Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Armagedon?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    Armagedon?

    Trafiłem na coś takiego:

    Zetknął się już ktoś z tym? Wiadomo może kto to warzy? Czy może to po prostu jakiś dowcip?
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    #2
    Bardzo ciekawa sprawa i nawet mają mieć piwo pszeniczne w przyszłym roku a siedziba firmy jest w Imielinie, więc moze to ten browar je warzy??

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      #3
      Też przez chwilę pomyślałem o tym Imielinie, choć na stronie jest on podany jako siedziba Górnej Półki. Piwa istnieją już fizycznie i nawet można je zamówić:

      I ja nawet przypadkiem to zrobiłem, jak przesyłka nie będzie horrendalnie droga to może się skuszę
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19179

        #4
        Z rozmów z właścicielem Imielina wynikało, że uważyli próbną warkę pszenicy na początku zeszłego roku. Niemniej tutaj wspomina się o krakowskich piwowarach
        Serwis "Na widelcu" prowadzi ta sama osoba co sklep z alkoholami "Górna Półka" z siedzibą bodaj w Imielinie (czy Chełmie Śl. - tu albo tu mają siedzibę a w drugim miejscu jest skład). Browar Stary Kraków miał dostarczać im piwo Smocza Głowa i mimo zainteresowania pana Wyciśloka nie doszło do realizacji. P. Jabłoński zresztą słabo był zainteresowany współpracą, więc nie sądzę, by to była jego sprawka. Dosyć osobliwa ta informacja, bo nic mi na ten temat nie wiadomo.
        Last edited by e-prezes; 01-11-2007, 00:05.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23815

          #5
          wysłałem zapytanie do nich, zobaczymy co oni na to. żeby było ciekawej, tu jest jeszcze coś takiego: http://www.armagedon2012.pl/Oferta.html


          ups, nie zdążyłem o tej pszenicy.
          Last edited by ART; 01-11-2007, 00:08. Powód: aa :D
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19179

            #6
            Parametry jak relakspolowych produktów, z wyj. pszenicy, choć Tomek podobno dał im recepturę witbiera. Sądzę jednak, że to Kiper, ew. Płock.
            Last edited by e-prezes; 01-11-2007, 00:09.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23815

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Dosyć osobliwa ta informacja, bo nic mi na ten temat nie wiadomo.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • franekf
                Senior
                • 06-2004
                • 944

                #8
                Swoją drogą zdziwiło mnie że pierwsze informacje o tym piwie nie pojawiły się tu, lecz na innym, małym forum piwnym, którego nazwy nie wymienię aby nie robić mu darmowej reklamy
                Wygląda więc na to, że te piwa to po prostu przemianowany Relakspol. Po nazwie widać, że firma nie planuje długiej kariery tego piwa
                Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                Piwny Janusz bez Teku

                Comment

                • Kamień
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 361

                  #9
                  Bardzo ciekawe... zwłaszcza, że ma być też jakiś "górniak" a potem jeszcze pszenica ( ). To może znak, że nie będą to jakieś sikacze, które ktoś chce opchnąć z okazji mody na koniec świata. Czy ktoś wie kiedy te piwa będą dostępne i czy w całej Polsce? Etykiety nie wyglądają może jakoś bardzo zachęcająco ale nie ma co się wypowiadać zanim się nie spróbuje.
                  Tak swoją drogą to mnie już do szału doprowadza ta histeria z końcem swiata w 2012 roku . A jeśli te piwa, a zwłaszcza pszeniczniak, im się udadzą to może być jej pierwszy pozytywny aspekt

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    #10
                    Oficjalną premierę piwa mają mieć 9 listopada, ja liczę że będę je miał w domu dziś lub jutro, więc obejrzę dokładnie i podzielę się informacjami. W mailu od sprzedawcy dowiedziałem się że tworząc to piwo celowali w wysoką jakość, jak będzie w rzeczywistości okaże się po pierwszych degustacjach.
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • franekf
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 944

                      #11
                      Już mam!!
                      Piwo, według informacji na opakowaniu, jest warzone przez Browar Relakspol (jest "B.P.R. Kraków ul. Borkowska 32). Za chwilkę wrzucę zdjęcia.
                      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                      Piwny Janusz bez Teku

                      Comment

                      • iommi
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 1522

                        #12
                        Właśnie dostałem zaproszenie na degustację Armagedonów, która ma odbyć się w najbliższy piątek w katowickim pubie Spencer. Może się wybiorę...
                        *****************************

                        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                        *****************************

                        Comment

                        • franekf
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 944

                          #13
                          Oto piwa i kontra jednego z nich (kontry różnią się tylko kolorami, kapsle gołe):
                          Attached Files
                          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                          Piwny Janusz bez Teku

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19179

                            #14
                            Jakkolwiecz czy to sprawka nowego PH Relakspola czy samego p. Wyciśloka to jestem pod wrażenie.

                            Comment

                            • iommi
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 1522

                              #15
                              Z tego co się dowiedziałem, z tym piwem jest tak: pierwsza warka pochodzi z Relakspola. Jednak kolejne, wcale nie muszą być warzone w tym browarze. Umowa pomiędzy browarem i właścicielami nazwy i (podobno) "unikalnej receptury" jest luźna na tyle, że kolejne warki może przejąć inny zainteresowany zakład.
                              *****************************

                              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                              *****************************

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎