Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

niemieckie piwa, kórych w Polsce brak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 5005

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
    rzeczywiście Abernackiej - przepraszam
    I pamietaj, ze huanghua to tez kobieta... jak sam nick mówi
    Last edited by Latarnik; 31-05-2007, 11:16.
    5430 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    • biereczapplistes
      Senior
      • 05-2007
      • 325

      #17
      bocki

      taka jest specyfika kozloakow...radze poszukac kozlakow amberowskiego, jurandowego,, ale raczej najwiecej bedzie niemieckich np. ritterbock, paulaner salvator (moze byc w okolicach Krakowa),
      moze przez sklepy internetowe...
      pozdrawiam
      Pijast Piwodziej :D

      Comment

      • biereczapplistes
        Senior
        • 05-2007
        • 325

        #18
        kobiece nicki

        a ktos, kto ciagle zwraca uwage to tez kobieta?
        zartowalem...

        piszcie czy w polsce mozna dostac La Trappe bockbier
        Pijast Piwodziej :D

        Comment

        • Rolek
          Senior
          • 08-2001
          • 1038

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
          (...)
          piszcie czy w polsce mozna dostac La Trappe bockbier
          W polsce nie.

          Comment

          • ARTHUR
            Senior
            • 07-2004
            • 2338

            #20
            Unas jeszcze tego piwa nie widzialem,ale chyba niema go wogole w polsce.

            Comment

            • huanghua
              Senior
              • 10-2005
              • 1910

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
              I pamietaj, ze huanghua to tez kobieta... jak sam nick mówi
              Ale zauważam u siebie sporo cech męskich
              W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

              Comment

              • biereczapplistes
                Senior
                • 05-2007
                • 325

                #22
                czarna prawda

                tez mi sie wydawalo, ze w Polsce nie...i najgorsze jest to, ze zaden sklep internetowy rowniez nie prowadzi sprzedarzy tego piwa (ale dlaczego?)
                liczylem, ze moze cos pzreoczylem, ale chyba nie bylo nadziei, ze ktos mi nagle wskaze sklep z trappowskim kozlaczkiem
                w takim razie po sesji pojde do pracy, oszczedze kase i zrobie najazd na Niderlandy !
                Pijast Piwodziej :D

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10847

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
                  nie ma tu nic smiesznego ani pzeklamanego, ale jak sie cale zycie pije carmi, to nie zna sie piw...
                  (...)
                  Rozumiem, że znasz mnie i wiesz, jakie piwo preferuję? Zerknąłeś może w mój profil, jakie lubię piwa? Czy kiedykolwiek się spotkaliśmy, że wiesz, że jestem kobietą ?
                  Ps. Małe sprostowanie o 400 piwach pisałem, gdy miałem na myśli piwa pochodzące tylko z Niemiec a nie całego świata.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #24
                    Moim zdaniem trochę źle się do problemu zabrałeś. Załóżmy, że dostajesz listę 500 - 700 piw których u nas nie kupi. I co z nią ma zrobić Twój kolega, który jest zielony w piwie? Wchodzi do sklepu, 200 piw na półkach, dostaje oczopląsu, spędza tam cały dzień na identyfikowaniu piw i odszukiwaniu ich na liście. A i tak z połowy nie będzie miał na liście, a w Polsce też ich nie będzie (kiedy byłem we Feankfurcie n. Menem w każdym sklepie były piwa z Pfundstatera, po parę odmian. Pospolite piwo. Na forum opisany był tylko Bock!)

                    Ja bym to zrobił tak:
                    1 - darować sobie wszystkie Pilsy, w Niemczech jest dostęp do tylu ciekawych styli, że szkoda czasu.
                    2 - zadać pytanie na forum jakie piwo niemieckie, w danym stylu, jest dostępne u nas (jak spytasz jakiego dopplebocka można u nas kupić to z pewnością w ciągu dnia doczekasz się odpowiedzi) i z tych dostępnych piw zrób listę dla kolegi. Będzie wiedział czego nie kupować. Bez Pilsów i pogrupowane na style będzie to przejrzyste i nie takie monstrualne.
                    3 - przeglądnij sobie jak najdokładniej recenzje piw niemieckich na forum, może po lekturze tak Cię zainteresują jakieś piwa, że powstanie lista co ma kupić?

                    Ja bym polował na Rauchbiery: Weizeny, Marzen, Bock; na Portery, Bocki, Doplebocki, wszelkie niefiltrowane Zwickle.

                    4 – Naucz kolegę czytać etykiety. Wystarczy że będzie znał kluczowe słowa, które są ważniejsze często od marki (Dunkel, Schwarzbier, Rauchbier….). Marka może nic nie mówić, styl zawsze (jeśli nie kłamią).

                    Jak by miał dostęp do netu to może Ci przesłać listę co jest do kupienia.
                    Ile ma Ci tego kupić?

                    Powodzenia i opisz efekty.

                    Skoro Kopernik była kobietą to ja też, widać w nicku
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • yendras
                      Senior
                      • 12-2001
                      • 2052

                      #25
                      Poproś kolegę o jakieś weizenbocki i piwa żytnie (np. Paulaner Roggen) - w Polsce raczej takich nie uświadczysz.

                      Comment

                      • biereczapplistes
                        Senior
                        • 05-2007
                        • 325

                        #26
                        wyjasnienia

                        DO ABERNACKA
                        przebacz abernacka - ktoś z forum poinformował mnie, iż jestes kobietą, wczesniej pisałem jak do faceta

                        a jeśli chodzi o 400 piw, to ja zaznaczyłem, że chodzi mi o wszystkie dostępne (o niemieckich sugerowałem, iż może być ich w najwiekszych porywach między 100 a 200, chociaż raczej bym się trzymał liczby bliższej setce) więc nie mozna było tego zrozumieć odnosnie garmańców, nieważne to już zostawmy

                        z kolei to karmi miało być właśnie kontrastem w stosunku do Twoich smakowych upodobań; ja sprawdzam profile \

                        DO MARCINKA
                        też myślałem nad tym systemem (znam wiele piw niemieckich jakie są tu dostepne), ale po prostu myślałem, że tak pójdzie szybcie, a jesli chodzi o kolegę, to aż taki zielony nie jest
                        także chyba rzeczywiście się zmobilizuję i zrobię to w ten sposób, wybiorę coś i kumpla poinformuję

                        DO YENDRAS
                        dzięki
                        Pijast Piwodziej :D

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19182

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
                          taka jest specyfika kozloakow...radze poszukac kozlakow amberowskiego, jurandowego,, ale raczej najwiecej bedzie niemieckich np. ritterbock, paulaner salvator (moze byc w okolicach Krakowa),
                          moze przez sklepy internetowe...
                          pozdrawiam
                          Amberowskiego to mam do dotęp nieograniczony, ale ani nie jest to dla mnie bock, a już na pewno nie majowy. Juranda nie ma już i opiłem się go litry. Salvatora to już dawno nie widziałem. Jedyna szansa, ż kolega pogoniarz coś do kraka podeśle... zza odry.
                          Last edited by e-prezes; 31-05-2007, 15:49.

                          Comment

                          • ARTHUR
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2338

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras Wyświetlenie odpowiedzi
                            Poproś kolegę o jakieś weizenbocki i piwa żytnie (np. Paulaner Roggen) - w Polsce raczej takich nie uświadczysz.
                            W Szczecinie Paulanera dostaniesz trzy rodzaje.A tak apropo niemieckiego piwa ja uwielbiam DOM KOLSCH,a nigdzie niema tego piwa,a wielka szkoda.To jest piwo jakie mi smakuje.

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ARTHUR Wyświetlenie odpowiedzi
                              W Szczecinie Paulanera dostaniesz trzy rodzaje.A tak apropo niemieckiego piwa ja uwielbiam DOM KOLSCH,a nigdzie niema tego piwa,a wielka szkoda.To jest piwo jakie mi smakuje.
                              A zauważyłeś o jakiego Paulanera chodzi? Tego raczej nie dostaniesz. Nawet w Niemczech trzeba się naszukać.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • ARTHUR
                                Senior
                                • 07-2004
                                • 2338

                                #30
                                Nie przygladalem sie dokladnie jaki Paulaner jest,gdzy nie lubie takich piw.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎