Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Miejsce produkcji (warzenia)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #46
    Ten temat jest doskonałą ilustracją techniki stwarzania i pokonywania niemałych trudności. Niektórzy z wypowiadających się tu nie tylko czepili się czegoś, co z 90% (zgaduję) konsumentów kompletnie nie interesuje, to jeszcze poczuli misję, żeby występować w ich imieniu. I oczywiście w niczym im to nie przeszkadza, że jest to próba biurokratycznego ograniczenia wolnego rynku, bo w swoim mniemaniu mają jedynie słuszną rację.

    A ja kolejny raz podkreślę - każdy ma prawo NIE KUPIĆ towaru, który nie spełnia jego oczekiwań.

    Comment

    • remfire
      Senior
      • 03-2004
      • 1334

      #47
      Pomysły. aby podawać na opakowaniu miejsce warzenia piwa ( czyli powrót do sytuacji sprzed kilku lat), to próba biurokratycznego ograniczenia wolnego rynku ? Ciekawa koncepcja...
      Zgadzam się natomiast w zupełności z zasadą, że każdy ma prawo nie kupić towaru który nie spełnia jego oczekiwań. Całkiem podobną zasadę można nawet zastosować na forum - każdy ma prawo nie pisać w temacie który nie spełnia jego oczekiwań.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        Ten temat jest doskonałą ilustracją techniki stwarzania i pokonywania niemałych trudności. Niektórzy z wypowiadających się tu nie tylko czepili się czegoś, co z 90% (zgaduję) konsumentów kompletnie nie interesuje, to jeszcze poczuli misję, żeby występować w ich imieniu. I oczywiście w niczym im to nie przeszkadza, że jest to próba biurokratycznego ograniczenia wolnego rynku, bo w swoim mniemaniu mają jedynie słuszną rację.

        A ja kolejny raz podkreślę - każdy ma prawo NIE KUPIĆ towaru, który nie spełnia jego oczekiwań.
        Krzysiu, czy nie powinienem pić piwa, jeżeli chcę wiedzieć jaki ekstrakt brzeczki nastawnej ma piwo, jeżeli nie ma tej informacji na etykiecie. Jako konsument chcę taką informację znać. Podobnie jak miejsce produkcji.
        Wiesz to jest tak, jakby w moim sklepie na półkach w ogóle nie było cen. I co mam klientowi powiedzieć, że jak mu nie pasuje, to niech idzie gdzie indziej. No i raz na kilka lat zapłacić sążnisty mandat. Tylko, że ta informacja jest do czegoś klientowi potrzebna (w tym wypadku do podjęcia decyzji) i ja te ceny wieszam w moim interesie, bo wiem, że towar bez ceny sprzeda się gorzej niż ten z ceną. Ale niektórzy tej świadomości nie mają, a było nie było ceny na półce są jakimś zabezpieczeniem praw klienta.
        Nie uważam, żeby wymóg podawania miejsca produkcji był tak strasznym ograniczeniem swobody gospodarczej jak próbujesz tutaj przekonać. Owszem gdyby zlikwidowano wszelkie wymogi biurokratyczne i o wszystkim decydowała by niewidzialna ręka rynku, to na ołtarzu takiej rewolucji mógłby położyć te przepisy. Ale skoro istnieje multum bezsensownych wymogów umieszczania napisów w stylu "zawiera słód jęczmienny", choć wcale nie zawiera, to uważam, że ten jest mniej bezsensowny.
        Last edited by kopyr; 02-01-2008, 21:32. Powód: orty
        blog.kopyra.com

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          I co mam klientowi powiedzieć, że jak mu nie pasuje, to niech idzie gdzie indziej.
          A dlaczego nie? Przecież nie powinno być przymusu sprzedaży jakiegokolwiek towaru.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          ...ja te ceny wieszam w moim interesie, bo wiem, że towar bez ceny sprzeda się gorzej niż ten z ceną.
          No więc sam widzisz. Ludzie prowadzący działalność gospodarczą w większości nie będą działać na swoją szkodę. Ale jeśli chcą to powinni mieć do tego prawo.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie uważam, żeby wymóg podawania miejsca produkcji był tak strasznym ograniczeniem swobody gospodarczej jak próbujesz tutaj przekonać.
          Strasznym może nie, ale ograniczeniem owszem jest. I dlatego ma się nijak do wolnego rynku.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Ale skoro istnieje multum bezsensownych wymogów umieszczania napisów w stylu "zawiera słód jęczmienny", choć wcale nie zawiera, to uważam, że ten jest mniej bezsensowny.
          Myślę, że to jednak kwestia tradycji, a nie polska specyfika. O ile mnie wzrok nie myli, to na całym świecie piwo zawiera: słód/malt/maltz itd. Jakby się uprzeć to chmielu też nie zawiera
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          ... uważam, że ten jest mniej bezsensowny.
          Czyli uważasz go jednak za bezsensowny i mimo to jesteś za jego przywróceniem. Ciekawe
          Last edited by delvish; 02-01-2008, 22:22.
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
            Myślę, że to jednak kwestia tradycji, a nie polska specyfika. O ile mnie wzrok nie myli, to na całym świecie piwo zawiera: słód/malt/maltz itd. Jakby się uprzeć to chmielu też nie zawiera
            Nie no, ja wiem o co chodzi. To jest napis dla alergików. Ale przyznasz, że brzmi cokolwiek kretyńsko.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie no, ja wiem o co chodzi. To jest napis dla alergików. Ale przyznasz, że brzmi cokolwiek kretyńsko.
              Owszem, brzmi dość absurdalnie
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • hasintus
                Senior
                • 07-2006
                • 850

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Ten temat jest doskonałą ilustracją techniki stwarzania i pokonywania niemałych trudności. Niektórzy z wypowiadających się tu nie tylko czepili się czegoś, co z 90% (zgaduję) konsumentów kompletnie nie interesuje, to jeszcze poczuli misję, żeby występować w ich imieniu. I oczywiście w niczym im to nie przeszkadza, że jest to próba biurokratycznego ograniczenia wolnego rynku, bo w swoim mniemaniu mają jedynie słuszną rację.

                A ja kolejny raz podkreślę - każdy ma prawo NIE KUPIĆ towaru, który nie spełnia jego oczekiwań.
                Właśnie ze względu na wolny rynek klient powinien mieć prawo do rzetelnej informacji o produkcie, jak mogę wiedzieć czy produkt spełni moje oczekiwania jeśli nie wiem gdzie i z czego jest zrobiony. To jest kupowanie kota w worku, a w przypadku twierdzenia że, produkt wyprodukowany w Warce pochodzi gdzieś z gór to już jest oszustwo.
                Polecam mój wątek z wakacji: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=74392

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #53
                  A ktoś ciebie zmuszał do picia Żywca?

                  Większość browarów w Polsce zamieszcza na piwach informację o miejscu produckji. Wystarczy wybrać któryś z nich. Jak się komuś nie chce poszukać, to niech nie ma pretensji do innych.

                  Comment

                  • arzy
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 2814

                    #54
                    Wczoraj zostało wysłane pismo do Żywca

                    "W związku z akcją „Miejsce pochodzenia ma znaczenie”, na którą natknęliśmy się na stronie internetowej "http://www.zywiec.com.pl" pragniemy dowiedzieć się, w jaki sposób Państwo oznaczacie miejsce pochodzenia swoich produktów? My jako konsumenci Waszych wyrobów nie możemy tego w żaden sposób rozszyfrować. Co za tym idzie, skąd możemy mieć pewność, że piwo „Żywiec" jest produkowane właśnie w Żywcu?
                    Wiedzę swą opieramy na informacjach, które są zamieszczone na Waszych produktach. Wszędzie znajduje się tylko adres głównej siedziby Waszej firmy – niezależnie od marki piwa, czy jest to Żywiec, Tatra, Warka czy Królewskie, wszędzie jest napisane tylko: Grupa Żywiec S.A., ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec. Czy mamy przez to rozumieć, że wszystkie ww. marki piwa są produkowane w Żywcu?
                    Zwróciliśmy na to uwagę już parę miesięcy wcześniej, wysyłając pismo do Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie oraz Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich. Zwracaliśmy się w nim z prośbą o umieszczanie informacji o miejscu produkcji, na opakowaniach piw warzonych w Polsce (lipiec 2006). Kolejnym krokiem jaki poczyniliśmy w tym kierunku było wysłanie pisma do Kancelarii Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, w którym wnosiliśmy o zmianę zapisu w projekcie ustawy o zwalczaniu nieuczciwych praktyk handlowych (marzec 2007). Pod koniec ubiegłego roku spotkaliśmy się z częstochowskimi politykami, wśród nich z poseł Haliną Rozpondek, która obiecała zająć się tym tematem.
                    W świetle powyższego zwracamy się do Waszej firmy z zapytaniem, czy – a jeśli tak, to kiedy – na Waszych produktach będzie zamieszczana informacja o faktycznym miejscu produkcji."
                    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    Bractwo Piwne
                    Skład Piwa
                    Piszę poprawnie po polsku!

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5616

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wczoraj zostało wysłane pismo do Żywca
                      Rozumiem, że pismo było wysłane od Bractwa Piwnego, bo jakoś brakuje mi informacji kto był nadawcą?
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • arzy
                        Senior
                        • 06-2002
                        • 2814

                        #56
                        Tak Gosiu pismo wysłał Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
                        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        Bractwo Piwne
                        Skład Piwa
                        Piszę poprawnie po polsku!

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5616

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak Gosiu pismo wysłał Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego
                          Cieszę się, że działacie. Mam nadzieję, że Wasza akcja przyniesie pozytywne rezultaty
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • arzy
                            Senior
                            • 06-2002
                            • 2814

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                            Cieszę się, że działacie. Mam nadzieję, że Wasza akcja przyniesie pozytywne rezultaty
                            Też bym tak chciał. na razie pozostaje tylko czekać.
                            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            Bractwo Piwne
                            Skład Piwa
                            Piszę poprawnie po polsku!

                            Comment

                            • Krzysztof
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 1689

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tak Gosiu pismo wysłał Częstochowski Krąg Lokalny Bractwa Piwnego

                              A może należałoby taki list wysłać do pozostałych wielkich producentów?
                              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                              www.twojmalybrowar.pl

                              Comment

                              • arzy
                                Senior
                                • 06-2002
                                • 2814

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                                A może należałoby taki list wysłać do pozostałych wielkich producentów?
                                List został wysłany dlatego do Żywca ponieważ prowadzi on akcję reklamową pod nazwą „Miejsce pochodzenia ma znaczenie" i to jest dobry moment aby tą sprawę znowu poruszyć.
                                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                Bractwo Piwne
                                Skład Piwa
                                Piszę poprawnie po polsku!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎