Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Lubelskie - polska firma?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petros
    Gość
    • 11-2006
    • 28

    Browary Lubelskie - polska firma?

    Witam!
    Czy ktoś z was drodzy forumowicze mógł by mi powiedzieć jak przedstawia się sprawa własności Browarów Lubelskich (produkują m. in. Perłę). Mam tutaj na myśli czy owy browar jest stricte w polskich rękach tj. nie jest kontrolowany przez zagraniczny kapitał ani duże grupy producenckie z zachodu?

    Pozdrawiam
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petros
    Witam!
    Czy ktoś z was drodzy forumowicze mógł by mi powiedzieć jak przedstawia się sprawa własności Browarów Lubelskich (produkują m. in. Perłę). Mam tutaj na myśli czy owy browar jest stricte w polskich rękach tj. nie jest kontrolowany przez zagraniczny kapitał ani duże grupy producenckie z zachodu?

    Pozdrawiam
    W chwili obecnej 48% akcji należy do Royal Unibrew( m.in. Strzelec,Brok) a pozostałe 52% do polskiego inwestora nie jakiego Pana.........(którego nazwisko wypadło mi z głowy ) .
    Last edited by kishar; 07-02-2007, 18:23.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23816

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar
      W chwili obecnej 48% akcji należy do Royal Unibrew( m.in. Strzelec,Brok) a pozostałe 52% do polskiego inwestora nie jakiego Pana.........(którego nazwisko wypadło mi z głowy ) .
      Hubert Gierowski
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Petros
        Gość
        • 11-2006
        • 28

        #4
        Czyli jako tako Browary Lubelskie SA również nie są w pełni w polskich rękach Szkoda...

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10847

          #5
          Za to Browar EDI jest w polskich rękach .
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19184

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petros
            Czyli jako tako Browary Lubelskie SA również nie są w pełni w polskich rękach Szkoda...
            A jakie to ma znaczenie? Czy jak ma 1 % udziału kapitału zagranicznego to już jest be?
            Last edited by e-prezes; 07-02-2007, 19:56.

            Comment

            • Petros
              Gość
              • 11-2006
              • 28

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
              A jakie to ma znaczenie? Czy jak ma 1 % udziału kapitału zagranicznego to już jest be?
              Nie popadajmy w skrajności w postaci 1% udziałów kapitału zagranicznego w danym browarze/browarach

              Jestem po prostu swoistego rodzaju gospodarczym nacjonalistą/patryiotom i bardzo bym chciał kupując piweczko w sklepie wspierać polskie firmy a nie zagraniczne koncerny. To chyba tyle z mojej strony.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                To znaczy, że kompletnie nie znasz się na gospodarce.

                Zadam trzy pytania i nie będę oczekiwał odpowiedzi:
                1. Pewien jesteś, że Hubert Gierowski jest Polakiem?
                2. Pewien jesteś, że Royal Unibrew nie jest polską firmą?
                3. Potrafisz w ogóle zdefiniować, co to jest "polska firma"?

                Przemyśl to poważnie, zanim sobie odpowiesz.

                Comment

                • kalifat
                  Senior
                  • 10-2004
                  • 1168

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petros
                  ...
                  Jestem po prostu swoistego rodzaju gospodarczym nacjonalistą/patryiotom i bardzo bym chciał kupując piweczko w sklepie wspierać polskie firmy a nie zagraniczne koncerny
                  Niestety problem "polskości", a właściwie "narodowości" firmy, jest w większości nie do określenia dla kogoś z zewnątrz.
                  Jeśli jednak chcesz pić "polskie" piwo to zapomnij o Browarach Lubelskich

                  Właściwie, to pozostaje Ci samemu uwarzyć piwo, tylko uważaj cobyś produktów niepolskich nie używał

                  A tak na serio, to czego się spodziwałeś zadając pytanie o BL?
                  Przecież widać, że Perła i Goolman weszły na rynku ogólnopolski (za dawnych czasów perłowchmielowych rynek był wybitnie lubelsko-chełmsko-zamojski).
                  Samo wejście na rynek krajowy sporo kosztowało, a do tego od czasu do czasu można zobaczyć jakąś reklamę piw BL.
                  Dlatego potrzeba było silnego partnera, aby "rozwijać" firmę ("rozwijać" czyli zarabiać jeszcze więcej na swoich produktach). W tym wypadku znalazł się inwestor zagraniczny, ale to chyba nie jest aż takie straszne. Zresztą zauważ, że RU nie jest udziałowcem większościowym (choć ciągle ma na to ochotę).
                  bla bla bla

                  Comment

                  • supersklep
                    PiwBiz
                    • 01-2005
                    • 982

                    #10
                    [QUOTE=kalifat]
                    Przecież widać, że Perła i Goolman weszły na rynku ogólnopolski (za dawnych czasów perłowchmielowych rynek był wybitnie lubelsko-chełmsko-zamojski).




                    Troche piwa (Goolman Gold 0,33) idzie do USA chyba do Chicago
                    Last edited by supersklep; 08-02-2007, 14:35.


                    Comment

                    • Bynio
                      Member
                      • 08-2006
                      • 45

                      #11
                      Pod Nowym Yorkiem u chińczyka jest czteropak Perły za bodajże 8$ jak dobrze pamiętam. Kupował kolega tam przebywający

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎