Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

rynek piwa - dane statystyczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MARIAWILK
    Junior
    • 01-2007
    • 17

    rynek piwa - dane statystyczne

    Witam,

    Jestem studentem ostatniego roku Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.Piszę pracę magisterską, w której próbuję zbudować strategię rozwoju małego browaru na rynku piwa w Polsce (na przykładzie Browaru EDI). Informacje o browarze oczywiście mam, ale aby zacząć cokolwiek analizować potrzebne mi są dane statystyczne na temat tego segmentu w kraju, a pobieżnie takze na świecie, czyli :

    1. wielkość sprzedaży piwa w Polsce za ostatnie 5 lat ( z wyszczegulnieniem udziału w rynku producentów o sprzedaży przekraczajacej 1 procent , a im dokładniej tym lepiej )
    2. wielkosć sprzedazy piwa w Unii Europejskiej za ostatnie 5 lat ( z wyszczegulnieniem głównych producentów piwa i ich udział w rynku poszczegulnych regionów)
    3. wielkosć sprzedazy piwa na Swiecie za ostatnie 5 lat ( z wyszczegulnieniem głównych producentów piwa i ich udział w rynku poszczegulnych regionów )

    Zeby nie było ze jestem taki leń, dodam że posiadam Numery "Przemysłu Fermentacyjnegi i Owocowo-Warzywnego" za 5 lat wstecz( do końca 2006, tata skończył prenumerowac bo to trochę kosztuje ) jest tam duzo informacji, ale są one wycinkowe. Brak tu aktualnego zestawienia, czegoś kompletnego, przedstawiającego całokaształt sprawy, tendencje na rynku, aktualne tendencje na rynku, perspektywy, prognozy itp. . Dane z GUS-u nie są ograniczone i z pewnoscia niewystarczające.

    Bardzo proszę o pomoc, byćmoże jakieś wskazówki dotyczące źródeł informacji. Stwierdziłem że pytanie się każdego browaru w kolejnosci chyba mija się z celem, bo przecież ktoś zapewne robi jakieś zestawienia, o czym ja niestety nie wiem.
    Czekam na odpowiedź
    Marcin Wilk
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19184

    #2
    Tak bez urazy, ale wiele osób, jak ty zbierających materiały także na naszym forum patrzy bardzo jednostronnie. Już kilka osób miało się podzielić wynikami (choćby częściowymi) swoich prac i do dziś tego nie uczyniło. Dlaczego tym razem miałby być dla ciebie kolejny wyjątek?

    Comment

    • piwowar2
      Senior
      • 11-2001
      • 588

      #3
      Na ile takie dane ogolnopolskie lub europejskie, na ogol pochodzace z browarow gigantow, sa pomocne? Moze lepiej zajrzec za granice (Czechy, RFN) i popatrzec, jak tam rozwijaja sie male browary.

      Comment

      • pivaria
        Senior
        • 03-2001
        • 1538

        #4
        Pamiętaj o imponderabiliach!

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MARIAWILK
        1. wielkość sprzedaży piwa w Polsce za ostatnie 5 lat ( z wyszczegulnieniem udziału w rynku producentów o sprzedaży przekraczajacej 1 procent , a im dokładniej tym lepiej )
        2. wielkosć sprzedazy piwa w Unii Europejskiej za ostatnie 5 lat ( z wyszczegulnieniem głównych producentów piwa i ich udział w rynku poszczegulnych regionów)
        3. wielkosć sprzedazy piwa na Swiecie za ostatnie 5 lat ( z wyszczegulnieniem głównych producentów piwa i ich udział w rynku poszczegulnych regionów )
        Pisząc pracę magisterską nie zapomniij o takim SZCZEGÓLE: słowo od "WYSZCZEGÓLNIENIE" piszemy przez "U" zamknięte! pzdr od FCJP
        PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
        www.pivaria.pl
        https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          #5
          No i się niczego nie dowiedziałaś.

          Moje rady:
          - przejrzyj dokumenty i raporty Grupy Żywiec - jako spółka giełdowa muszą publikować informacje o swoich wynikach
          - spróbuj nawiązać kontakt z organizacjami branżowymi
          - zwróć się bezpośrednio do ludzi z branży obecnych na forum
          - przypomnij mi jutro na PW to podeślę Ci coś, co może Ci się przydać

          W zamian chciałbym tylko, żeby EDI był dostępny w Poznaniu

          Comment

          • Bombadil13
            • 05-2005
            • 2479

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
            W zamian chciałbym tylko, żeby EDI był dostępny w Poznaniu
            Z tego co się orientuję to EDI był wyświetlany w całej Polsce, również w Poznaniu
            Poszukuję

            Comment

            • arcy
              Senior
              • 07-2002
              • 7538

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
              Z tego co się orientuję to EDI był wyświetlany w całej Polsce, również w Poznaniu

              Ale miał taki dziwny celulozowy smak

              Comment

              • Bombadil13
                • 05-2005
                • 2479

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                Ale miał taki dziwny celulozowy smak
                Aaaa... i dlatego chcesz spróbować jeszcze raz.
                Jakby co to mam na płycie, pewnie smak będzie inny
                Poszukuję

                Comment

                • monne
                  Senior
                  • 02-2006
                  • 914

                  #9
                  "Agro Przemysł" - może tam coś znajdziesz.
                  .



                  Comment

                  • pivaria
                    Senior
                    • 03-2001
                    • 1538

                    #10
                    Podobnie brzmi, ale inaczej smakuje...

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
                    Ale miał taki dziwny celulozowy smak
                    Jesteś pod wrażeniem, zekranizowanej zresztą, lektury książki "Pamiątka z Celulozy" (mój Boże kto to jeszcze pamięta?
                    Tym czasem chodzi o smak celuloidu. Podobnie brzmi, ale inaczej smakuje...
                    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                    www.pivaria.pl
                    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pivaria
                      Tym czasem chodzi o smak celuloidu. Podobnie brzmi, ale inaczej smakuje...
                      Faktycznie, już jak to pisałem coś mi nie pasowało, ale nie chciało mi się sprawdzać.

                      Comment

                      • MARIAWILK
                        Junior
                        • 01-2007
                        • 17

                        #12
                        Nie poszukuję dobrych wzorów, ale muszę opisac co i jak. Wiadomo że im dalej tym ogólniej, a kwestia tylko gdzie tego szukac. Z pewnością lepiej zaczerpnać dobry przykład od kogos, ale to moze potem .
                        Last edited by MARIAWILK; 23-02-2007, 12:01.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎