piwo browar-bizowe

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzes_ch
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2003.10
    • 612

    piwo browar-bizowe

    Z góry przepraszam , jeśli ten temat był wałkowany - ale go nie znalazłem ( takie zabezpieczenie tytułem wstępu )
    W ostatnim czasie zastanawiam się nad takim pomysłem.
    Czytam narzekania naszych forumowiczów na piwa koncernowe , na upadające browary , na zmniejszenie sortymentu piw polskich .
    Z drugiej strony obserwuję pojawienie się piw i "browarów" ( celowo w nawiasie ) Stary Kraków czy Browaru Siemianowice.
    Dodatkowo natknął mnie temat o upadających browarach.
    Teza - czy nie warto pokusić się o stworzenie - warzenie piwa browarbizowego.
    Dokonałem takich założeń - na forum zalogowało się 15.880 użytkowników , liczmy , że 10% to ci aktywni.
    Część z nas ma sklepy , lokale piwne ( posiada koncesje - co jest istotne )
    Browar Stary Kraków - czyli pewnie Relakspol - akceptuje jednorazowe zamówienie na 1.800 litrów ( dane z dyskusji o zamykanych browarach )
    Częśc z nas zajmuje się , amatorsko lub profesjonalnie warzeniem piwa.
    Wnioski :
    Jeśli zaangażujemy osoby o których mowa powyżej , a 10 % userów nabędzie wytworzone piwo to jest szansa na wyprodukowanie piwa browar-bizowego.
    Jakie to mogłoby być piwo można poddać ogólnoforumowej dyskusji.
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2005.03
    • 5828

    #2
    Ciekawa koncepcja ale logistycznie nie do przeprowadzenia. Popatrz na kłopoty ze zwykłymi koszulkami. Ponadto nie wierzę w zdyscyplinowanie osób biorących udział w przedsięwzięciu (czym ich więcej tym gorzej) a w grę wchodzą przecież i znaczniejsze sumy i kwestie prawne. Ponadto taki Relakspol nam kontraktowo najlepszego piwa myślę nie uwarzy a i ze Starym Krakowem sądzę, że pertraktacje trwałyby tak długo żeby się odechciało. Kto by tym pokierował

    ergo:
    Jestem mimo wszystko za pomysłem ale nie wierzę, że się uda

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2004.06
      • 6310

      #3
      Pomysł jest bardzo fajny, ale niestety muszę się zgodzić ze Shlangbaumem, że trudny do przeprowadzenia. Sam bym pewnie kupił przynajmniej kratkę, ale koszt wysyłki będzie za duży.

      Comment

      • grzes_ch
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2003.10
        • 612

        #4
        No tak dystrybucja to pierwszy problem.
        Ale - są giełdy piwne to raz , jest zlot forumowiczów to dwa , będzie to niewątpliwie gratka dla kolekcjonerów ( seria limitowana , numerowana )

        Comment

        • Tomek-Pasieka
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2005.10
          • 197

          #5
          ja tam wolę uwarzyć na spółke z mą narzeczoną. Frajda z tego wielka. A dodatkowo nie jesteśmy jakimiś tam piwoszami więc domowa produkcja konsumowana raz na jakiś czas wystarczy

          Comment

          • kloss
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.03
            • 2526

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
            No tak dystrybucja to pierwszy problem.
            Ale - są giełdy piwne to raz , jest zlot forumowiczów to dwa , będzie to niewątpliwie gratka dla kolekcjonerów ( seria limitowana , numerowana )
            Czyli jednorazowa akcja?
            Z resztą niezależnie od tego pomysł ciekawy ale skazany na niepowodzenie ze względów organizacyjnych i finansowych.

            Comment

            • Krzysztof
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2001.04
              • 1689

              #7
              W sumie ciekawy pomysł....
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2001.02
                • 23860

                #8
                wspomniane "kłopoty" koszulkowe wynikają z tego że to działania undergroundowe i wymagają należytej konspiracji
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • adam16
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2001.02
                  • 9865

                  #9
                  Pomysł dobry. Mnie się to już śniło jakiś czas temu :
                  http://www.browar.biz/forum/showthre...?t=1174&page=4 (post 144)
                  Last edited by adam16; 2006-04-26, 23:01.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • mapajak
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2002.12
                    • 1187

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
                    W sumie ciekawy pomysł....
                    Tylko kto podejmie ryzyko finansowe?
                    Bez reklamy trudno będzie sprzedać nawet te 1800 litrów. Zakładam, że piwo ma być NIEPASTERYZOWANE.
                    Chyba, że każdy zrobi "przedpłatę" na określoną ilość piwa.

                    Comment

                    • szefi
                      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                      • 2005.12
                      • 194

                      #11
                      Może inny browar , a może browary domowe ?

                      Po kolei.. idea ciekawa ale czy nie za dużo pesymizmu ?
                      Problemów albo lepiej to nazwać wyzwań jest wiele:
                      - logistyka (koszty)
                      - dystrybucja (ilość chętnych, podział regionalny )
                      - wielkość zamówienia ... może inny browar ? mógłbym zapytać Leszka ze Żnina.
                      - organizacja terminowa
                      itd...
                      ale to jest tylko organizacja...lub aż.


                      A mi się nasuwa.. dodatkowa myśl, poprawcie mnie jak jestem w błędzie.
                      Szukałem uwarunkowań co należy zrobić aby sprzedawać swoje domowe piwo.
                      Ustawę przeczytałem ale jakoś chyba nie mam głowy do litery prawa.
                      Może własnym sumptem, czyli browarników domowych zostanie uwarzone takie piwo.

                      Lub co więcej .. ci członkowie forum co mają lokale chcieliby sprzedawać piwo tych forumowiczów co warzą piwo w domu..., ciekawe czy to jest możliwe w naszym pięknym kraju.

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2005.03
                        • 5828

                        #12
                        Sprawa sprzedaży domowego piwa była z 200 razy poruszna na forum i nie ma co tutaj do niej wracać. NIE MOŻNA SPRZEDAWAĆ.

                        Warzenie wspólnego piwa przez forumowiczów, to tak naprawdę warzenie różnych piw, nie da się w domowych warunkach uwarzyć 20 takich samych warek przez różnych ludzi. Pomysł chybiony. Robilismy co prawda w Krakowie wspólne forumowe piwo poprzedzone ankietą ale to ma szansę powodzenia tylko na taką małą skalę.

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • kishar
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2003.10
                          • 1691

                          #13
                          Pomysł piwa browar-bizowego wydaję się ciekawy,a dobrym rozwiązaniem była by przedpłata a te 1800 litrów to nie jest aż tak dużo.
                          Last edited by kishar; 2006-04-27, 10:53.

                          Comment

                          • szefi
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2005.12
                            • 194

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                            Sprawa sprzedaży domowego piwa była z 200 razy poruszna na forum i nie ma co tutaj do niej wracać. NIE MOŻNA SPRZEDAWAĆ.
                            Tak to wydaje się oczywiste że nie można ?
                            Ale przeszukuję forum jak to napisałeś ,200 razy poruszana kwestia chyba nie dokońca została poruszona dokładnie no chyba że jeszcze nie znalazłem właściwego wątku.

                            Pytanie pozostaje : co należy zrobić aby było można ?

                            Comment

                            • Warek
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2003.12
                              • 127

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof
                              W sumie ciekawy pomysł....
                              W takim razie czekamy na info o wydajności i kosztach wyprodukowania takiego piwa w Bierhalle.
                              http://www.mafoto.pl/

                              Comment

                              Przetwarzanie...