Nowe browary restauracyjne w Polsce

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zawel85
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2013.08
    • 79

    Jako takiej konkretnej daty jeszcze nie ma, ponieważ nie wszystko jest jeszcze odebrane przez wszelkiego rodzaju urzędy. Może uda się w połowie maja?

    Comment

    • Pendragon
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛
      • 2006.03
      • 13952

      A, to chodzi o rozpoczęcie warzenia, a nie sprzedaż.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Prusak
        Major Piwnych Rewolucji
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2005.07
        • 4427

        Według relacji prasowych, warzą (rzekomo? nie wiem) od końca marca.

        Comment

        • Prusak
          Major Piwnych Rewolucji
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 2005.07
          • 4427

          Jeszcze link do prasy, gdzie mowa o 23.03.
          W budynku na rogu ul. Narutowicza i Wróblewskiego powstaje mini-browar z restauracją Bierhalle. Sprzęt do warzenia i leżakowania piwa już jest. Planowane otwarcie na przełomie kwietnia i maja

          Comment

          • zawel85
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2013.08
            • 79

            Nie warzą jeszcze. Być może lokal zostanie otworzony wcześniej z piwem z naszego innego browaru, a na uwarzone na miejscu trzeba będzie poczekać aż odleżakuje swoje.

            Comment

            • solfernus
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.08
              • 1025

              Jutro mają otwarcie w Miedziance.

              Piwem Kupferberger Gold raczyli się przed wojną wszyscy mieszkańcy Kupferbergu. Po 1945 r. miejscowość nazywała się już Miedzianka, ale dalej kochała swój złocisty trunek, który odznaczano na targach browarniczych. O nagrodach nie marzy na razie Jarosław Kądziela, ale dzięki jego staraniom po wielu latach znów rusza browar w Miedziance, sudeckim mieście widmie.
              Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

              Comment

              • Krzysiu
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2001.02
                • 14936

                W ostatnią niedzielę nie wygladali na bliskie otwarcie. Taras niezrobiony, dojazd do parkingu taki, że siadniętym autem przejechałem brzuchem po kamieniach, nasypy nieobsadzone.

                Widok z tarasu cudny, ale w centrum, jak to w Polsce, znajduje się słup linii wysokiego napięcia. I cały nastrój szlag trafił ...

                Comment

                • e-prezes
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2002.05
                  • 19243

                  Może pierwsze wypusty (i docelowo, podobnie jak Dukla) zamierzają skupić się na multitapach i sklepach specjalistycznych, a nie rozwoju konsumpcji na miejscu?!

                  Comment

                  • Pancernik
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2005.09
                    • 9782

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                    Może pierwsze wypusty (i docelowo, podobnie jak Dukla) zamierzają skupić się na multitapach i sklepach specjalistycznych, a nie rozwoju konsumpcji na miejscu?!
                    Czy ktoś coś wie na temat "restauracyjności" Browaru Dukla, czy to tylko "pobożne życzenia" co niektórych konsumentów...?

                    Comment

                    • Pendragon
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🥛🥛🥛
                      • 2006.03
                      • 13952

                      Dukla nie jest restauracyjnym. Ma jednak w miasteczku "swój" lokal.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Pancernik
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        🥛🥛🥛🥛🥛
                        • 2005.09
                        • 9782

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                        Dukla nie jest restauracyjnym. Ma jednak w miasteczku "swój" lokal.
                        Dzięki .
                        Kamień z serca...
                        Planuję "browaren-rajze" po Polsce południowo-wschodniej i zajechanie do Dukli znacząco skomplikowałoby mi marszrutę... .

                        Comment

                        • e-prezes
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2002.05
                          • 19243

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
                          Czy ktoś coś wie na temat "restauracyjności" Browaru Dukla, czy to tylko "pobożne życzenia" co niektórych konsumentów...?
                          To widać ja źle zrozumiałem, bo miałem wrażenie, że mają podobny "wyszynk" przy browarze jak Bednary.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🥛🥛🥛
                            • 2006.03
                            • 13952

                            Może kiedyś mieć będą, tego nie wiem. Miejsca mają chyba dużo. Do knajpy jest jednak tylko 400 metrów.
                            Pancerniku, o co chodzi? Nawet się wpisałeś w temacie:

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • dlugas
                              Major Piwnych Rewolucji
                              🍼
                              • 2006.04
                              • 4014

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik
                              Dzięki .

                              Planuję "browaren-rajze" po Polsce południowo-wschodniej i zajechanie do Dukli znacząco skomplikowałoby mi marszrutę... .
                              a to od razu i na przyszłość witam w naszych stronach :]

                              Po przejściu kilku połonin każde piwo Ci posmakuje :] nawet puszka Żywca za 10zł w schronisku ze śmierdzącym kiblokioskiem na skarpie
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Pancernik
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2005.09
                                • 9782

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas
                                a to od razu i na przyszłość witam w naszych stronach :]

                                Po przejściu kilku połonin każde piwo Ci posmakuje :] nawet puszka Żywca za 10zł w schronisku ze śmierdzącym kiblokioskiem na skarpie
                                Wiem coś o połoninach... . Niestety, tym razem to ma być zmotoryzowana wersja "Blitzkriegu", ograniczająca się do szybkich wizyt, konsumpcji gastronomicznej na miejscu i piwa na wynos.

                                Comment

                                Przetwarzanie...