piwo a wegetarianizm

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tristan_tzara
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2007.12
    • 1038

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona


    Mi to nie przeszkadza. Lubię poczytać rzeczy o które nigdy bym nie zahaczył ale jedna uwaga: za często powołujesz się na badania naukowe, które w istocie są "naukowymi". Doskonale wiesz jak istotna jest próba, zakres, powtarzalność w identycznych warunkach itd.
    To dobrze, bo już miałem pisać o komunistach i jedynej slusznej linii pogladowej
    No właśnie staram się nie uprawiać cherry pickingu, robić błędów konfirmacji itp. Wyznaję też zasadę że ekstra wyniki wymagają eksta dowodów, wiec jeśli daje pojedyncze, niereplikowane badanie to znaczy że je przeczytałem, nie widzę za bardzo błędów metodologicznych(jeśli coś jest spoza dziedziny to patrze indeksowanie magazynu, impact factor a w skrajnie nieufnych przypadkach indeks Hirscha naukowców). Ale zwykle staram się dawać metaanalizy, raporty, opinie gremiów bo one są oparte nie na pijedymczych badaniach, ale nawet setkach badań. Bo pojedyńcze badanie w zasadzie może nic nie znaczyć. Więc jeśli widzisz gdzieś że uprawiam lewy cherry picking, badania są słabe, dawaj znać. Napewno przyjmę krytykę z pokorą. Poza tym to forum, nie sympozjum, wiec i język i styl jest luzniejszy

    Comment

    • tristan_tzara
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2007.12
      • 1038

      EzEt, no tak się składa że też jestem antyfaszystą
      Stosujesz typowe argumentowanie równi pochyłej. Przecież ja nie jestem za zabijaniem zdrowych ludzi mających świadomość. Ale jeśli rodzi się dziecko np z bezmozgowiem, to szybsza eliminacja takiego życia, oszczedzi cierpienia i rodzica i temu dziecku. Podobnie że skrajnymi przypadkami porażenia mózgowego. Jestem też za tym aby wykorzystywać te ciała, ale głębiej nie wchodzę w temat bo zaraz wyjdę na psychopatę Oczywiście tego typu eutanazje i aborcję dopuszczam tylko za zgodą rodziców a nie ze ktoś chodzi i ustala kto ma żyć a kto nie. Cenie też prawo kobiet o samostanowieniu o sobie, więc jeśli kobieta chce się poddać aborcji to nie powinno jej to być ograniczane. W końcu to jej ciało, jej wybór. Nie odczlowieczam, daleko mi do tego szczególnie że nawet plemnik uznaję za człowieka w haploidalnej fazie życia. Poprostu uważam że nie każde życie ma prawo do życia, bo może powodować jeszcze więcej cierpienia, nie tylkp swojego ale środowiska wokół. Nieraz czytałem wypowiedzi matek wychowujących od lat dzieci które są warzywami. Mówią czasem że modlą się aby dziecko na następny dzień już nie żyło, że żałują że nie zrobiły aborcji. Bo teraz to życie jest dla nich ciężarem, całkiem odcina je od ich życia, powoduje paraliż.
      Co do ostaniego akapitu to niekonsekwencji nie widzę. Kobieta ma prawo decydować o swoim ciele, nie ważne jakie są powody. Nie chce rodzic dziecka? Spoko, jej wybór.

      I tak kończę temat aborcji i eutanazji bo może się z tego zrobić wojna z której nie powstanie żaden postęp

      Comment

      • EzEt
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2011.03
        • 156

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara
        EzEt, no tak się składa że też jestem antyfaszystą
        Stosujesz typowe argumentowanie równi pochyłej. Przecież ja nie jestem za zabijaniem zdrowych ludzi mających świadomość. Ale jeśli rodzi się dziecko np z bezmozgowiem, to szybsza eliminacja takiego życia, oszczedzi cierpienia i rodzica i temu dziecku. Podobnie że skrajnymi przypadkami porażenia mózgowego. Jestem też za tym aby wykorzystywać te ciała, ale głębiej nie wchodzę w temat bo zaraz wyjdę na psychopatę Oczywiście tego typu eutanazje i aborcję dopuszczam tylko za zgodą rodziców a nie ze ktoś chodzi i ustala kto ma żyć a kto nie. Cenie też prawo kobiet o samostanowieniu o sobie, więc jeśli kobieta chce się poddać aborcji to nie powinno jej to być ograniczane. W końcu to jej ciało, jej wybór. Nie odczlowieczam, daleko mi do tego szczególnie że nawet plemnik uznaję za człowieka w haploidalnej fazie życia. Poprostu uważam że nie każde życie ma prawo do życia, bo może powodować jeszcze więcej cierpienia, nie tylkp swojego ale środowiska wokół. Nieraz czytałem wypowiedzi matek wychowujących od lat dzieci które są warzywami. Mówią czasem że modlą się aby dziecko na następny dzień już nie żyło, że żałują że nie zrobiły aborcji. Bo teraz to życie jest dla nich ciężarem, całkiem odcina je od ich życia, powoduje paraliż.
        Co do ostaniego akapitu to niekonsekwencji nie widzę. Kobieta ma prawo decydować o swoim ciele, nie ważne jakie są powody. Nie chce rodzic dziecka? Spoko, jej wybór.

        I tak kończę temat aborcji i eutanazji bo może się z tego zrobić wojna z której nie powstanie żaden postęp
        Nie będę odpowiadał ale tylko dlatego, że to temat o piwie i wegetarianiźmie, chociaż niekonsekwencji i mielizn etycznych widzę w Twoim poście od groma
        https://www.facebook.com/browarbaluty/

        Comment

        • tristan_tzara
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2007.12
          • 1038

          Spoko, pisz na pw. Warto rozmawiać
          Choć to pewnie wszystko rozbija się o definicje i system wartości. Bo dla mnie to co pisze jest najlogiczniejsza rzeczą pod słońcem
          Last edited by tristan_tzara; 2015-04-21, 11:59.

          Comment

          • kac89
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2007.12
            • 7

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
            Człowieku weź się zastanów nad tymi swoimi przykladami. Zawodnik boksu tajskiego jest teraz na sportowej emeryturze, zaczynal walczyć jako mięsożerca. Będąc trenerem to może się bawić w różne eksperymenty nawet w diety pokrzywowe plus dodatki.
            Jake Shields nie mial też problemów z dietą środkami dopingujacymi, oprócz tego, że go na tym złapali i zdyskwalifikowali.

            Na jakiej sportowej emeryturze ? Skąd wiesz od kiedy zaczynał walczyć ? bo czytając z nim wywiad dowiedziałem się, że wziął sie za sport, będąc już na diecie bezmięsnej i może Ci się teraz system załamie, ale przez długi czas również na wegańskiej.

            Co do Shieldsa to podałem tylko przykład, na wasze argumenty,że bez mięsa nie da się zbudować masy. Jakoś o całej rzeszy mięsożerców nie piszesz pod kątem sterydów. Cóż taka specyfika tego sportu

            Comment

            • coder
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2006.10
              • 1347

              Dopóki naukowcy ze 100% pewnością nie ustalą momentu, w którym zygota przekształca się w człowieka, oczywiste jest objęcie ochroną życie dziecka od momentu poczęcia - tak dla ostrożności i z szacunku dla życia innej osoby.
              Wszelkie argumenty za aborcją czy eutanazją można streścić w zdaniu "bo to jest naprawdę cholernie wygodne".

              Wywód, dlaczego nie wolno uśmiercać innego człowieka mogę pominąć, czy jednak trzeba to wyjaśniać?

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2001.02
                • 23860

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder
                Dopóki naukowcy ze 100% pewnością nie ustalą momentu, w którym zygota przekształca się w człowieka, oczywiste jest objęcie ochroną życie dziecka od momentu poczęcia - tak dla ostrożności i z szacunku dla życia innej osoby.
                Wszelkie argumenty za aborcją czy eutanazją można streścić w zdaniu "bo to jest naprawdę cholernie wygodne".

                Wywód, dlaczego nie wolno uśmiercać innego człowieka mogę pominąć, czy jednak trzeba to wyjaśniać?
                Proszę nie ciągnąć tej dyskusji.
                Last edited by ART; 2015-04-21, 16:07.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • emes
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2003.08
                  • 4275

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kac89
                  Na jakiej sportowej emeryturze ? Skąd wiesz od kiedy zaczynał walczyć ? bo czytając z nim wywiad dowiedziałem się, że wziął sie za sport, będąc już na diecie bezmięsnej ...
                  Na stronie klubu w którym jest trenerem opisuje, że sportem wyczynowym zajmuje się od dziecka, a z Muay Thai związał się 12 lat temu .
                  Last edited by emes; 2015-04-21, 18:24.

                  Comment

                  • Kones
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2014.07
                    • 160

                    "Gdy emocje już opadną..."

                    Dobrze, teraz kiedy się wyprztykaliście już z argumentów i zapijacie kaca po Wrocku, to ja mam bardzo konkretne pytanie:
                    Które, z dostępnych na polskim rynku piw (kontraktowcy i browary rodzime bardziej niż import - o real ales doczytałem już) wykorzystuje, wg. Waszej wiedzy, karuk lub ma w składzie inne substancje odzwierzęce (nie wliczam tutaj wyrobów Browarów Łódzkich, gdzie jak wiadomo w otwartych kadziach kąpią się szczury) ewentualnie jakieś browary kontraktowe, wykorzystujące np. pracę wołów przy kieracie mielcucha ?
                    "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                    Comment

                    Przetwarzanie...