Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

niemieckie piwa, kórych w Polsce brak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10385

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski Wyświetlenie odpowiedzi
    Wracaja do watku - robimy ta liste czy nie??
    Jak widac chyba nie. Według mnie lista miałaby góra 40-50 pozycji. Częśc piw z tej listy i tak (jest) byłaby dostępna tylko okresowo.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • kot_z_cheshire
      Senior
      • 11-2005
      • 2201

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum Wyświetlenie odpowiedzi
      Co jakiś czas ten bockbier jest dostępny w sieci Bomi.
      Oraz w sieci Piotr i Paweł. Ceny, niestety, nie pomnę.
      Młode koty mają adhd, niestety.
      Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
      Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
      Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

      Comment

      • snorre
        Senior
        • 02-2006
        • 655

        #48
        W PiP ok. 17, 18 zł.
        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

        Comment

        • Tomasz_Moczarski
          Senior
          • 12-2007
          • 182

          #49
          sibarh - czyli watek mozna zamknac czy ew. zostawic jak sie pojawi jakies nowe piwo u nas z sasiedniego kraju?
          koncerniak = prawie jak piwo :D
          Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
          reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
          Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #50
            Sam wątek jest debilny, bo o wiele prościej wymienić niemieckie piwa, które w Polsce SĄ, niż te, których nie ma.

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              #51
              Dzisiaj sobie w niemieckim necie przeczytałem, że w Niemczech jest produkowanych ok. 5000 różnych piw. Uwaga Krzysia wydaje się więc być całkiem rozsądna.

              Comment

              • Tomasz_Moczarski
                Senior
                • 12-2007
                • 182

                #52
                Krzysiu - i tym milym akceten proponuje przeniesc temat do archiwum i zrobic np. liste piw dostepnych w danych sklepach w danym miescie - ja moge napisac liste wszystkich piw ze wszystkich krajow ktore mam dostepne u siebie w Gliwicach - ostatnio nawet Japonskie Lagery produkowane w UK sa importowane do sieci Dako (Piast)
                Takze taka lista bedzie sie z miesiaca na miesiac albo powiekszac albo skracac - np. ostatnio juz nie ma Bear Beara 12,5 tylko sa same 5%-e... Czyli jedno odpadlo...
                Last edited by Tomasz_Moczarski; 01-05-2008, 22:56.
                koncerniak = prawie jak piwo :D
                Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski Wyświetlenie odpowiedzi
                  Krzysiu - i tym milym akceten proponuje przeniesc temat do archiwum i zrobic np. liste piw dostepnych w danych sklepach w danym miescie - ja moge napisac liste wszystkich piw ze wszystkich krajow ktore mam dostepne u siebie w Gliwicach - ostatnio nawet Japonskie Lagery produkowane w UK sa importowane do sieci Dako (Piast)
                  Takze taka lista bedzie sie z miesiaca na miesiac albo powiekszac albo skracac - np. ostatnio juz nie ma Bear Beara 12,5 tylko sa same 5%-e... Czyli jedno odpadlo...
                  Nie ma sensu robić takiej listy. Takie informacje najlepiej umieszczać w wątkach tyczących konkretnych sklepów. Będzie łatwiej, czyściej i przejrzyściej.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Tomasz_Moczarski
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 182

                    #54
                    Tyle ze lista sklepow nie nadaje sie na forum, - najlepiej zrobic cos w rodzaju filmweb z wyszukiwarka sklepow i rankingiem ktory najtanszy wg. np. wielkosci
                    I aktualne ceny (niepromocyjne) dodawac... Dla "oszczednych" zwlaszcza byla by to dobra alternatywa... Zwlaszcza ze ja w promieniu 2 km mam 2 hipermarkety, 3 supermarkety i kilka malych "sieci" handlowych... Wybor i dostepnosc piw w kazdym z nich jest rozna...
                    koncerniak = prawie jak piwo :D
                    Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                    reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                    Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tyle ze lista sklepow nie nadaje sie na forum, - najlepiej zrobic cos w rodzaju filmweb z wyszukiwarka sklepow i rankingiem ktory najtanszy wg. np. wielkosci
                      I aktualne ceny (niepromocyjne) dodawac... Dla "oszczednych" zwlaszcza byla by to dobra alternatywa... Zwlaszcza ze ja w promieniu 2 km mam 2 hipermarkety, 3 supermarkety i kilka malych "sieci" handlowych... Wybor i dostepnosc piw w kazdym z nich jest rozna...
                      Ale to są informacje tak ulotne, że nie mają żadnego sensu. Co ci po informacji, że 5 lutego 2007 roku w Auchan we Wrocławiu piwo Franziskaner było po 4,99zł. W czerwcu '08 tego piwa równie dobrze może nie być, a równie dobrze może kosztować 5,99zł.
                      Dalej jak ktoś chce zaoszczędzić 20 groszy na butelce to niech się bawi. Mnie te 20 groszy zwisa. Interesuje mnie za to gdzie dostanę jakieś rzadko spotykane piwo. A taka informacja zginie w powodzi innych, o tym, że w Carfourze Tyskie jest 3 grosze tańsze niż w Realu. Co mnie to obchodzi.
                      System jaki proponujesz ma sens jedynie wtedy, gdy tysiące ludzi będą go uzupełniać w aktualne dane. A moim zdaniem nie będzie takiego odzewu.

                      PS: postaraj się przed wysłaniem sprawdzić swoją wypowiedź na obecność literówek, błędów ortograficznych i podstawowych zasad interpunkcji. Ciężko się Twoje posty czyta.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Tomasz_Moczarski
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 182

                        #56
                        Glownym minusem tego rozwiazania jest fakt, ze osoba 2 musi ta cene potwierdzic, bo co z tego ze ja na forum napisze, ze mam np. Franziskanera po 3,50 jak to nie bedzie prawda...
                        koncerniak = prawie jak piwo :D
                        Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                        reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                        Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz_Moczarski Wyświetlenie odpowiedzi
                          Glownym minusem tego rozwiazania jest fakt, ze osoba 2 musi ta cene potwierdzic, bo co z tego ze ja na forum napisze, ze mam np. Franziskanera po 3,50 jak to nie bedzie prawda...
                          No bomba. Z takim podejściem, to w ogóle nie ma po co na forum zaglądać. A co będzie jeśli założę drugie konto na browarze, żeby potwierdzić nieprawdziwą informację. Może trzeba wprowadzić limit 5 osób, które potwierdzą.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Tomasz_Moczarski
                            Senior
                            • 12-2007
                            • 182

                            #58
                            kopyr - hehe ciekawe... Po prostu wystarczy, ze sie przejdzie z ukryta kamerka
                            koncerniak = prawie jak piwo :D
                            Ostatnie testy: Minibrowar MajEr z Gliwic!
                            reklama: Ski Jump Mania - fajna gra przeglądarkowa!
                            Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus

                            Comment

                            • biereczapplistes
                              Senior
                              • 05-2007
                              • 325

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biereczapplistes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tak więc gdyby nagle wszystkie te sklepy zaoferowały cały swój możliwy asortyment - w Trójmieście możnaby było dostać ok 400 różnych piw
                              Minęło trochę czasu od powyższego postu... padło wtedy kilka abernackowych pytań odnośnie ilości piw oferowanych w Trójmieście.
                              Otóż w nadmorskim jamniku jest kilka sklepów takich jak Bomi, Real, Tesco, Albert, Alma, Dom Piwa i inne Biedronki i Żabki.
                              Samo Bomi w gdyńskim Klifie (dzielnia Orłowo) oferuje ponad 400 różnych piw (informacja od Pani, która koordynuje zamówienia i często pracuje jako merch lub go zastępuje), w pozostałych sklepach są takie, których nie ma w Bomi.
                              I różne Bomi mają różne piwka (nie wszystko się pokrywa). Także po ok półtora roku potwierdzam, że mamy (wedle obecnych moich szacunków) ok 500 różnych piwek do kupienia - jak spróbuję już wszystkich, to podam dokładną ilość (póki co zaliczyłem ok 350 ale nie wszystkie są dostępne w Polsce i nie wszystkie w Trójmieście).
                              Pijast Piwodziej :D

                              Comment

                              • biereczapplistes
                                Senior
                                • 05-2007
                                • 325

                                #60
                                I żeby nie offować - ilość niemieckich w tej całości waha się między 100 a 200, ale ciężko mi stwierdzić której wartości ich liczna jest bliższa, bo nie sprawdzam wszystkich tych sklepów tak jak w latach 2005 - 2007.
                                Dawniej 3 - 4 razy w tygodniu odwiedzałem jakiś sklep z wymienionych w poprzednim poście, miałem na to czas (dzięki temu wiedziałem gdzie co jest najtaniej i znałem wszystkie promocje).
                                Teraz nie mam czasu, także w kwestii chorobliwego kiperstwa został ino sznur.
                                Pijast Piwodziej :D

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎