Piwo jest zdrowe! Przeczytajcie ten artykuł

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szyszka
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 05-2007
    • 53

    #16
    źle mnie zrozumiałeś. odpowiadałam na post Kamienia, który napisał, że po kilku piwach ma większego kaca, niż po większej ilości wódki. bo tak rzeczywiście przeważnie jest - duże ilości piwa i wina powodują większe dolegliwości, niż wódka w ilości równoważnej (w przeliczeniu na ilość etanolu).
    wyjaśniałam, co jest przyczyną tego "nadwyżkowego" kaca, a nie kaca w ogóle jako takiego. pewnie nie wyraziłam się dostatecznie jasno.

    Comment

    • huanghua
      Major Piwnych Rewolucji
      • 10-2005
      • 1910

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szyszka
      (...) pewnie nie wyraziłam się dostatecznie jasno.
      Albo ja się czepiam
      Trza nam więcej merytorycznie ciekawych dyskusji, czyli... mam się zamknąć?
      W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

      Comment

      • szyszka
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 05-2007
        • 53

        #18
        ależ skąd

        Comment

        • Kamień
          Porucznik Browarny Tester
          • 07-2007
          • 361

          #19
          Z doświadczenia wiem, że możesz mieć rację Szyszko

          Chciałbym też zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz - napisano tu, iż "Intensywne palenie papierosów nie godzi się z konsumpcją piwa", tymczasem chyba wszyscy moi znajomi, którzy palą, nie wyobrażają sobie nie zapalić przy piwku. Co więcej, znam mnóstwo osób niepalących na codzień, które jednak bardzo lubią sięgnąć po papierosa pijąc piwo. Twierdzą, że to bardzo do siebie pasuje i że wtedy i piwko i papieros bardzo dobrze smakują( ). Zawsze mnie to zadziwia, cóż, sam w końcu nie palilem i nie palę.

          Comment

          • DanielJakubowski
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 12-2005
            • 791

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kamień
            Z doświadczenia wiem, że możesz mieć rację Szyszko

            Chciałbym też zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz - napisano tu, iż "Intensywne palenie papierosów nie godzi się z konsumpcją piwa", tymczasem chyba wszyscy moi znajomi, którzy palą, nie wyobrażają sobie nie zapalić przy piwku. Co więcej, znam mnóstwo osób niepalących na codzień, które jednak bardzo lubią sięgnąć po papierosa pijąc piwo. Twierdzą, że to bardzo do siebie pasuje i że wtedy i piwko i papieros bardzo dobrze smakują( ). Zawsze mnie to zadziwia, cóż, sam w końcu nie palilem i nie palę.
            Z moich prywatnych oraz bliskich znajomych doświadczeń, picie piwa i palenie papierosów przyśpiesza proces "destrukcji" . Na codzień nie palę. Nie wyobrażam sobie też palenia do piwa.
            Pozdrawiam
            dj

            Comment

            • kopyr
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 06-2004
              • 9475

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DanielJakubowski
              Z moich prywatnych oraz bliskich znajomych doświadczeń, picie piwa i palenie papierosów przyśpiesza proces "destrukcji" . Na codzień nie palę. Nie wyobrażam sobie też palenia do piwa.
              Zdecydowanie potwierdzam, co gorsza wystarczy bierne palenie. Po imprezie, na której się pali lub w zadymionej knajpie, kac może być straszny. Zwłaszcza, że organizm palacza jest już do tej mieszanki przyzwyczajony, a niepalącego nie, wiec i objawy zatrucia będą ostrzejsze.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • coder
                Major Piwnych Rewolucji
                • 10-2006
                • 1347

                #22
                A najlepszy sposób na unikniecie kaca, to picie z umiarem. Od jedenastu lat nie miałem kaca, już zdążyłem zapomnieć ...

                Comment

                • szyszka
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 05-2007
                  • 53

                  #23
                  ośmielę się stwierdzić, że z osób, które ja kojarzę, że lubią palić papierosy do piwka, to są raczej sami "pijacze tyskaczy", a nie ludzie, którzy naprawdę kontemplują smak piwa

                  PS. nie palę papierosów, ale powszechnie wiadomo, że palenie dosyć przytępia zmysły smaku i węchu, więc nie wyobrażam sobie za bardzo psuć sobie przyjemność z picia dobrego piwa takim świństwem.
                  Last edited by szyszka; 28-08-2007, 18:00.

                  Comment

                  • ppns
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 10-2002
                    • 1737

                    #24
                    Trochę o piwie okiem medyka :


                    W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.
                    piwoppns@wp.pl

                    Comment

                    • Latarnik
                      Premium Lamplighter
                      🥛🥛🥛
                      • 06-2004
                      • 5014

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mopsu
                      Potem eksperci przyjęli za podstawę obliczeń ciężar ciała, głosząc, że dla dorosłego, zdrowego człowieka górną granicę stanowi 1 g alkoholu na każdy kilogram ciała dziennie.
                      Podoba mi sie ta teoria, choc uwazam ze tak wyznaczona gorna granica jest wyraznie zaniżona
                      5440 kapsli z wypitych piw
                      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                      Comment

                      • ppns
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 10-2002
                        • 1737

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik
                        Podoba mi sie ta teoria, choc uwazam ze tak wyznaczona gorna granica jest wyraznie zaniżona
                        Powszechnie wiadomo , że piwo spożywane z umiarem nie szkodzi w żadnych ilościach !
                        piwoppns@wp.pl

                        Comment

                        Przetwarzanie...