Rozlewnie - ile i co rozlewają??

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2004.12
    • 1598

    Rozlewnie - ile i co rozlewają??

    Zainteresowało mnie ostatnio jak się mają rozlewnie w Polsce. "Za komuny" rozlewanie piwa poza miejscem uwarzenia chyba było bardziej popularne niż obecnie?? (choć może się mylę bo nie znam zupełnie sytuacji)

    Stąd pytanie:
    Jakie mamy obecnie rozlewnie w Polsce i jakie piwa rozlewają?? Tudzież jakie browary rozlewają warzone nie u siebie piwa?? (pomiając GŻ, CP, KP, RU, Perłę, Głubczyce i Van Pura-BG Zabrze)

    Sam wiem o Jako które rozlewa piwa z Belgii oraz o Kiperze który leje Bieszczadzkie oraz Beczkowe z Suwałk (znaczy inne może też ale tylko na tym trafił mi się kapsel z Kipera).
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2005.03
    • 5828

    #2
    Browar Belgia rozlewa u siebie importowanego Palm'a.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Cooper
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🍼🍼
      • 2002.11
      • 6055

      #3
      Nie mam najświeższych informacji o działających obecnie rozlewniach ale na przełomie 2 i 3 millenium oprócz wspomnianego Jako w Kokaninie istniała rozlewnia Piwomar w Łasku i Pianox w pobliskiej Kopyści oraz rozlewnia w Wieluniu przy ul. Prusa które to miały własne etykiety piwne. Pod koniec 2005 roku rozlewnia Piwomar przekształciła się w browar Korab. Nie znam losów pozostałych wymienionych przeze mnie.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Sokół83
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2004.12
        • 1598

        #4
        piwa z jakich browarów one rozlewały??
        Z INNEJ BECZKI

        www.fotopolska.eu

        Comment

        • Marcin76
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2005.11
          • 235

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
          Zainteresowało mnie ostatnio jak się mają rozlewnie w Polsce. "Za komuny" rozlewanie piwa poza miejscem uwarzenia chyba było bardziej popularne niż obecnie?? (choć może się mylę bo nie znam zupełnie sytuacji)
          W latach 1944-1990 działało w Polsce w różnych okresach czasu dobrze ponad 1 000 rozlewni piwa, w początku lat 90-tych powstało jeszcze pewnie ok. 300 ( tym okresem raczej się nie zajmowałem ). Obecnia liczba czynnych rozlewni, które nie produkują własnego piwa nie przekracza raczej 10. Wspomniane rozlewnie w Kopyści i Wieluniu już chyba nie funkcjonują. W tej chwili nie przychodzi mi do głowy nic poza Kokaninem.

          Comment

          • Cooper
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🍼🍼
            • 2002.11
            • 6055

            #6
            Zapominiałem jeszcze o rozlewni Regent w Kożminku , działającej w podobnym okresie i w tej samej okolicy (istne zagłębie rozlewniane )
            Z racji mojej piwnej mazowieckiej specjalizacji wiem na 100 procent (i mam na to namacalne dowody w postaci etykiet) iż rozlewnie Piwomar i Pianox rozlewały piwa z browarów Wyszków i Okuniew. Widziałem też ich ety na piwa z Wąsosza , Suwałk i na pewno jeszcze z jakichś. Rozlewnia w Koźminku sikała piwa z Radomia i Wyszkowa.Nie pamiętam na piwo z jakiego browaru widziałem etykietę wieluńska (jakiś zielony prostokąt z górnikiem chyba) - może Chojnów....
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • kibi
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.07
              • 1875

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
              piwa z jakich browarów one rozlewały??
              Tak bez dogłębnego sprawdzania:
              Pianox Kopyść: Chojnów, Czarnków, Miłosław, Wąsosz, Wyszków, Zduńska Wola
              Piwomar Łask: Lwówek Śląski, Okuniew, Suwałki
              Regent Koźminek: Nakło, Okuniew, Wąszosz, Wyszków
              I wiele innych...

              Comment

              • Cooper
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                🍼🍼
                • 2002.11
                • 6055

                #8
                jakoś mi się tutaj wszystko przypomina w odcinkach:
                Piwomar rozlewał również Jabłonowo około 1997-98 roku.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • abernacka
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛
                  • 2003.12
                  • 10861

                  #9
                  Nie wiem czy dobrze zrozumieli niektórzy pytanie autora tego wątku. Tak, więc przypomnę je - Ile jest AKTUALNIE działających rozlewni w naszym kraju?

                  Ps. Shlangi czy jesteś pewien na 100% ze browar Belgia aktualnie rozlewa Palma u siebie. Wydawało mi się, że na ta chwile je tylko dystrybuuje.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Sokół83
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2004.12
                    • 1598

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                    Nie wiem czy dobrze zrozumieli niektórzy pytanie autora tego wątku. Tak, więc przypomnę je - Ile jest AKTUALNIE działających rozlewni w naszym kraju?
                    nie ma z czego robić problemu - nie jestem zwolennikiem odpowiadania ściśle na zadane pytania i broń Boże coś wiecej; jak sie czegoś dowiem ponadto nie bede płakał


                    a w ogole może warto by było zrobic kiedyś dział "Rozlewnie" na browar.biz (gdzie, w jakich latach, jakie piwa itp)
                    Z INNEJ BECZKI

                    www.fotopolska.eu

                    Comment

                    • kibi
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2004.07
                      • 1875

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
                      piwa z jakich browarów one rozlewały??
                      Ja odpowiadałem na powyższe pytanie. I myślę że zrozumiałem je dobrze .
                      A co do rozlewni, to też mnie trochę to interesuje. Nie wiem czy na browarze jest miejsce na specjalny dział, ale podobno jest jakieś opracowanie ich dotyczące. Jak dotąd nie zdołałem do niego dotrzeć. Było o tym na przykład w tym temacie: http://www.browar.biz/forum/showthre...=spis+rozlewni
                      Last edited by kibi; 2006-11-01, 11:21.

                      Comment

                      • remfire
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2004.03
                        • 1334

                        #12
                        Z Jako Kokaninem to jest chyba jeszcze bardziej skomplikowana sprawa - to juz nie tylko rozlewnia piwa do butelek , bo ostatnio na rynku są puszki robione dla nich. Jednak napis na puszce głosi ze piwo wyprodukowane w Browarze Belgia - prawdopodobnie tam też puszkowane bo Jako nie ma swojej linii do rozlewu w puszki. Jest to więc cos w stylu połaczonej rozlewni z firma dystrybucyjną, dysponującą własna marką.
                        Last edited by remfire; 2006-11-01, 21:34.

                        Comment

                        • kibi
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2004.07
                          • 1875

                          #13
                          Mogę potwierdzić, że piwa pod marką Jako są od razu rozlewane do puszek w Kielcach.
                          Uzupełniając jeden z moich wcześniejszych postów: Chojnów rozlewany był nie tylko w Kopyści ale również w Łasku.

                          Comment

                          Przetwarzanie...