Czy to można nazwać piwem?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pankracy
    Major Piwnych Rewolucji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2007.10
    • 2793

    #31
    Poniżej zamieszczam link do zdjęcia butelki tego piwa miodowego

    Piwo miodowe

    Comment

    • Pankracy
      Major Piwnych Rewolucji
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2007.10
      • 2793

      #32
      Udało mi się znaleźć jeszcze w necie zdjęcie etykietki z tego piwa.
      Znajduje się na niej adres producenta (w prawym górnym rogu). Z tego co udało mi się dotychczas ustalić to pasieka ta nazywana jest też Pasieką Zygmuntową.

      Etykietka
      Last edited by Pankracy; 2008-03-31, 22:36.

      Comment

      • kham
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2006.01
        • 751

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pszczelarzpl
        Słabo pytałeś!
        Byłem w Poznaniu osobiście, a zawsze chętnie odpowiadam na pytania. Impreza nazywała się Jarmark Staropolski i ma charakter cykliczny. Następna edycja 18-20 04 08r. Zapraszam.
        Będę! Gdzie szukać

        Comment

        • Cooper
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 2002.11
          • 6055

          #34
          Piwa miodowe zawsze były zaliczane przez kolekcjonerów i ogólnie piwoszy do piw.Przecież piwo miodowe produkuje chciażby browar w Ciechanowie a kiedyś robił je również browar Radom ("Grzaniec"). Z drugiej jednak strony są fakty przemawiające za tym iż wymienione przez Autora trunki nie jest to wbrew nazwie piwo. W składzie nie wystepuje słód - podstawa piwa a i o alkoholu nie ma żadnej wzmianki ktory to też raczej powinno zawierać typowe piwo
          Już w latach 90. mielismy podobny przypadek gdy firma (bodajże) "Busol" z miejscowości Starkówiec Piątkowski robiła jakiś napój piwny a samo piwo do jego produkcji było ponoc brane z browaru Piastowskiego. Pamiętam że wydali około 2-3 różnych etykiet na złotym metalizowanym papierze nieco przypominajacych niemieckie etykiety piw Jever.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • pszczelarzpl
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2007.10
            • 19

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy
            Pszczelarzpl wiesz może coś na temat piwa miodowego konkurencji. Tzn. chodzi mi tutaj o produkt podobnie jak twój wpisany na listę MRiRW, który produkuje w województwie opolskim Pasieka Bierawa z Lubieszowa pod nazwą Piwo miodowe.

            Piwo miodowe
            Prawdę mówiąc nie! Już tyle razy dowiadywałem się, że ktoś robi piwo miodowe, a potem okazywało się, że to zwykłe piwo słodowe z dodatkiem miodu... Po prostu przestałem szukać. Ale dzięki!!! Postaram się dotrzeć do tych ludzi i sprawdzić. Pozdrawiam, pszczelarzpl.

            Comment

            • Pankracy
              Major Piwnych Rewolucji
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2007.10
              • 2793

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper
              piwo miodowe produkuje chociażby browar w Ciechanowie
              Browar Ciechan produkuje piwo dosładzane miodem. Podobnie zresztą robi Fortuna i Koreb.
              Tymczasem zarówno pasieka z Lubieszowa jak i pasieka z Grębkowa produkują wyrób, który stanowi substytut piwa o wielowiekowej tradycji.

              Z wyrabianym przez nich produktem jest jak np. z cydrem, masato, pulque czy też naszym swojskim piwem kozicowym. Trudno jest je zakwalifikować. Specyfik ten jednak wart jest dostrzeżenia i uznania, gdyż gra idzie o wysoką stawkę. Mianowicie o certyfikaty UE (PDO, PGI, TSG) dla polskich produktów regionalnych i tradycyjnych.

              Comment

              • snorre
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 2006.02
                • 655

                #37
                To piwo/niepiwo (jak zwał, tak zwał) bardzo mi smakowało, ponadto zrobiło prawdziwą furorę wśród mojej rodziny. Mam pytanie - jarmark w kwietniu, jak rozumiem będzie w Poznaniu, w jakim miejscu? Też w M1? Chciałbym się zaopatrzyć w większą ilość tego trunku
                Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                Comment

                • bono_boniecki
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2007.10
                  • 177

                  #38
                  A czy planowana jest reedycja jarmarku w Blue City?

                  Comment

                  • Stasiek
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 2007.02
                    • 608

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bono_boniecki
                    A czy planowana jest reedycja jarmarku w Blue City?
                    Jarmark w Blue City jest mniej więcej co miesiąc. Najbliższy będzie 18-20 kwietnia.

                    Comment

                    • perłyfan
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2003.02
                      • 1244

                      #40
                      Można spróbować dziś na Podzamczu w Warszawie, na imprezie plenerowej "Wianki na Wiśle". Pachniczówka ma tam swoje stoisko. Kosztuje chyba 5 zł za półkitrowy kubek i 7 zł za butelkę.
                      JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                      Comment

                      • becik
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🍼🍼
                        • 2002.07
                        • 14999

                        #41
                        Mam pytanie, czy to piwo oceniać w piwo konkretnie czy w tym temacie? Tu się chyba powinien ART wypowiedzieć ale sugestie też mile widziane
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2001.02
                          • 23860

                          #42
                          producentem jest pasieka, w składzie nie ma słodu, więc na pewno nie w Piwo-konkretnie...
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • becik
                            Generał Wszelkich Fermentacji
                            🍼🍼
                            • 2002.07
                            • 14999

                            #43
                            "Piwo" zakupione za 7 zł na imprezie sobotniej w Warszawie na Nowym Świecie. Na etykiecie jest info, że termin upływa po 21 dniach, data powinna być na etykiecie ale jej nie było. niestety ten produkt był niewypijalny, kwaskowaty, zero piany, nieprzyjemny, nieświeży aromat, po dwóch łykach skończyło w zlewie.
                            Widziałem, że na stosiku mieli też to piwo lane, tam pianka była niczego sobie, żałuję, że nie spróbowałem gdyż świeże mogłoby być super.
                            Attached Files
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • kopyr
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2004.06
                              • 9475

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                              Na etykiecie jest info, że termin upływa po 21 dniach, data powinna być na etykiecie ale jej nie było. niestety ten produkt był niewypijalny, kwaskowaty, zero piany, nieprzyjemny, nieświeży aromat, po dwóch łykach skończyło w zlewie.
                              Widziałem, że na stosiku mieli też to piwo lane, tam pianka była niczego sobie, żałuję, że nie spróbowałem gdyż świeże mogłoby być super.
                              Zastanawia mnie logika wystawiających się na takich kiermaszach. Jeżeli chcę się zaprezentować szerokiemu gronu, z myślą, ze być może Ci klienci wrócą, to towar powinien być tip top. Tymczasem przypadek tego produktu, jak i wyrobów EDIego wygląda, jakby producenci chcieli upchnąć trefny towar. Przecież to bez sensu.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • Pankracy
                                Major Piwnych Rewolucji
                                🥛🥛🥛🥛🥛
                                • 2007.10
                                • 2793

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                                Widziałem, że na stosiku mieli też to piwo lane, tam pianka była niczego sobie, żałuję, że nie spróbowałem gdyż świeże mogłoby być super.
                                Wersja beczkowa jest doskonalsza.
                                Ostatnia partia butelkowa podejrzewam, że za długo leżała. Też odczułem w wypitej ostatnio wersji butelkowej ten nieprzyjemny smak, który zaburzył cytrusowość tego wyjątkowego i bądź co bądź jedynego w swoim rodzaju napoju na polskim rynku.
                                Last edited by Pankracy; 2008-09-30, 20:13.

                                Comment

                                Przetwarzanie...