piwo a wegetarianizm

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tristan_tzara
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2007.12
    • 1038

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
    Ja jeszcze nadmienię że są tacy wegetarianie, którzy nie jedzą mięsa, ale jedzą ryby.
    Juz o tym było. To nie są wegetarianie. Ktoś kto tak siebie określa nie zna definicji wegetarianizmu. Równie dobrze może jest np tylko kopytne i mówić że jest wegetarianinem.
    Co do bólu i ryb
    http://en.wikipedia.org/wiki/Pain_in_fish
    Last edited by tristan_tzara; 2015-04-16, 16:12.

    Comment

    • jacer
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2006.03
      • 9875

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
      Z wątróbką? Mmmmm..., pycha!
      Niestety tym razem bez ale i tak zacna. Jeszcze kiełbaskę wciągnę. Przydałby się jakiś stolik przed browarem. Dziś jest pięknie.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • emes
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.08
        • 4275

        Ja lubię wegetarianizm, tylko łączę go z jedzeniem mięsa, głównie ryb i owoców morza

        Comment

        • tristan_tzara
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2007.12
          • 1038

          Jeszcze coś. Chcecie prawdziwego oszołomstwa to poczytajcie

          Comment

          • PaPe
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2005.03
            • 176

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara
            Źle to odbierasz. Właśnie jedzenie mięsa jest jaskinią i powrotem do lasu. Weganizm to samoloty, teleporty i podróże kosmiczne
            I tak właśnie liczba ludzi rezygnujacych z mięsa rośnie a nie odrotnie. Więc nie wiem jakie to cofnięcie w prymitywizm
            Powiedz to Chińczykom. W Pekinie na lotnisku podjechałem do 'gate' 86, pociągiem jechałem 309 km/h. A mięsa jedzą coraz więcej i więcej, i coraz więcej chińczyków je mięso. A tak 15 % chińczyków nagle mogących jeść mięso?

            Comment

            • tristan_tzara
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2007.12
              • 1038

              Chińczycy, mówię wam jak jest!
              Spoko, dorosną i przejdzie im. Teraz muszą się nasycić po chudych latach.

              Comment

              • sztetke
                Porucznik Browarny Tester
                • 2009.12
                • 355

                Dokładnie, to kompleks zagłodzonego chłopa, kiedyś chłop był właściwie wegetarianinem, mięso to jadł od wielkiego dzwonu.

                Comment

                • sztetke
                  Porucznik Browarny Tester
                  • 2009.12
                  • 355

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                  A mówią, że ludzie jedzący mięso są agresywni. hehe

                  Kiedyś tworzyli człowieka radzieckiego wedle marksizmu leninizmu, nie wyszło, więc teraz tworza człowieka radzieckiego w duchu ekologizmu wegetarianizmu. Metody te same. To samo słownictwo. Te same metody. Jesteście źli, my was oświecimy z pistoletem przystawionym do tyłu głowy.
                  To jakieś bzdury, pewna subkultura biła po ryju pała za kaszankę, wódkę i papierosy.

                  A te elaboraty o człowieku radzieckim to już zupełnie od czapy.
                  Wlazłeś w temat z ryjem napchanym kaszanką, dostałeś werbalnego prztyczka w nos i od razu gorzkie żale.

                  Comment

                  • zebediach
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2012.03
                    • 96

                    Wy też święci nie jesteście, co to do jasnej cholery jest "gimba" czy "gimbaza"? Bo gimbus to wiem, autobus,żółty.
                    Ładnie to tak wszystkich w koło obrażać?
                    Coraz bardziej sobie uświadamiam że wegetarianizm to jest nowoczesna religia bogatych chłopców w rurkach z wielkich miast. Zaśmiej się z nich to już obraza majestatu i średniowiecze.
                    Troszkę pokory trawożercy.

                    Comment

                    • tristan_tzara
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2007.12
                      • 1038

                      Nie w rurkach tylko rurururkowców
                      Więcej luzu. No i sprawdź czy druga strona jest taka nieskazitelna w dyskusji. Bo mnie się wydaje że jestem całkiem miły i nie sądzę żeby np Jacer czuł się obrażony. Jeśli tak to sory, to tylko internety

                      Comment

                      • Myszon007
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2007.02
                        • 1208

                        Kazimierz Bartoszewicz 'Słownik prawdy i zdrowego rozsądku'. 1905r.
                        Attached Files
                        ♪♫

                        Comment

                        • tristan_tzara
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2007.12
                          • 1038

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Holy-Grail
                          Mentalna gimbaza - powtórzyłem sobie w myślach za swym guru. Zerknąłem za okno, nie pada, niestety. Pociągnąłem łyk piwa. Nie, żeby było smaczne, ale tanie też nie. Nogi na biurku i dupsko na fotelu. Jestem boski - wyszeptałem do siebie przewracając między palcami rachunek na kilkaset złotych. - Nawet On nie pił kilku z tych piw - pomyślałem puszczając bąka. Mięsistego, coby w temacie.
                          Sory, jakoś przeoczyłem tego posta co byłoby dla mnie bolesne bo mistrzowski. Pisz więcej

                          Comment

                          • kopyr
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2004.06
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                            Ja jeszcze nadmienię że są tacy wegetarianie, którzy nie jedzą mięsa, ale jedzą ryby.
                            Ci którzy to robią z powodów ideologicznych są na sporej minie - najwyraźniej uważają, ze ryba to prawie nie zwierzę i nic nie czuje. A jest wręcz odwrotnie - ryby (choć jako jednostka systematyczna wg najnowszych systematyk nie istnieją) są parę razy bardziej unerwione niż inne kręgowce - wiec i ból odczuwają bardziej... A że są bezgłośne i nie krzyczą - to się niektórym małpom wąskonosym wydaje, że nie cierpią...
                            Wegetarianie nie jedzą ryb!!!

                            Dieta polegająca na niejedzeniu mięsa czerwonego i białego i jednocześnie jedzeniu ryb i owoców morza to pescetarianizm.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • dlugas
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🍼
                              • 2006.04
                              • 4014

                              Podobno zdrowa dieta to taka zróżnicowana
                              Raz kura, raz świnka, później grecka sałatka, następnie stejk, przy piątku dla wierzących "rybka, pierogi, naleśniki" itp.
                              Można zapchać się pomidorówką z wkładką po ugotowaniu wywaru mięsno-warzywnego
                              Spaghetti z trawą lub mięsem mielonych itd.

                              Opcji pierdylion, a już po trzydziestu kilku latach coraz częściej mam problem co by tu ugotować na obiad.
                              Z tego powodu wegeterianizm czy weganizm nie jest dla mnie.
                              Nie wspinam już o kwestii finansowej

                              "Nie mięsożercy" razem z wszystkożercami powinni raczej lobbować o w miarę godne warunki chowu zwierząt, a nie tłuc się między sobą.
                              Ale tutaj zawsze rozchodzi się o kasę
                              Jeśli mięso ma być tanie, to jego produkcja musi być jeszcze tańsza. Karmienie mączkami ze zwierząt tego samego gatunki, odżywianie "koksem" z "witaminkami", hodowla w "obozach zagłady" plus finalnie nastrzyknięcie "powiększaczami w parze ze wzmacniaczami" daje efekty jakie widzimy.

                              Idealnym kompromisem pomiędzy wegetarianizmem/weganizmem a wszystkożercami byłoby świadoma i nie pośpieszna hodowla zwierząt.

                              Coś musi umrzeć, żeby coś/ktoś mógł żyć.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • tristan_tzara
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2007.12
                                • 1038

                                Kompromisem będą hodowle mięsa. To już się powoli robi w laboratoriach na świecie. W zeszłym roku był testowany pierwszy hamburger z mięsa wyhodowanego poza organizmem zwierzęcia. Podobno całkiem smaczny
                                Oczywoscie że każdemu powinno zależeć na poprawie dobrostanu zwierząt hodowlanych, fanie że nawet ludzie jedzący mięso są tego świadomi. W Chinach niektóre zwierzęta bije się przed zabiciem bo podobno mięso delikatniejsze. Myślę że u nas takie praktyki spotkalyby się z protestem społeczenstwa. Widać w tym zmiany, zwierzę już przestaje być rzeczą więc ta granicą ich używania powoli się będzie przesuwać.

                                Dlugas, twoje ostatnie zdanie. Nie musi tak być. Jak już udowadnialem, mięso nie jest nam, europejczykom potrzebne aby żyć. A takie życie bez mięsa jest też tanie jeśli ktoś chce aby takie było. Znam wegan mieszkających na skłotach, nie mają zarobków a jakoś codziennie obiad jedzą
                                Każda dieta może być tania jak i droga. Zależy od tego jakie masz wymagania

                                Comment

                                Przetwarzanie...