Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Najśmieszniejsze piwo świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • crizz
    ...
    • 02-2003
    • 1255

    Najśmieszniejsze piwo świata

    Spotkaliście kiedyś piwo, które Was rozśmieszyło? Ja tak - miałem ostatnio okazję kupić i wypić tego oto portera:
    Attached Files
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23816

    #2
    nawet piliśmy toto w ośrodku MON na nielegalnym zgrupowaniu browarbizowym w Lubomierzu
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      No to co powiesz na to?
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • crizz
        ...
        • 02-2003
        • 1255

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
        No to co powiesz na to?
        E, to nie to samo. Chociaż też zabawne.

        Comment

        • bolek1970
          Senior
          • 12-2005
          • 179

          #5
          No i co ?
          Istnieje tez w wersji "mocniejszej" ale tez nie tak silnej jakim Porter powinien byc. Zgadzam sie, usmialem sie sam 10 lat temu. Porter 3,5 % ???. Czy zajarzylem ?
          Last edited by bolek1970; 18-05-2006, 21:07.

          Comment

          • crizz
            ...
            • 02-2003
            • 1255

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bolek1970
            No i co ?
            Istnieje tez w wersji "mocniejszej" ale tez nie tak silnej jakim Porter powinien byc. Zgadzam sie, usmialem sie sam 10 lat temu. Porter 3,5 % ???. Czy zajarzylem ?
            Zajarzyłeś, bo co tu jest do jarzenia? Spaczyło Ci się poczucie humoru przez te 10 lat.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10385

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
              No to co powiesz na to?
              O przepraszam kupiłem trzy.Jeden na drogę dla siebie a drugi dla syna Trzeci (ten na zdjeciu) przyjechał do domu, dla żony. Były super
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Moim zdanie nie ma w tym nic śmiesznego. Myślę, że jestem w stanie sam zrobić portera o brzeczce nastawnej 20 Blg, który będzie miał 3,5 % alkoholu. Klasyczne portery angielskie mają nastaw 11 - 12 Blg i zawartość alkoholu jak wyżej. Nie jest też problemem technologicznym wyprodukowanie portera bezalkoholowego.

                Reasumując, może być to smieszne jedynie dla wąskiej grupy osób, które znają jedynie parametry portera bałtyckiego i głównym parametrem, na który zwracają uwagę, jest zawartość alkoholu.

                Przypomnę, że w krajach zgniłego Zachodu jest w przedaży coś takiego, jak wino bezalkoholowe, i nikt się z tego nie śmieje.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Dla mnie też nic śmiesznego w tym porterze nie ma, nie raz zdarzyło mi się pić o przybliżonej zawartości alkoholu

                  ps. i były niektóre z nich o naprawdę doskonalym smaku
                  Last edited by becik; 18-05-2006, 22:53.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • crizz
                    ...
                    • 02-2003
                    • 1255

                    #10
                    O rany, ale smutasy...

                    Pozwólcie, że dodam kilka informacji, które pozwalają spojrzeć na to piwo z przymrużeniem oka. Jest to piwo klasy II, supermarketowa wersja piwa klasy III, które w Szwecji dostępne jest tylko w sklepach monopolowych System Bolaget. "Oryginalny" Carnegie ma bodajże 5.5% alkoholu, co jak na portera bałtyckiego już jest wykroczeniem poza styl - chyba się zgodzicie. Gdybyście pili to piwo, to wiedzielibyście, że nie pochodzi z nastawy 20 Blg, bo smakuje jak Okocim Palone rozcieńczone pół na pół z wodą. Właśnie to mnie bawi - zapychanie półek supermarketów rozcieńczonymi odpowiednikami "normalnych" piw. A porter - to apogeum.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Jakie tam smutasy
                      Po prostu nie uważam, że porter niskoalkoholowy musi byc czymś śmiesznym. Jak pisałem rózne portery juz piłem, a zawartość alkoholu nie musi być wyznacznikiem jego smaku.
                      Ostatnio próbowałem doskonałego portera bałtyckiego (moze i nie ale smakował właśnie jak bałtycki) o zaw. alkoholu 4,7% -omówiłem je tu:


                      Dobry porter nie musi mieć dużego woltażu, a prezentowany przez Ciebie szwedzki produkt raczej powienien smucić niz cieszyć.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #12
                        Czym się różni porter 5% vol. od zwykłego ciemniaka 5% vol.?

                        Comment

                        • bolek1970
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 179

                          #13
                          A co , mam sie ryc za kazdym razem jak zobacze to piwko na polce w sklepie ?
                          Mam pare ciekawszych anegdot na temat szwedzkich piw, o, ktorych mozna sie tarzac po podlodze. Nie odkrywaj Ameryki w konserwach, ok ?
                          To piwo jest jeszcze calkiem wypijalne, a sam wiesz bo nie dawno tu byles, ze wiele gorszych sikaczy zalega polki supermarketow.
                          Last edited by bolek1970; 19-05-2006, 10:39.

                          Comment

                          • bolek1970
                            Senior
                            • 12-2005
                            • 179

                            #14
                            Jest na przyklad nisko alkoholowy Guiness, Killkenny, Bishops Finger, jeszcz tylko do szczescia potrzeba Trapisty o mocy 2,1 % albo Chimay, o mocy 2,8%. Wtedy bede w siodmym niebie....
                            pozdrawiam...
                            Last edited by bolek1970; 19-05-2006, 10:47.

                            Comment

                            • crizz
                              ...
                              • 02-2003
                              • 1255

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bolek1970
                              Jest na przyklad nisko alkoholowy Guiness, Killkenny, Bishops Finger, jeszcz tylko do szczescia potrzeba Trapisty o mocy 2,1 % albo Chimay, o mocy 2,8%. Wtedy bede w siodmym niebie....
                              TO jedna z tych anegdot, prawda?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎