Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo w PET

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    #31
    Odp: Odp: Odp: Piwo w PET

    Krzysztof napisał(a)
    Spieszę wyjaśnić, że zrezygnowano z rozlewu piwa do PET-tów ze względu na problemy technologiczne związane ze wzrostem zawartości tlenu w piwie.
    A co ma rodzaj opakowaia do zawartości tlenu w piwie? A poza tym nie takie browary już pakowały piwo zarówno w plastik jak i szkło
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23816

      #32
      pewnikiem taki, że tlen łatwiej przenika przez ścianki PETa.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Krzysztof
        Senior
        • 04-2001
        • 1689

        #33
        Sven napisał(a)
        O ile są dostępne pewne piwa w szkle, to nie będę kupował ich w pecie. Ale jak na przykład na Ukrainie pety są bardzo popularne i występują tam wersje piwa tylko w plastiku. Zgodzę się że piwo takie ma gorszy smak i nie jest tak dobre jak z butelki szklanej, ale jak nie będzie innego wyjścia to czasem trzeba się z peta napić, jak dla mnie w ostateczności!

        Myślę, ze w takim postępowaniu jest tzw. złoty środek bez popadania w skrajności. Robię podobnie.
        Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
        www.twojmalybrowar.pl

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          #34
          Odp: Odp: Odp: Odp: Piwo w PET

          peter_1000 napisał(a)
          A co ma rodzaj opakowaia do zawartości tlenu w piwie? A poza tym nie takie browary już pakowały piwo zarówno w plastik jak i szkło
          Tlen przenika przez plastikowe ścianki butelki i zawartość tlenu w piwie wzrasta przyczyniając się do szybszego jego zepsucia.

          Chciałbym zapytać szanownego Kolegę jak mam rozumieć ten fragment:"...nie takie browary już pakowały piwo zarówno w plastik..."? Jakie browary ma Kolega na mysli?
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎