Prawie jak Żywiec?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • hasintus
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2006.07
    • 850

    Prawie jak Żywiec?

    Jest taka reklama piwa Żywiec: z browaru w Żywcu startuje kelner i niesie piwo po całym świecie. Otóż zamierzam oskarżyć tegoż kelnera o nieuczciwość. Mianowicie oddalając się od browaru podejrzewam, że upija coraz więcej piwa i dopełnia... nie powiem czym. Skąd taki wniosek? Otóż tego lata trochę podróżowałem po Polsce i zauważyłem dziwną prawidłowość: Im dalej od Żywca tym gorzej. Pierwszego Żywca wypiłem w Suchej Beskidzkiej i muszę powiedzieć, że dawno tak dobrego piwa nie piłem naprawdę wyborne piwo. Następne w Lanckoronie pod Krakowem było dobre, ale jakieś jakby trochę rozwodnione. Potem pod zamkiem w Ogrodzieńcu (przed Częstochową) miał taki sam smak jak Warka. Aby dalej badać tą specyficzną prawidłowość będąc w domu (pod Warszawą) zakupiłem w sklepie jednego, był jeszcze gorszy. W Rowach nad morzem w rozlicznych barkach głównie z kija cała plejada dziwnych posmaków. W końcu na Mazurach koło Pasymia był Żywiec o smaku rozpuszczonej aspiryny, może ten co je niósł z Żywca był przeziębiony
  • jacer
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2006.03
    • 9875

    #2
    Wczoraj na Dniach Karpia dostępny był Żywiec. Po dwóch z kolegą stwierdziliśmy, że dość tego.

    Szybki wypad do domu po plecak, kufle i do piwnicy po pszeniczniaki i inne dobroci.

    Pierwszy łyk pszeniczniaka i odrazu ulga W końcu coś normalnego.

    Niestety w czasie koncertu żona kumpla rozlała moje piwo znajomym (byli lekko w szoku podobno) i trza było wracać do piwnicy. Dobrze, że było blisko
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • delvish
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.11
      • 3508

      #3
      A mnie zastanawia dlaczego ten Żywiec z reklamy jest nalewany na warzelni

      PS. Podobno Żywiec z ekstraktem zszedł już poniżej 12o Blg goniąc Tyskacza. Ktoś jest w stanie potwierdzić tą informację?
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • becik
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🍼🍼
        • 2002.07
        • 14999

        #4
        Sadzę, ze wina lezy po stronie Żywiec Trade, który magazynuje piwo po kilka miesięcy co znacząco wpływa na jego smak.
        Jednak Żywiec w Żywcu wg mnie jest niedościgniony
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • mwa
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2003.01
          • 5071

          #5
          A mie sie wydowo ze to wina luftu.
          Pozdrawiam Cię !!!!

          Comment

          • krzem82
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2005.11
            • 113

            #6
            W górach piwo smakuje lepiej, oto powód - im wyżej tym lepiej. Mnie osobiście żywiec nie smakuje mimo cudownej wody

            Comment

            Przetwarzanie...