i prowadzenia ARCYKSIĄŻĘCEGO browaru.

                        Comment

                        • Ahumba
                          PremiumUżytkownik
                          🥛🥛🥛
                          • 2001.05
                          • 9009

                          #13
                          ja się boję każdej zmiany włąściciela, zwłaszcza na zagranicznego.Grozi to zawsze powolną likwidacją zakładu jako konkurencji.Wiadomo im mnej browarów w Polsce, tym więcej można sprzedać piwa zagranicznego. Czy komuś "wisi", czy nie - nikt nie powinien się godzić, aby rynek produkcji szczuplał. I nigdy nie uwięrzę w zapewnienia , że firmie z taką renomą nic nie grozi.
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                          Comment

                          • kiszot
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            🍼🍼
                            • 2001.08
                            • 8106

                            #14
                            A jak będzie,czas pokaże
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • adam16
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2001.02
                              • 9865

                              #15
                              Originally posted by kiszot
                              A ja jestem za tym żeby im oddali Żywca.Przecież to ich browar.
                              Jak ma nim zarządzać jakiś koncern,to niech lepiej zostanie w prywatnych rękach.Podobno prywatny właściciel dba o swój majątek.Więc nie powinno być problemu.
                              Z tymi prywatnymi rekoma to różnie bywa. W tym konkretnym wypadku wydaje mi się, iż rację mają ci co twierdzą, że chodzi o odzyskanie majątku i natychmiastowe spieniężenie go. A w tym wszyskim jedynym wygranym okazał by się najprawdopodobniej Heineken.
                              Ale jak napisałeś, czas pokaże co będzie dalej.
                              Życzę jak najlepiej żywieckiemu browarowi.
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...