Rollbar - czyszczenie

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bravo00
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2006.12
    • 1

    Rollbar - czyszczenie

    Witam, na impreze sylwestrowa wypozyczylem rollbar, teraz pytanie jak to najlepieuj jest przeczyscic? Po otrzymaniu go gdy "poruszylem galke" do nalewania piwa poleciala resztka z poprzedniego kega.

    Jeszcze jedno pytanie - jaki jest okrest przydatnosci piwa? Na beczce mam date kiedy nalezy go spozyc, a nie moge sie doszukac daty produkcji.

    pozdrawiam
  • Sherman
    Porucznik Browarny Tester
    • 2005.09
    • 305

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bravo00
    Jeszcze jedno pytanie - jaki jest okrest przydatnosci piwa? Na beczce mam date kiedy nalezy go spozyc, a nie moge sie doszukac daty produkcji.
    Datę przydatności masz na kegu, wiec nie wiem po co pytasz jak masz odpowiedź.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2001.02
      • 23860

      #3
      data produkcji niestety nie bywa podawana na naszych piwach czy to butelkowych/puszkowych czy beczkowanych. Kiedy piwo zostało rozlane do beczek można jako tako określić jeśli wiemy co to za piwo, z jakiego browaru no i przede wszystkim czy było pasteryzowane czy nie. Podana data przydatności dotyczy oczywiście nieotwieranego KEGa.

      Co do czyszczenia instalacji nie wypowiem się bo nie mam doświadczenia od strony serwisowej a jedynie konsumpcyjnej Jak mniemam nie masz możliwości zamówienia fachowca do tego celu i chcesz to zrobić we własnym zakresie? Swoją drogą firma wypożyczająca sprzęt powinna w podskokach przylecieć i załatwić sprawę, bo nie wyobrażam sobie wypożyczania brudnego rollbaru
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • e-prezes
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2002.05
        • 19245

        #4
        Rollbar po odpięciu powinien być przepłukany wodą z dodatkiem środków dezynfekcyjnych i napełniony wodą, gdyż taki sposób gwarantuje, że piwo będzie wypijalne po drugim kuflu. po opróżnieniu z wody, schodzi jeszcze trochę piany a potem piwo bez skisłych posmaków od instalacji.
        nie wiem czy samemu można czyścić, ale widziałem jak wygląda "myjka" do czyszczenia. jest to nic innego jak minikeg z kompletem głowic napełniony pod ciśnieniem wodą ze środkiem dezynfekcyjnym. podpina się go jak kega.

        Comment

        • kangurpl
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.03
          • 2660

          #5
          Masz kilka wyjść:
          1. Spowodować aby firma wypożyczająca wyczyściła instalację - osobiście wątpię czy Ci się to uda załatwić
          2. Jeżeli masz pustego KEG'a, można nalać do niego 5-10 litów wody.
          Podpiąć KEG'a do rolbaru i przepuścić te 5-10 l. wody przez instalację,
          3. I chyba najprostsze rozwiązanie, odkręcić przewód od piwa od głowicy (to ten od góry),
          podłączyć do niego wodę z kranu (najłatwiej poprzez wąż od prysznica od odkręceniu "słuchawki") i przepłukać instalację. Potrzebne będzie tylko złącze łatwo dostępne w sklepach hydraulicznych. Można też użyć np kawałka dętki rowerowej.
          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

          Comment

          • iommi
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.07
            • 1522

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kangurpl
            Masz kilka wyjść:
            1. Spowodować aby firma wypożyczająca wyczyściła instalację - osobiście wątpię czy Ci się to uda załatwić
            A powinno się udać. Kilka razy wypożyczałem RollBar i zawsze dostawałem czysty. Zresztą moim zdaniem to powinien być obowiązek firmy, która żyje m.in. z takiego małego wynajmu.
            *****************************

            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

            *****************************

            Comment

            Przetwarzanie...