Czy to można nazwać piwem?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2004.11
    • 3508

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
    Przykro mi bardzo ale bez słodu nie ma piwa i nie jest to zależne od naszego akceptowania.
    Co do akceptowania to się akurat nie zgodzę. Wszystko zależy od tego jaką definicję piwa przyjmiemy. Przyjmowana przez ciebie dość dramatycznie skraca historię piwa
    Last edited by delvish; 2007-10-28, 01:41.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • kopyr
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2004.06
      • 9475

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
      Co do akceptowania to się akurat nie zgodzę. Wszystko zależy od tego jaką definicję piwa przyjmiemy. Przyjmowana przez ciebie dość dramatycznie skraca historię piwa
      Z tym wyrobem jest tak jak już pisałem np. z cydrem. Jedni mówią, ze cydr to wino, inni, ze piwo. A ja sądzę, że to po prostu cydr. Ponieważ wspomniany trunek, mimo jak nas kolega pszczelarzpl zapewnia długowiecznej historii, nie ma precyzyjnej nazwy musimy pozostać przy tym nieszczęsnym piwie miodowym, choć może bardziej ścisłe byłoby mówienie o piwie z miodu.
      Kiszot ma racje co do jednego, zawsze surowcem do wyrobu piwa były zboża, w takiej czy innej postaci. Miód jako żywo nie przypomina żadnego ze zbóż.

      Do pszczelarzapl mam za to takie pytanie: czy możesz nam przybliżyć jak, na niewielka jak sądzę skalę, radzisz sobie z wprowadzaniem tego produktu do obrotu. Chodzi mi o akcyzę + SANEPID.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • delvish
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2004.11
        • 3508

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
        Kiszot ma racje co do jednego, zawsze surowcem do wyrobu piwa były zboża, w takiej czy innej postaci. Miód jako żywo nie przypomina żadnego ze zbóż..
        Tego akurat z wypowiedzi kiszota wyczytać się nie da. No chyba, że mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Co do samych zbóż, to pewnie producenci piwa z manioku czy bananów poczuliby się zmartwieni takim podejściem do tematu
        Mam wrażenie, że z czysto praktycznego punktu widzenia istotne tak naprawdę jest to czy zgodnie z polskim prawem producent trunku, o którym rozmawiamy może nazwać je piwem. Wszystko wskazuje na to, że może.
        Last edited by delvish; 2007-10-28, 12:08.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • kiszot
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 2001.08
          • 8106

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
          Co do akceptowania to się akurat nie zgodzę. Wszystko zależy od tego jaką definicję piwa przyjmiemy. Przyjmowana przez ciebie dość dramatycznie skraca historię piwa
          Na pewno nie taka,że piwo robi się z wody,miodu i drożdży.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
          Tego akurat z wypowiedzi kiszota wyczytać się nie da. No chyba, że mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
          Widocznie tak jest bo ja pisałem wyraźnie o słodzie a każdy z nas tu obecnych chyba wie co to jest słód.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • Cooper
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            🍼🍼
            • 2002.11
            • 6055

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
            To tak jakby do fury z sianem wsadzić silnik i twierdzić,że jest to samochód.
            co najwyżej sianochód .
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • delvish
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.11
              • 3508

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
              Na pewno nie taka,że piwo robi się z wody,miodu i drożdży.
              No cóż ty przyjmujesz taką. Ktoś inny inną. Rzecz w tym, że wedle mojej wiedzy można, zgodnie z obowiązującym prawem, wyprodukować produkt określany nazwą piwo nie tylko bez słodu, czy zbóż ale nawet bez drożdży W związku z tym pszczelarzpl o tyle ma rację pisząc o tym, że są piwa produkowane bez użycia słodu, że tak po prostu jest pod względem prawnym. Obawiam się, że odczucia forumowiczów panującego porządku prawnego raczej nie zmienią.
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
              Widocznie tak jest bo ja pisałem wyraźnie o słodzie a każdy z nas tu obecnych chyba wie co to jest słód.
              Jak widać nie wszyscy. Dla Ciebie słód = zboże a dla mnie zboże to surowiec do produkcji słodu .
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • Demandred
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2007.04
                • 34

                #22
                Można ten wyrób kupić normalnie w jakimś sklepie, czy jest robiony tylko na ten festiwal produktów regionalnych?

                Comment

                • adam16
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2001.02
                  • 9865

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
                  No cóż ty przyjmujesz taką. Ktoś inny inną. Rzecz w tym, że wedle mojej wiedzy można, zgodnie z obowiązującym prawem, wyprodukować produkt określany nazwą piwo nie tylko bez słodu, czy zbóż ale nawet bez drożdży W związku z tym pszczelarzpl o tyle ma rację pisząc o tym, że są piwa produkowane bez użycia słodu, że tak po prostu jest pod względem prawnym. Obawiam się, że odczucia forumowiczów panującego porządku prawnego raczej nie zmienią.

                  Jak widać nie wszyscy. Dla Ciebie słód = zboże a dla mnie zboże to surowiec do produkcji słodu .
                  Ja chcę poznać w takim razie to piwo bez drożdży zrobione.
                  Definicja prawdziwego piwa określa że jest zrobione ze słodu, wody, drożdży, przypraw (np chmielu) i ewentualnie dodatków niesłodowych (np ryż, kukurydza i inne). Miód w piwie jest dodatkiem. Piwo z miodu może być napojem piwopodobnym.
                  Last edited by adam16; 2007-10-28, 20:48.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • cap-n-go
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2005.05
                    • 273

                    #24
                    Ponawiam pytanie poprzednika czy jest jakas mozliwosc zakupu tej cieczy??(mniejsza juz czy to piwo czy cydr :P)

                    Comment

                    • franekf
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2004.06
                      • 944

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cap-n-go
                      Ponawiam pytanie poprzednika czy jest jakas mozliwosc zakupu tej cieczy??(mniejsza juz czy to piwo czy cydr :P)
                      Z tego co wywnioskowałem z rozmowy z właścicielami podczas jarmarku, to napój ten póki co można zakupić tylko na jarmarkach w Blue City lub bezpośrednio w pasiece.
                      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                      Piwny Janusz bez Teku

                      Comment

                      • kot_z_cheshire
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2005.11
                        • 2201

                        #26
                        Piwo jest do kupienia w M1 w Poznaniu (6 zł za 0.5 l) przy okazji jakiegoś jarmarku żywności tradycyjnej (niestety, nie wiem jak to się dokładnie nazywa - trafiłam przez przypadek).

                        Przyznać muszę, że jest pyszne. O ile faktycznie nie bardzo w smaku przypomina piwo, o tyle do cydru mu blisko Niestety, bliższych informacji na temat piwa nie uzyskaliśmy.
                        Młode koty mają adhd, niestety.
                        Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                        Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                        Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                        Comment

                        • Pankracy
                          Major Piwnych Rewolucji
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2007.10
                          • 2793

                          #27
                          Ten substytut piwa jest do kupienia w Warszawie na Ursynowie.
                          Jego sprzedaż prowadzi Restauracja Staroświecka. (0,5l - 9zł).

                          Comment

                          • Pankracy
                            Major Piwnych Rewolucji
                            🥛🥛🥛🥛🥛
                            • 2007.10
                            • 2793

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kot_z_cheshire
                            Niestety, bliższych informacji na temat piwa nie uzyskaliśmy.
                            Bliższych informacji może udzielić pszczelarzpl, który jest producentem tego napoju.

                            Comment

                            • pszczelarzpl
                              Szeregowy Piwny Łykacz
                              • 2007.10
                              • 19

                              #29
                              Słabo pytałeś!
                              Byłem w Poznaniu osobiście, a zawsze chętnie odpowiadam na pytania. Impreza nazywała się Jarmark Staropolski i ma charakter cykliczny. Następna edycja 18-20 04 08r. Zapraszam.

                              Comment

                              • Pankracy
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2007.10
                                • 2793

                                #30
                                Pszczelarzpl wiesz może coś na temat piwa miodowego konkurencji. Tzn. chodzi mi tutaj o produkt podobnie jak twój wpisany na listę MRiRW, który produkuje w województwie opolskim Pasieka Bierawa z Lubieszowa pod nazwą Piwo miodowe.

                                Piwo miodowe

                                Comment

                                Przetwarzanie...