niemieckie piwa, kórych w Polsce brak

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wlarut
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 2002.02
    • 43

    #31
    Piwa niemieckie

    Witam!
    Wtrące swoje trzy grosze do tej dyskusji. W ostatnim okresie czasu dość często ( przynajmniej raz na tydzień ) jestem w Niemczech ( w sprawach slużbowych ) ale korzystając z okazji przeglądam sklepy z piwem, i tak jako że kolega Twój jest w Bremie
    nie spodziewam się rewelacyjnych efektów zakupów piwa - ale chyba gdzieś na forum lub w necie był opisany sklep w Bremie ( moge się mylić albo w jakimś numerze PIVARII ) gdzie wybor piw jest przeogromny.
    Zauważyłem taką tendencję żę północ Niemiec jest zdominowana przez lagery.
    Ale polecam piwa marki Ditmarscher tak jasne jak i pełne ( uwaga pisze z pamięci
    pisownia może być trochę różna ).
    Północna nadrenia westfalia to królestwo koelschy i altów. Nigdzie poza tym rejoniem Niemiec nie spotkałem w sprzedaży kolscha, a alta Diebels dostaniesz prawie wszędzie tak jak i w Polsce.
    Moim zdaniem rajem dla piwoszy szukających ciekawych i niespotykanych piw jest Turyngia i Bawaria.
    Z tamtych rejonów przywożę Bocki, maibocki, salvator jest również dostępny jak i cała gama piw marki OeTTINGER, polecam piwa browaru GESSNER jak i całą masę piw z małych regionalnych browarow tamtejszych regionów. Tak jak powiedziałem piszę to z pamięci nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia pisowni, nazw itp.
    Pozdrawiam

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      🥛🥛🥛
      • 2005.01
      • 10386

      #32
      Także dorzucę 3 grosze. Pisanie jakich piw niemieckich nie ma w kraju a jakie są jest bez SENSU. Nawet jeżeli jakieś juz jest to i tak kosztuje dwa razy więcej niz w niemczech.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • kopyr
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2004.06
        • 9475

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ARTHUR
        Nie przygladalem sie dokladnie jaki Paulaner jest,gdzy nie lubie takich piw.
        Jak sądzę nie miałeś nawet okazji spróbować Roggena, (zresztą ja też nie, choć bardzo bym chciał), więc nie do końca możesz się wypowiadać czy je lubisz czy nie. Jeżeli chcesz odpowiedzieć na post i zabrać głos w dyskusji, to zadaj sobie trud przeczytania wiadomości na którą odpowiadasz, bo takie pisanie, żeby coś napisać chyba jest bezsensu.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • adam16
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2001.02
          • 9865

          #34
          Prawicie tu o dostępnosci niemieckich piw. Co najmniej kilka ciekawych jest teoretycznie dostępnych - podkreślam to teoretycznie bo ceny czynią je niedostępnymi. No bo ile razy w roku można sobie pozwolić na "wędzonkę" z bamberku za 12 zeta (patrz m.in Katowice, Roździeńskiego 97, BOMI (C. H. Rawa)

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
          Także dorzucę 3 grosze. Pisanie jakich piw niemieckich nie ma w kraju a jakie są jest bez SENSU. Nawet jeżeli jakieś juz jest to i tak kosztuje dwa razy więcej niz w niemczech.
          Chyba więcej niż dwa razy....
          Last edited by adam16; 2007-05-31, 23:15.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Andi
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2001.07
            • 1915

            #35
            Po pierwsze do tematu nalezalo by dodac Piwa Niemieckie dostepne w Polsce a potem dodawac te Piwa ktore jeszcze nie sa dostepne a na koniec te piwa ktore nigdy nie beda w Polsce.
            Z wypowiedzi poprzednikow wynika ze okolo 200 Piw Niemieckich jest dostepna w Polsce.
            Na ilosc Browarow Niemieckich ok 1500 Sztuk i zwazywszy ze kazdy Browar wazy co najmniej 3 Gatunki Piwa a wiec w zaokragleniu 5000 Gatunkow-Bo niektore Browary wazy 10 albo wiecej jest to mala Ilosc Piw dostepna na rynku Polskim-A szkoda.
            Dla pocieszenia dodam ze wiele gatunkow Piwa Niemieckich jest dostepna tylko na rynku miejscowym a wiecPiwa z Hagen beda tylko znane w Hagen i okolicy tak samo jak piwa z malych innych Browarow W Bawari czc innych regionow.
            Ja mieszkam w Niemczech i nie moge wielu gatunkow Niemieckich piw kupic w moim miejscu zamieszkania
            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

            http://www.andreas-kronkorken.de

            Comment

            • Tomasz_Moczarski
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2008.01
              • 182

              #36
              Andi - w takim razie kto się podejmie zrobienia takiej listy, jak mówisz?
              Narazie 5 piw dodaje do listy: harboe premium, harboe gold, bear beer zielony, bear beer 12,5%, DAB...
              koncerniak = prawie jak piwo :D
              Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
              reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
              Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

              Comment

              • Gabryel
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2005.11
                • 54

                #37
                DAB-a widziałem ostatnio w Intermarche w Szczecinie. Butelkowego i w beczułkach 5l. Ceny nie pomnę.

                Comment

                • Tomasz_Moczarski
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2008.01
                  • 182

                  #38
                  Gabryel - inne podawaj (DAB Original - pełna nazwa)... Takie info - na samym forum mamy (teoretycznie) przetestowanych ponad 1000 piw niemieckich, takze selekcje czas zaczac
                  next:
                  Frankfurter Brauhaus, Askania Export
                  Augustiner-Bräu, Augustiner Edelstoff
                  Erdinger, Weissbier Dunkel + ten ciemny (pszeniczne)
                  Eick Bräu, Aria (widzialem w Gliwicach - siec sklepów "Piast")
                  Paulaner, Hefe-Weissbier
                  Paulaner, Hefe-Weissbier Dunkel
                  Spaten-Franziskaner-Bräu, Hefe-Weissbier Dunkel (kumpel pil przy granicy z Niemcami :P)
                  Carlsberg Germany, Elephant (widzialem)
                  Krombacher
                  jak narazie przejrzalem 6 stron z dzialu Niemcy..przejrzyjcie takze...
                  To narazie mamy 14 piw
                  Last edited by Tomasz_Moczarski; 2008-04-24, 23:17.
                  koncerniak = prawie jak piwo :D
                  Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                  reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                  Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2005.03
                    • 5828

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes
                    a! i jako druga odpowiedź na mój temat, proszę, napiszcie czy La Trappe bockbier jest gdzieś w Polsce dostępne, czy muszę je ściągać bezpośrednio ze źródła (na pewno taniej - bo cholerny importer musi chodzić w atłasach i narzuca potężne marże, ale dłużej)
                    Co jakiś czas ten bockbier jest dostępny w sieci Bomi. A ten cholerny importer, o którym piszesz, to całkiem sympatyczny Belg, który po to założył firmę żeby zarabiać i nie sądzę, żeby taniej było Tobie w przeliczeniu na butelkę sprowadzić piwo niż importerowi. W Bomi zapłacisz ± 17 zł a sama przesyłka z Holandii kosztowałaby Cię > 50 zł.

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 2003.02
                      • 7971

                      #40
                      Cały czas dochodzą nowe,mam jedno jeszcze nieopisane w lodówce,a wśród pilsów ,których staram się nie kupować ,też bym kilka znalazł.Ten rzut beretem do mimo wszystko i tak mało piwnego landu robi swoje


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • kopyr
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2004.06
                        • 9475

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                        Co jakiś czas ten bockbier jest dostępny w sieci Bomi. A ten cholerny importer, o którym piszesz, to całkiem sympatyczny Belg, który po to założył firmę żeby zarabiać i nie sądzę, żeby taniej było Tobie w przeliczeniu na butelkę sprowadzić piwo niż importerowi. W Bomi zapłacisz ± 17 zł a sama przesyłka z Holandii kosztowałaby Cię > 50 zł.
                        Całkiem sympatyczny Belg nie jest importerem La Trappe Bockbier. Importuje je firma John King.
                        IMO problem jest chyba w tym, że etykieta Bockbiera różni się od reszty LT, więc sklepy go nie zamawiają, żeby nie psuć kompozycji na półce.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Tomasz_Moczarski
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 2008.01
                          • 182

                          #42
                          kopyr - nie jestem pewien na 100% (gdyz nie pilem nic z marki La Trappe), ale widzialem chyba w Carrefour w Gliwicach (mniejszym, bo mamy 2 markety) bockbira...
                          Zastanawiam sie jakie gatunki la trappe byly w tym packu ze szklanicą, ktory chyba jeszcze jest w sprzedazy po 44 zł...
                          koncerniak = prawie jak piwo :D
                          Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                          reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                          Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                          Comment

                          • kopyr
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2004.06
                            • 9475

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski
                            kopyr - nie jestem pewien na 100% (gdyz nie pilem nic z marki La Trappe), ale widzialem chyba w Carrefour w Gliwicach (mniejszym, bo mamy 2 markety) bockbira...
                            Zastanawiam sie jakie gatunki la trappe byly w tym packu ze szklanicą, ktory chyba jeszcze jest w sprzedazy po 44 zł...
                            Wiesz dla mnie Bockbier LT nie jest żadnym rarytasem mam go u siebie w sklepie od dawna, razem z resztą LT. W packu z kielichem są Blonde, Dubbel, Tripel i Quadrupel.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Tomasz_Moczarski
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2008.01
                              • 182

                              #44
                              Wracaja do watku - robimy ta liste czy nie?
                              P.S. do postu wyzej - ktory najlepszy z tego 4-paka?
                              koncerniak = prawie jak piwo :D
                              Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                              reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                              Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                              Comment

                              • kopyr
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2004.06
                                • 9475

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski
                                Wracaja do watku - robimy ta liste czy nie?
                                P.S. do postu wyzej - ktory najlepszy z tego 4-paka?
                                Zależy co kto lubi. Mnie chyba najbardziej podchodzą Blondy. Jak ktoś woli ciemne, to Dubbel. Quadrupla nie piłem.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...