Piwo w PET

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ANDRO
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2001.10
    • 640

    #16
    Właśnie jesteśmy świadkami opakowawczo-plastikonowej epidemii. Petowane jest wszystko co ma postać płynu : najpierw napoje chłodzące , wódka ,teraz piwo, wino jest już w kartonikach. Torebki, tzw. jednorazówki to już rzecz ,bez której większość robiących zakupy nie potrafi funkcjonować.
    A czy ktoś kto kupuje to i wyrzuca wie jak długo się rozkłada taka torebka foliowa?
    Z punktu widzenia ekologii to puszka jest niestety lepsza od peta. A na zakupy z torbą szmacianą. Ja tak robię, kupiłem ją sobie w supermarkecie za miedzą za 60 eurocentów, podczas gdy plastikowa reklamówka kosztuje 40.
    Andro z wyspy jednej takiej.
    http://www.bahama.uznam.net.pl/

    Comment

    • kiszot
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 2001.08
      • 8107

      #17
      Originally posted by szarpik
      ale u nas na stadionie można kupic tylko Lech Premium i to po bandyckich cenach
      To i tak dobrze.Ja ci polecam np.Czechy.Byłem na Baniku,piwko za 10 koron.W Niemczech też są piwa,ale nie pamiętam po ile.Bo ostatnio byłem bardzo dawno temu na bundeslidze.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • celt_birofil
        † 2017 Piwosz w Raju
        • 2001.09
        • 4469

        #18
        Piwo w jednowarstwowych butelkach PET

        17 luty 2003, 10:02 lastech

        Mossi & Ghisolfi (M&G) ogłosił, że pod nazwą ActiTUF wprowadza nowy rodzaj tworzywa PET, które posiada właściwości wysokiej aktywnej i/lub pasywnej bariery dla gazów. Tworzywo można przetwarzać tak jak w procesie produkcji opakowań jednowarstwowych PET. M&G to drugi największy na świecie producent tworzyw PET, który w roku 2000 kupił od Shell Chemical firmę zajmującą się tworzywem PET, a w zeszłym roku od firmy Rhodia jej brazylijską firmę PET.



        Aktywna bariera została osiągnięta poprzez odpowiednią technologię usuwania wolnych rodników tlenu. Bariera pasywna (o ile jest wymagana) może być tworzona, w zależności od wymagań, poprzez dodawanie naftalenów bądź wielu dodatków. W przeciwieństwie do innych technologii system M&G do usuwania wolnych rodników tlenu ma tę ważną zaletę, że jest wywoływany aby reagować z tlenem wtedy, gdy butelka jest wypełniona napojem.

        M&G rozpoczyna wprowadzanie materiału w Europie poprzez M&G’s Packaging Business Unit. Cena tworzywa będzie wyższa od ceny standardowego PET o około 330 - 650 Euro za tonę. W Ameryce Północnej tworzywo pojawi się prawdopodobnie od 3 kwartału 2003 roku.

        "Wierzę, że nowa rodzina tworzyw M&G dla jednowarstwowych opakowań znacznie przyspieszy penetrację PET jako preferowanego materiału dla butelek do napojów wrażliwych na tlen w tym soków i piwa i wyprze butelki szklane i puszki. Opakowania PET niosą dla konsumentów wiele zalet, nadają się także do recykling. Przeprowadziliśmy kilkanaście badań, które wykazują, że nasze nowe tworzywa nadają się do recyklingu tak samo jak opakowania ze standardowego PET" - powiedział Marco Ghisolfi, prezes i udziałowiec M&G.

        Pierwsze komercyjne zastosowanie technologii ActiTUF to Pivopack®, czyli najnowsze opakowania do piwa marki Klinskoye® wprowadzane przez SUN Interbrew na rynek rosyjski. Nowe opakowania gwarantują świeżość i jakość piwa w połączeniu za wygodą opakowań PET. Zostały zatwierdzone przez Rosyjski Instytut Przemysłu Piwnego.

        Więcej informacji: www.mgpolymers.com
        Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

        Comment

        • ArturŁ
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2004.11
          • 374

          #19
          Ja z PETA jeszcze nie piłem i nie zakoczę chyba stwierdzeniem,że dziwnym trafem nie jestem zainteresowany.Nie wykluczam natomiast,że kiedyś z obowiązku spróbuję.

          Comment

          • clarq
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2003.09
            • 187

            #20
            Piwo w PET? to nie dla mnie. Coca-cola w PET rozumiem, ale nie piwo PET'y z piwem rażą moje oczy i poczucie smaku.
            -------------------
            Grupie Żywiec mówie stanowcze NIE!
            Guinnessowi i innym ALE mówie stanowczo TAK!
            Smacznym piwom (także jasnym) mówie TAK.

            Comment

            • ArturŁ
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2004.11
              • 374

              #21
              clarq napisał(a)
              Piwo w PET? to nie dla mnie. Coca-cola w PET rozumiem, ale nie piwo PET'y z piwem rażą moje oczy i poczucie smaku.
              I cola ze szkła jest lepsza.
              Last edited by ArturŁ; 2005-01-21, 17:10.

              Comment

              • szarpik
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2002.02
                • 676

                #22
                Myśle że moda na pety powoli przemija , takie przynajmniej jest moje wrażenie. Widuje ich mniej w sklepach mniej lezy porozrzucanych na ulicy , wydaje mi sie że boom na pety przemija powoli bezpowrotnie i to chyba dobrze , choc z drugiej strony małe browary lejąc je w pety chyba wiedziały co robią więc paradoksalnie może to uderzyć także w nas bo jak browar po raz kolejny dostanie po kieszeni przez wycofanie petów to może się okazac że..... odpukac
                WWW.EKSTRAKLASA.NET

                Comment

                • Piecia
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2002.02
                  • 3312

                  #23
                  a ja lubię piwo z PET'a - to polewania mięska na grillu świetnie się sprawdza (butelkowego, a tym bardziej beczkowego szkoda)

                  ale do picia? - nie - dziękuję
                  Koniec i bomba,
                  Kto nie pije ten trąba !!!
                  __________________________
                  piję bo lubię!

                  Comment

                  • Huq0
                    Szeregowy Piwny Łykacz
                    • 2004.12
                    • 15

                    #24
                    Nicolae napisał(a)
                    Dopóki piwo będzie robione w butelkach, nie widzę problemu. Co za różnica czy piwo jest lane do PET-ów czy do puszek, jest tak samo gorsze od butelki. Ale ma jedną zaletę (PET) – nie urywają się rączki w reklamówce lub plecaku w czasie transportu większej ilości piwa np. na biwak
                    A jak sie urwie to nic sie teoretycznie nie powinno stac z ta butelk, jednak osobisice jestem przeciwny rozlewaniu piwa w butelki pet
                    ...Quot homines, tot sententiae...

                    Comment

                    • kubciu
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2003.02
                      • 438

                      #25
                      piwo z PET-a feeee,takie samo zdanie mam o konserwach

                      Comment

                      • cielak
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2004.03
                        • 2890

                        #26
                        A ja w petach wysyłałem paru osobą piwko z CK Browaru i nie psioczyli!
                        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                        Comment

                        • peter_1000
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2003.05
                          • 583

                          #27
                          Odp: Piwo w PET

                          Kemp napisał(a)
                          W przyszłym tygodniu Warka rozpoczyna rozlew piwa Strong w butelkę PET, poj. 0,5 l, kolor brązowy, logo wytłaczane, opisówka na krawatce.
                          Następne będzie EB.
                          A wracając do postu od którego zaczął się temat, to niestety (lub na szczęście) nigdy nie natrafiłem na PETa z Warką czy EB
                          Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                          Comment

                          • Pawcik
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2003.08
                            • 108

                            #28
                            Ja jeszcze jak dotad nie natrafilem na dobre piwo w PET-ach, nawet te czeskie sa ohydne w tym plastiku.

                            Comment

                            • Krzysztof
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2001.04
                              • 1689

                              #29
                              Odp: Odp: Piwo w PET

                              peter_1000 napisał(a)
                              A wracając do postu od którego zaczął się temat, to niestety (lub na szczęście) nigdy nie natrafiłem na PETa z Warką czy EB
                              Spieszę wyjaśnić, że zrezygnowano z rozlewu piwa do PET-tów ze względu na problemy technologiczne związane ze wzrostem zawartości tlenu w piwie.
                              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                              www.twojmalybrowar.pl

                              Comment

                              • Sven
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2003.09
                                • 1211

                                #30
                                O ile są dostępne pewne piwa w szkle, to nie będę kupował ich w pecie. Ale jak na przykład na Ukrainie pety są bardzo popularne i występują tam wersje piwa tylko w plastiku. Zgodzę się że piwo takie ma gorszy smak i nie jest tak dobre jak z butelki szklanej, ale jak nie będzie innego wyjścia to czasem trzeba się z peta napić, jak dla mnie w ostateczności!
                                Celia, cerevisia et conventus.

                                Comment

                                Przetwarzanie...