Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo jęczmienne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Iris
    Junior
    • 10-2002
    • 4

    Piwo jęczmienne

    Witam wszystkich
    nie wiem czy nie zdublowałam gdzieś tematu ale to dla mnie bardzo ważne. Mam za zadanie kupić piwo jęczmienne. Niestety nie znam żadnego albo raczej nie kojarzę takiego piwa. Dlatego bardzo proszę napiszcie co powinnam kupić. Tym bardziej że ma to być prezent na urodziny!!! Z góry dziękuję
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Iris Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam wszystkich
    nie wiem czy nie zdublowałam gdzieś tematu ale to dla mnie bardzo ważne. Mam za zadanie kupić piwo jęczmienne. Niestety nie znam żadnego albo raczej nie kojarzę takiego piwa. Dlatego bardzo proszę napiszcie co powinnam kupić. Tym bardziej że ma to być prezent na urodziny!!! Z góry dziękuję

    To jest jakiś żart?

    Comment

    • Iris
      Junior
      • 10-2002
      • 4

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno Wyświetlenie odpowiedzi

      To jest jakiś żart?
      Dlaczego żart? ja tam kompletny laik jestem Ale uczono mnie, że kto pyta nie błądzi więc pytam Jak głupio to trudno- bywa czasami i tak

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        No to problem, bo koncernowe jedynie tylko "zawierają słód jęczmienny" hehe
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Jeżeli rzeczywiście chodzi o jęczmienne, to wchodzisz do pierwszego sklepu na rogu, mówisz "poproszę piwo" i voila właśnie kupiłaś piwo jęczmienne. Praktycznie wszystkie piwa polskie dostępne w sprzedaży to piwa jęczmienne.
          Jeżeli jednak chodziło o piwo pszeniczne, to z polskich piw nie ma szans (tzn. było/jest jedno piwo z browaru Regina, ale ekstremalnie trudno dostępne). Z zagranicznych pszenicznych najłatwiej dostać Paulanera lub Franziskanera.
          Jeśli jednak chodziłoby np. o piwo żytnie to w ogóle tragedia, w jakichś super specjalistycznych sklepach trzeba szukać i nie wiem czy w Polsce sie w ogóle dostanie.

          Także jeśli rzeczywiście szukasz piwa jęczmiennego, to nie ma z tym absolutnie żadnego problemu.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • snorre
            Senior
            • 02-2006
            • 655

            #6
            A może chodzi o tzw. wino jęczmienne, jedną z odmian piwa ("barley wine"), n.p. belgijski "Gulden Draak"?
            A tak a propos nieznajomości rzeczy - kiedyś mój kolega stwierdził, że pił piwo pszeniczne. Spytałem się jakie - a on ...Miller Bo tak zinterperetował inofrmację o składzie, gdzie było napisane "barley". Najstraszniejsze, że ten kolega jest jak ja anglistą...
            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

            Comment

            • Simon
              † 1964-2008 Piwosz w Raju
              • 02-2001
              • 993

              #7
              nie do końca tak z tą "jęczmiennością", większość piw "masowych" produkuje się z grysu kukurydzianego + słód jęczmienny.
              Pytanie powinno zatem brzmieć: które piwa są w 100% na słodzie jęczmiennym ?
              Kryptoreklamując odpowiadam: na przykład piwo Żywe
              Simon

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19190

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Simon Wyświetlenie odpowiedzi
                ...
                Pytanie powinno zatem brzmieć: które piwa są w 100% na słodzie jęczmiennym ?
                Kryptoreklamując odpowiadam: na przykład piwo Żywe
                domowe, które w zamierzeniu miały takie być, także.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Simon Wyświetlenie odpowiedzi
                  nie do końca tak z tą "jęczmiennością", większość piw "masowych" produkuje się z grysu kukurydzianego + słód jęczmienny.
                  Pytanie powinno zatem brzmieć: które piwa są w 100% na słodzie jęczmiennym ?
                  Kryptoreklamując odpowiadam: na przykład piwo Żywe
                  Idąc tym tropem nie spotkałem jeszcze piwa pszenicznego.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    #10
                    Nigdzie nie jest powiedziane, że piwo pszeniczne musi być warzone wyłącznie ze słodu pszenicznego.
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • Iris
                      Junior
                      • 10-2002
                      • 4

                      #11
                      Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                      A może chodzi o tzw. wino jęczmienne, jedną z odmian piwa ("barley wine"), n.p. belgijski "Gulden Draak"?
                      Pozwolę sobie jednak zadać następne pytanie: Gdzie w Krakowie mogę kupić takie piwo?

                      ps. Piwo Żywe już wiem gdzie

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23816

                        #12
                        Barleywine jest raczej gatunkiem anglosaskim, w Polsce jako tako może być dostępny Young’s Old Nick, dostępny przez dytsrybucję John King, trzeba by zapytać forumowych Krakusów gdzie obecnie można dostać piwa z browaru Y.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Iris
                          Junior
                          • 10-2002
                          • 4

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Young’s Old Nick, dostępny przez dytsrybucję John King
                          John King nie współpracuje już z Youngiem - informacja świeżutka, bo zdobyta dzisiaj u dystrybutora

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23816

                            #14
                            hm, no to szkoda, pewnie ceny były za wysokie...

                            może jednak jeszcze jakieś butle stoją po sklepach, piwo było drogie, więc może jeszcze gdzieś jest do zdobycia.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎