Pytanie o Górne czy jakoś tak...

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2001.02
    • 9865

    Pytanie o Górne czy jakoś tak...

    Dostałem z niezbyt pewnego źródła informację, iż gdzieś w okolicach Opola, w bliżej nieokreślonej miejscowości, jakiś bliżej nieokreślony Kanadyjczyk podobno kupił browar. Browar owy ponoć robi piwo co się zowie "Górne" lub jakoś podobnie. Czy ktoś z szanownych forumowiczów słyszał o tym. Może jakieś szczegóły?
    Podkreślam iż informacja jest mocno w/g mnie niepewna, ale osobnik, który ją przekazał, klnie się iż to prawda.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2001.02
    • 9865

    #2
    Rozumiem, że taka informacja to żadna informacja, ale może coś się komuś skojarzy.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • ANDRO
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 2001.10
      • 640

      #3
      Jak Art o tym nic nie wie to chyba nie zobaczymy Górnego.
      Ale... gdyby się okazało,że jest, to nazwa wskazywałaby może na górną fermentację? mniam..
      Andro z wyspy jednej takiej.
      http://www.bahama.uznam.net.pl/

      Comment

      • adam16
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2001.02
        • 9865

        #4
        Oj obawiam się że nazwa Górnego (o ile tak właśnie to piwo się nazywa) może się odnosić do miejscowości, w której jest robione. Niestety nie wiem też, jak nazywa się to miejsce.
        Ale byłoby miło gdyby twoje przepowiednie się spełniły. Tylko w tym kraju to raczej należy zaliczyć do kategorii SF.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Czes
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          • 2001.06
          • 752

          #5
          Głowy nie dam, ale:
          Kanadyjczyk nie kupił tylko sprzedał. A wczesniej sprowadził własnie z Kanady zgrabną instalację dla minibrowaru.
          A kupił bodajże poprzedni Pan na Bojanowie czyli s-ka Italpol (?), który instaluje to nieopodal Bojanowa.
          Kto przetnie ten ciąg domniemań ?
          O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

          Comment

          • adam16
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 2001.02
            • 9865

            #6
            Ale o jakiej miejscowości mowa?
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • pieczarek
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2001.06
              • 5011

              #7
              Dawny właściciel (a w zasadzie dzierżawca) Bojanowa przeniósł się bodajże do pobliskiej Góry. Może więc nazwa piwa "Górne" pochodzi od miejscowości Góra?

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2001.02
                • 23879

                #8
                prawdopodobnie o to właśnie chodzi
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • adam16
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2001.02
                  • 9865

                  #9
                  Originally posted by pieczarek
                  Dawny właściciel (a w zasadzie dzierżawca) Bojanowa przeniósł się bodajże do pobliskiej Góry. Może więc nazwa piwa "Górne" pochodzi od miejscowości Góra?
                  Jeżeli to pobliska (w stosunku do Bojanowa) Góra to coś mi nie pasuje. Chyba, że mówimy o dwóch różnych Bojanowach. Ta Góra musiała by być koło Opola.
                  Ale mieszam
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2001.02
                    • 23879

                    #10
                    Góra w okolicach Opola jest.

                    jakieś 10 km na północny zachód od Niemodlina, w którym w miare niedawno zaprzestano warzenia piwa
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    Przetwarzanie...