Jabłonowo

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    D(r)u(c)h nieuchwytny
    • 04-2001
    • 4592

    #16
    W stolicy jest sporo tego dobra. Lane najpewniejsze w barze Paragraf na przeciwko sądu.

    Comment

    • Cezar
      Major Piwnych Rewolucji
      • 05-2001
      • 1349

      #17
      W Warszawie można też spotkać piwo z Jabłonowa o nazwie "Irish Castle", podobne w smaku do "Belfasta" (a może jest to wręcz "Belfast" pod inną nazwą).

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 02-2001
        • 23858

        #18
        WINO czy WIND???
        zamiesciłem o tym piwie (w pierwszej wersji) info w Browarze pod Jabłonowem, ale w uwagach ktos twierdzi że to jest nie WINO tylko WIND, nigdy go nie widziałem na oczy więc nie jestem dobrze poinformowany, jak to jest w końcu??
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Ahumba
          PremiumUżytkownik
          🥛🥛🥛
          • 05-2001
          • 8986

          #19
          jest to piwo o zawartosci alkoholu 10% podobnie jak imperator o smaku wiśniowym.
          mogę wysłać skan etykiety.jak zobaczę w sklepie a rzadko bywa dam znać to ewentualnie zainteresowanym wyślę do spróbowania.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 02-2001
            • 23858

            #20
            moim głównym utrapieniem jest to, że nie wiem czy to W I N O, czy też W I N D...
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Ahumba
              PremiumUżytkownik
              🥛🥛🥛
              • 05-2001
              • 8986

              #21
              Nazywa się WIND na kontrze,której niestety nie mam stoi jak byk,że to piwo, ale potrafi sponiewierać jak wino. W smaku takie sfermentowany napój wiśniowy.Takie ch....-muju - dzikie węże
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

              Comment

              • Salceson
                Szeregowy Piwny Łykacz
                • 03-2001
                • 26

                #22
                To ja wyslalem to sprostowanie. Otoz pilem tego "Winda" i sam sie dziwilem, bo rzeczywiscie kupujac spodziewalem sie wlasnie czegos w rodzaju alpagi w butelce od piwa. Jednak jest to zwykle, dosc mocne, piwo z sokiem, bodajze wisniowym. W sumie calkiem niezle, jak dla amatora Jablonowa takiego jak ja. W winem, w prawdziwym tego slowa znaczeniu Wind, poza podobna etykieta, nie ma nic wspolnego.

                Comment

                • Ahumba
                  PremiumUżytkownik
                  🥛🥛🥛
                  • 05-2001
                  • 8986

                  #23
                  Kto chce spróbować piwa IMPERATOR - piwo jasne mocne wysokofermentowane 15% ekstraktu i 10 % !!!!! alkoholu. Mam jedną butelkę tego piwa na zbyciu. Chętnie ją wymienię na inne piwo niedostępne w Warszawie. Czekam na oferty w tym miejscu lub pod adresem : ahumba@browar.biz W wypadku większej ilości chętnych, roztrzygnięcie komu to piwo prześlę nastąpi w poniedziałek wieczorem. Niech ci co tylko w pracy mogą tu zajrzeć też mają szansę.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • grzech
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #24
                    Piwo nazywa się WIND, ale ma się kojarzyć, stąd taka, a nie inna strona graficzna.Oglądałem ją długo i wnikliwie. A Imperator ma 18% ekstraktu chyba, że coś się ostatnio zmieniło. Parametry naszych piw zmieniają się na przestrzeni lat, niestety.
                    Birofile się z tego cieszą.

                    Comment

                    • adam16
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #25
                      No i chyba z dostaniem Imperatora w tym kraju nie wielkiego problemu - gdzie nie wejdę tam się rozpycha na półkach. Innych produktów Jabłonowa nie widać. Chociaż właściwie bywa jeszcze Belfast, chyba bardziej godzien polecenia.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • grzech
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #26
                        W nowootwartym supersamie Massa nabyłem Kramery (Jabłonowo robi je dla DSH). Jasny pełny to nic nadzwyczajnego, zaś Mocny to wg mnie przeetykietowana ( Angole mają swój - relabelled) "21". Mnie akurat smakuje.

                        Comment

                        • prima
                          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                          • 06-2001
                          • 148

                          #27
                          Kupiłem w Polo Market Kramer Jasne Pełne. Butelka baryłka 0,33. Cena 0,89 zł. Wrażenie nieszczególne. Zapach słodowo-zapleśniały , piwo lekko mętne. Nie polecam. Wersja w butelce 0,5 za 1,39 zł była nieco lepsza - nie było brudów w butelce. Jest to znakomite piwo dla amatorów szybkiego znieczulenia się za niewielkie pieniądze.

                          Comment

                          • prima
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 06-2001
                            • 148

                            #28
                            Kolejny produkt Jabłonowa / a może tylko nowa etykietka ?/ . PILSNER PREMIUM FULL LIGHT. Z etykiety możemy się też dowiedzieć ,że produkt jest " pasteurisiert" i "orginal brauerei abfullung" , zawartość alk. do 5,5% 10,2 ew. butelka 0,5 litra ,cena 1,40 zł. Piwo spożywałem z butelki w 30 stopniowym upale - w takich warunkach wydawało się co najmniej akceptowalne. Na kontretykiecie kilka żartów piwnych:
                            Dlaczego piwo jest lepsze od mężczyzny!
                            1.Piwo nigdy nie odwróci się od ciebie etykietką , gdy go potrzebujesz
                            2.Piwo nie nabije cię w butelkę
                            3.Lepsze piwo z pianą niż spieniony facet
                            4.Piwo można mieszać z wódką, a faceta tylko z błotem

                            Comment

                            • Krzysiu
                              D(r)u(c)h nieuchwytny
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #29
                              "Imperatora" zaobserwowałem w Tesco w Bielanach Wrocławskich.

                              Comment

                              • Misiekk
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 05-2001
                                • 913

                                #30
                                Ja właśnie wczoraj skosztowałem też piwo z Jabłonowa. Jego nazwa , Irisch Castle Stout. Na opakowaniu jest napisane że nowiązuje ono smakiem i klorem do słynnych irlandzkiech stoutów. Aż tak to ja się nie znam czy żeczywiście tak jest z tymi walorami smakowymi.
                                Jak na mój gust to nie było to nic rewelacyjnego, ale najgorsze też nie. Dochodze do wnisku że było dobre.
                                A tak przy okazji to znalazłem je w Geant'cie. Puszka kosztowała 2,30 zł.
                                Zapomniałem dotać że je st to piwo robione specjalnie dla tego SuperHiperTurboMarketu.
                                Piwo to jest życia blues, daje miłość oraz luz. :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...