Upadek Browaru Mazowieckiego.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19244

    #16
    Małe browary sprzedają często piwo do lokali bez własnych nalewaków, szklanek etc. bo lokal chce mieć tanie piwo i dla klienta, który przychodzi na takie piwo liczy się cena i moc. To przykre, ale tak jest! Przedstawiciele Handlowi muszą po prostu coś robić, by znaleźć klienta, a w lecie o to nie trudno.
    Lubiłem piwa z Okuniewa (dzięki zAjkA!), ale niewłaściwie przechowywane szybko traciły przejrzystość, pojawiały się "archimedesy" - męty i to jak sądzę zniechęcało ludzi. Dodatkowo ich warki były nieregularne smakowo.

    Comment

    • skandal
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2002.05
      • 1439

      #17
      Co za koszmarny rok. To już 4 albo 5, licząc Romusa, browar w tym roku którego szlag trafił. Coraz bliżej do 3 jedynie słysznych koncernów na rynku

      Comment

      • Shlangbaum
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2005.03
        • 5828

        #18
        Tych browarów szlag nie trafił w tym roku, one od dawna konały. Romus chyba od 5 lat

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • skandal
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.05
          • 1439

          #19
          Konały, ale na dobre w tym roku przestały warzyć.

          Comment

          • Rolek
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2001.08
            • 1038

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
            Pracuję razem z siostrzenicą właściciela. Podobno "firma" ma się przekwalifikować i mają zająć się biopaliwami czy biokomponentami.
            W sumie z tymi biopaliwani, to pokrewna branża .
            Nie miałem co prawda okazji do czegoś z BM, ale sam fakt kolejnej białej plamy smuci.

            Comment

            • Krzysiu
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2001.02
              • 14936

              #21
              Ciekawe, czemu tak nie wzdychacie za zdechłymi mleczarniami, albo zakładami mięsnymi. Albo nawet lokalnymi sklepami spożywczymi.

              Znowu liberalizm gospodarczy jest wybiórczy?

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2001.02
                • 23860

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                Ciekawe, czemu tak nie wzdychacie za zdechłymi mleczarniami, albo zakładami mięsnymi. Albo nawet lokalnymi sklepami spożywczymi.

                Znowu liberalizm gospodarczy jest wybiórczy?
                to proste Krzysiu - bo to nie jest serwis miłośników mleka - mleczarnia.biz
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Krzysiu
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2001.02
                  • 14936

                  #23
                  Ale temat jadalny jest - nie tylko o piwie. Znowu coś źle myślę?

                  Co złego w tym jest, że zbankrutował Okuniew? Sądzę, że nic. Jakby robił dobre piwo, t oby nie zbankrutował.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2001.02
                    • 23860

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                    Ale temat jadalny jest - nie tylko o piwie. Znowu coś źle myślę?
                    Jakby robił dobre piwo, t oby nie zbankrutował.
                    jesli tak by miało być jak piszesz to nie istniałaby na rynku nasza ulubiona wielka trójca

                    nie wiem co masz na myśli poprzez "jadalny temat". jesli to co myślę, to nie sądzę żeby uwzględnianie wszystkich możliwych przypadków które kogoś martwią - w rozmowach na forum jak i gdziekolwiek indziej - miało jakikolwiek sens, bo życia nam by nie wystarczyło na sformułowanie choćby jednego zadowalającego Ciebie postu (w nawiązaniu do: cyt. Ciekawe, czemu tak nie wzdychacie za zdechłymi <wstaw nazwy tysięcy upadłych przedsiębiorstw>).
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • becik
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🍼🍼
                      • 2002.07
                      • 14999

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                      jesli tak by miało być jak piszesz to nie istniałaby na rynku nasza ulubiona wielka trójca (...)
                      Tak szczerze pisząc wolałbym kupić sobie Kasztelana, Gronie, Królewskie, Leżajsk, Tatrę czy Lecha Pilsa niz upajać się "specjałami" z Mazowieckiego.

                      I tak dziw, że tak długo browar się utrzymał z tym co produkował. Jeśli mały browar chce się utrzymać to musi warzyć wyśmienite i równe piwo. Teraz nie ma juz miejsca na partactwo. Browaru żal jak każdego ale płakać po nim nie będę.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • e-prezes
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🥛🥛🥛🥛🥛
                        • 2002.05
                        • 19244

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                        Tak szczerze pisząc wolałbym kupić sobie Kasztelana, Gronie, Królewskie, Leżajsk, Tatrę czy Lecha Pilsa ...
                        a ja nie.

                        Comment

                        • slawekkazek
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          🥛🥛🥛
                          • 2003.01
                          • 544

                          #27
                          Ja również nie. Amen

                          Comment

                          • Małażonka
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2003.03
                            • 4602

                            #28
                            Butelkowe rzeczywiście było, delikatnie mówiąc, nieszczególne...
                            I zgadzam się z Becikiem, że mając wybór z czymkolwiek, wybrałabym cokolwiek, albo nie piłabym wcale.
                            Znacznie lepiej smakowało ich piwo beczkowe. To prawda. Szczególnie w pewnym mokotowskim mieszkaniu .

                            Szkoda i nie szkoda.
                            Szkoda, bo to zawsze o jeden browar mniej i szkoda, bo co będziem pili w pewnym mieszkaniu na Mokotowie???
                            A nie żal, bo jak przypominam sobie ich butelkowe wytwory - to jeszcze skóra mi na plecach cierpnie...

                            Comment

                            • e-prezes
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🥛🥛🥛🥛🥛
                              • 2002.05
                              • 19244

                              #29
                              piwa Okuniewa może nie były wysokich lotów, ale mnie nie zdażyły się wpadki z "kwasami" czy "smrodami". owszem często były nierówne, ale taki widać urok małych browarów.

                              Comment

                              • dkrasnodebski
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2003.05
                                • 2316

                                #30
                                Nigdy nie piłem zepsutego piwa z Okuniewa. Ich wytwory zawsze mi smakowały ze szczególnym wskazaniem na pilsa w obu wersjach.
                                Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                                www.radoslawstolar.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...