Ciechan - termin realizacji zamówienia

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kentaki
    Porucznik Browarny Tester
    • 2002.10
    • 452

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
    Przy okazji poinstruowano mnie, że butelki 0,5 l są zwrotne i od kosztu, np. Wybornego, 2,62 zł/0,5 l (brutto z wysyłką) powinienem odjąć kaucję. 2,62 - 0,35 = 2,27 zł.
    Niby wszystko się zgadza, ale gdzie ten 15% rabat obiecany w zakładce promocje?? Również koszty wysyłki nie są jednoznacznie podane i pewnie stąd te 23zł nadpłaty?? Nie zmienia to jednak faktu, że piwko Wyborne jest

    Comment

    • Wielki_B
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2005.02
      • 1968

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki
      Niby wszystko się zgadza, ale gdzie ten 15% rabat obiecany w zakładce promocje??
      No właśnie, muszę o to zapytać. Może podane ceny zostały już pomniejszone o ten rabat?

      A jesli chodzi o koszty wysyłki, to powiedziano mi, że do każdej kraty należy doliczyć 19 zł. W Czarnkowie na przykład za jeden karton płaci się 25 zł, ale za dwa także 25 zł (potem ceny sa proporcjonalne: 3 kartony - 38 zł itd.). Faktem jednak jest, że czarnkowskie jest lżejsze, bo w butelkach 0,33 l.

      Comment

      • dzidek1960
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.01
        • 1548

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
        No właśnie, muszę o to zapytać. Może podane ceny zostały już pomniejszone o ten rabat?
        Też mnie to zastanawiało. Przy moim pierwszym zamówieniu pytałem się o ten rabat. W odpowiedzi dostałem info, że cena jest już pomniejszona o niego.
        Co do kosztu wysyłki to on jest niezależny od tego czy zamawiasz karton dużych butelek, czy też małych. Zawsze wynosi 19zł od kartona. Ale za to trudno winić browar, wszak koszty i warunki wysyłki dyktuje spedytor.
        "Ma jednak kraj polski napój warzony
        z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
        piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
        do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
        mieszkańców, lecz i cudzoziemców
        wybornym smakiem"
        Jan Długosz, Historie Piwne
        Moja strona www w początkowym okresie budowy

        Comment

        • dzidek1960
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2003.01
          • 1548

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
          butelki 0,5 l są zwrotne ...
          Wszystko jest niby OK. tylko gdzie je zwrócić aby odzyskać kaucję?
          Do browaru nie odeślesz bo koszt przesyłki większy niż wartość kaucji, a żaden sklep ich nie przyjmie bo nie prowadzi tych piw. Pozostaje tylko kontener na kolorowe szkło.
          "Ma jednak kraj polski napój warzony
          z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
          piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
          do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
          mieszkańców, lecz i cudzoziemców
          wybornym smakiem"
          Jan Długosz, Historie Piwne
          Moja strona www w początkowym okresie budowy

          Comment

          • kentaki
            Porucznik Browarny Tester
            • 2002.10
            • 452

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzidek1960
            Wszystko jest niby OK. tylko gdzie je zwrócić aby odzyskać kaucję?
            Do browaru nie odeślesz bo koszt przesyłki większy niż wartość kaucji, a żaden sklep ich nie przyjmie bo nie prowadzi tych piw. Pozostaje tylko kontener na kolorowe szkło.
            To są butelki takie jak z GŻ więc można próbować w każdym sklepie

            Comment

            • JAckson
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🍼🍼
              • 2004.05
              • 6122

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki
              To są butelki takie jak z GŻ więc można próbować w każdym sklepie
              To chyba nie są identyczne butelki.
              MM961
              4:-)

              Comment

              • kopyr
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 2004.06
                • 9475

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                To chyba nie są identyczne butelki.
                Częściowo są Tzn. duży odsetek butrelek, w które zapakowany jest Ciechan stanowią oryginalne butelki Grupy Żywiec, poznać je można po literkach ŻGB przy denku. Natomiast fakt faktem są również Ambery, ale tych widuję ostatnio coraz mniej.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Wielki_B
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 2005.02
                  • 1968

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                  Chyba tak!
                  Jako że miałem nadpłatę na koncie browaru, domówiłem wczoraj 2 szt. Miodowego, 2 szt. Mocnego i 16 szt. Wybornego. Zapewniono mnie, że kartonik będzie u mnie jutro.
                  Przy okazji poinstruowano mnie, że butelki 0,5 l są zwrotne i od kosztu, np. Wybornego, 2,62 zł/0,5 l (brutto z wysyłką) powinienem odjąć kaucję. 2,62 - 0,35 = 2,27 zł.
                  Obiecano mi też jeszcze jedną koszulkę - miło.
                  Zobaczymy, co się okaże jutro...
                  No i piwo do mnie dotarło, tyle, że bez koszulki...

                  Butelek w pobliskich 2 sklepach mi nie przyjęli, a w trzecim z 20 sztuk przyjęli 10. Nie chciałem już gonić synka do innych sklepów.

                  PS. Przedwczoraj zamawiałem też dla znajomych w Czarnkowie. Piwo także jest juz u mnie. Przywiózł je zresztą ten sam kurier, co Ciechana. Obie firmy obsługuje Masterlink czy jakoś tak...

                  Comment

                  • JAckson
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    🍼🍼
                    • 2004.05
                    • 6122

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                    Częściowo są Tzn. duży odsetek butrelek, w które zapakowany jest Ciechan stanowią oryginalne butelki Grupy Żywiec, poznać je można po literkach ŻGB przy denku. Natomiast fakt faktem są również Ambery, ale tych widuję ostatnio coraz mniej.
                    Faktycznie coś się dzieje z tymi butelkami.
                    Na 10 zakupionych dzisiaj Ciechanów 9 było w butelkach ZGB, a tylko jeden w butelce typu amber

                    Jeszcze kilka miesięcy temu Ciechany były w większości w amberach. (kilka razy sprawdzałem)
                    MM961
                    4:-)

                    Comment

                    • kopyr
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2004.06
                      • 9475

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                      Faktycznie coś się dzieje z tymi butelkami.
                      Na 10 zakupionych dzisiaj Ciechanów 9 było w butelkach ZGB, a tylko jeden w butelce typu amber

                      Jeszcze kilka miesięcy temu Ciechany były w większości w amberach. (kilka razy sprawdzałem)
                      Ja myślę, że to wygląda tak. Hurtownia kupuje piwo w Ciechanowie, nie chcą płacić za opakowania, pytają: "mogą być butelki z ŻGB?" - browar odpowiada "mogą, bo pasują do linii rozlewniczej".
                      Gdzieś już kiedyś pisałem, że np. w przypadku Jako (tak słysząłem od PH) jest to robione z premedytacją. Sklepy nie za bardzo chcą się bawić w nowe typy butelek, a jak się im wytłumaczy, ze mogą zamiennie dawać butelki żywieckie i takież przyjmować, to jakby chętniej podejdą do tej kwestii. Podobnie klient indywidualny.
                      Oczywiście jest to w pewnym sensie okradanie ŻGB, bowiem kaucja, to jest kaucja, a nie cena. Zwłaszcza, że np. Żywiec Trade, żeby zrobić porządek z butelkami, zaczął klientom fakturować opakowania za każdą dostawę piwa, gdy oddają mniej opakowań niż kupują. Wzięli przy tym na siebie podatek VAT za opakowania, (które notabene są zwolnione z VATu, bo są opakowaniami, ale oczywiście nie w naszym pięknym kraju). Wobec czego butelka ŻGB kosztuje 0,27zł netto, tymczasem butelka Ciechanowa kosztuje 0,35zł teoretycznie zwolnione z VAT, w praktyce, jeśli sklep nie odda to kosztuje 0,35zł netto. Reasumując opłaca się nie oddać butrelek Trade'owi i zapłacić za nie 0,27 zł + VAT, a oddać je do Ciechanowa. Temat jest zagmatwany jak jasna cholera, dzięki imbecylom, którzy stanowią prawo w tym kraju.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        🥛🥛🥛
                        • 2003.08
                        • 10759

                        #56
                        w sobotę zamówienie ,poniedzialek przelew, wtorek telefon z browaru a we środę kurier ze świetnym piwkiem puka do drzwi nic tylko zamawiać
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • dzidek1960
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2003.01
                          • 1548

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki
                          To są butelki takie jak z GŻ więc można próbować w każdym sklepie
                          Nie do końca tak jest, może u Ciebie. U mnie nie sprzedasz butelki od piwa bez etykiety, podobnie jak z etykietą piwa którego dany sklep nie ma w sprzedaży. Prosty przykład, sklep prowadzi tatrę puszkową a inne piwa GŻ butelkowe. Nie ma mowy aby Ci przyjęli butelkę od tatry, nie ważne że to ten sam producent, bo oni nie mają tego piwa w butelkach. Mało tego to jeszcze większość żąda paragonu, że to piwo było u nich zakupione. Co prawda w jednym markecie jest automat do skupu, ale tam aby kasa wypłaciła wołają paragon, o czym jest ostrzeżenie na automacie. Tym samym nie ma możliwości ich sprzedać. Z tego co się oriętuję taka sytuacja jak u ciebie, że można sprzedać, jest rzadkością w tym kraju.
                          "Ma jednak kraj polski napój warzony
                          z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                          piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                          do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                          mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                          wybornym smakiem"
                          Jan Długosz, Historie Piwne
                          Moja strona www w początkowym okresie budowy

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            🥛🥛🥛
                            • 2003.08
                            • 10759

                            #58
                            jeżeli są problemy ze zbyciem butelek to proponuje domowe piwowarstwo i problem butelek znika
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • jacer
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2006.03
                              • 9875

                              #59
                              Kazik powiedział kiedyś, że komunizm skonczy się wtedy gdy w każdym sklepie będzie można sprzedać butelkę.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • Wielki_B
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2005.02
                                • 1968

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzidek1960
                                Nie do końca tak jest, może u Ciebie. U mnie nie sprzedasz butelki od piwa bez etykiety, podobnie jak z etykietą piwa którego dany sklep nie ma w sprzedaży. Prosty przykład, sklep prowadzi tatrę puszkową a inne piwa GŻ butelkowe. Nie ma mowy aby Ci przyjęli butelkę od tatry, nie ważne że to ten sam producent, bo oni nie mają tego piwa w butelkach. Mało tego to jeszcze większość żąda paragonu, że to piwo było u nich zakupione. Co prawda w jednym markecie jest automat do skupu, ale tam aby kasa wypłaciła wołają paragon, o czym jest ostrzeżenie na automacie. Tym samym nie ma możliwości ich sprzedać. Z tego co się oriętuję taka sytuacja jak u ciebie, że można sprzedać, jest rzadkością w tym kraju.
                                No fakt, ze zbyciem butelek bez etykiet i/lub paragonu jest problem. Po pierwszych 10 sztukach, które mi przyjęli, potem był szlaban.
                                Ale, za radą Kopyra, wytłumaczyłem kierowniczce mojego osiedlowego sklepu, że to świetne butelki żywieckie, do tego umyte i bez etykiety, co jest w poszanowaniu każdego browaru. I że mogę te flaszki zanieść na smietnik, ale to byłaby kolejna niegospodarność w naszym pieknym kraju... itp. itd....
                                No i przyjmują, dzisiaj syn zaniósł 21 sztuk. Warunek: nie może na butelce być etykieta jakiegos tam Ciechana.
                                Dzięki spożyciu taty, syn, za uzyskane z butelek pieniądze, kupił sobie w tym sklepie jakieś tam pierdołki. Biedne byłyby te dzieci, gdyby nie wysiłki (czytaj: troska) tatusia...

                                Comment

                                Przetwarzanie...