piwo zimowe

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwowar2
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 11-2001
    • 588

    #16
    Jest to ewidentny blad marketingowy browarow i jesli zainteresowanie takim piwem jest spore, to dlaczego go brak na rynku. Wklad jest stosunkowo maly: jedna dobra warka i nowa etykieta i piwo gotowe.

    Comment

    • grzes_ch
      Kapitan Lagerowej Marynarki
      • 10-2003
      • 612

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
      Jest to ewidentny blad marketingowy browarow i jesli zainteresowanie takim piwem jest spore.
      No właśnie sęk w tym , że w Polsce zainteresowanie takimi piwami jest , mówmy szczerze , minimalne.
      A jeszcze mniejsze zainteresowanie wykazują działy marketingów browarów by to uległo zmianie.

      Comment

      • piotry
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 08-2005
        • 761

        #18
        to wynika z faktu ze polacy nie sa piwnym narodem - nie znają się na piwie i zasadniczo nie chca sie poznać - sa pod tym wzgledem ignorantami

        Comment

        • Basik
          Major Piwnych Rewolucji
          • 06-2006
          • 1308

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry
          i zasadniczo nie chca sie poznać
          Bez przesady, jak mają się poznać, jeżeli w ofercie sklepów czy nawet browarów zimowego brak...
          A jak zaczynasz opowiadać o piwach- ludzi wciąga i coraz więcej jest osób, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej. Coraz więcej pojawia się też ludzi, którzy gdy tylko odkryją, że piwo to nie tylko woda i chmiel- zaczynają się nim poważniej interesować.
          Moim zdaniem świadomość piwna rośnie.
          Poza tym, spodziewałbyś się takiego urodzaju rodzimych pszenic? To o czymś świadczy. Może za jakiś czas będziemy mieli okazję popróbować i niezłych zimowych, czego wszystim nam życzę

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ARTHUR
            Był Bosman Polarny.
            Który niestety nie zyskał,że tak napiszę uznania na Pomorzu Zachodnim Piwo po prostu się nie przyjęło,ludziska wlewali w siebie fulla tańszego o około 50 groszy.Według mnie było to jedyne piwo z "jajami" produkowane w Bosmanie w ostatnich latach.


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • Jaroslav
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              🍼
              • 10-2005
              • 967

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
              Który niestety nie zyskał,że tak napiszę uznania na Pomorzu Zachodnim Piwo po prostu się nie przyjęło,ludziska wlewali w siebie fulla tańszego o około 50 groszy.Według mnie było to jedyne piwo z "jajami" produkowane w Bosmanie w ostatnich latach.
              Potwierdzam. Pamiętam, że jak byliśmy dwa lata temu na giełdzie
              w Szczecinie, było to jedyne dostępne wypijalne piwo.

              Comment

              • snorre
                Kapitan Lagerowej Marynarki
                • 02-2006
                • 655

                #22
                Aktualnie z belgijskich jest dostępna duża butla Scaldis Noel (0,75) za 31 zł i małe Corsendonki Christmas Ale (0,25) za 5 zl z groszami. Kiedy pytałem się przypadkowo spotkanego Erika z hurtowni we Wrześni o piwa "świąteczne" powiedział, że choc belgijskie browary proponują mu duży wybór, nie ryzykuje, bo w Polsce jest małe zainteresowanie takimi "wynalazkami" - szkoda
                Z niemieckich sezonowych - zimowych w Poznaniu nic nie przyuważyłem...
                Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                Comment

                • Pancernik
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 09-2005
                  • 9777

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
                  W zwiazkuz tym nie napisze wiec o piwie jak:
                  - Brauerei Löwenbräu Buttenheim Weihnachtsfestbier
                  - Brauerei Löwenbräu Buttenheim Bockbier
                  - Brauerei Vierzehnheiligen Silberbock
                  - Lindenbräu Gräfenberg Festbier
                  - Brauerei Huppendorf Festbier
                  - Brauerei Meister Unterzaunsbach Festbier
                  - Brauerei Wagner Merkendorf heller Bock
                  - Brauerei Prechtel Uehlfeld Festbier
                  Nie wiem co tam jeszcze zostalo w skrzynce(stoi w pywnicy).
                  ...i z tego samego powodu nie będę podkreślał, JAK BARDZO Cię nie lubię...

                  PS. Z Norymbergi najbardziej pamiętam Schwarzbier z minibrowaru na trasie dworzec-zamek i jakieś pomniejsze knajpki na rynku (?), z pewnością jest tam kliamt do picia piwa. Zimowego też (żeby nie było znów off-topic ).

                  Comment

                  • lzkamil
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 01-2003
                    • 3611

                    #24
                    Parę dni temu udało mi się znowu wypić Ayingera Winterbocka tym razem z kija - ale miodzio koźlaczek
                    Lepszy jabol pod okapem
                    niż GŻ, CP i KP !


                    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                    Comment

                    • piwowar2
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 11-2001
                      • 588

                      #25
                      Donioslem dzisiaj z piwnicy:
                      - Wiethaler Bock - ciemny bock, za 10 minut testuje
                      - Fischer Greuth Bock - ciemny bock, jeden z lepszych ciemnych bockow
                      - Brauerei Windsheimer Guttenstetten Bockbier
                      - Ebensfelder Brauhaus Heller Bock
                      - Brauerei Schnupp Altdrossenfeld
                      Wiec mam troche pracy przed soba.

                      Comment

                      • żąleną
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #26
                        Art, weź go zbanuj, bo nie idzie wytrzymać

                        Comment

                        • e-prezes
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 05-2002
                          • 19238

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre
                          Aktualnie z belgijskich jest dostępna duża butla Scaldis Noel (0,75) za 31 zł i małe Corsendonki Christmas Ale (0,25) za 5 zl z groszami. Kiedy pytałem się przypadkowo spotkanego Erika z hurtowni we Wrześni o piwa "świąteczne" powiedział, że choc belgijskie browary proponują mu duży wybór, nie ryzykuje, bo w Polsce jest małe zainteresowanie takimi "wynalazkami" - szkoda
                          Z niemieckich sezonowych - zimowych w Poznaniu nic nie przyuważyłem...
                          Dlaczego? Ładnie opakowane ze szkłem mogą stanowić dobry prezent pod choinkę, sam bym chciał taki dostać

                          Comment

                          • piwowar2
                            Kapitan Lagerowej Marynarki
                            • 11-2001
                            • 588

                            #28
                            Ten Wiethaler Bock to nic specjalnego - mocny karamel, ale brak slodkich nutek. Kiedys bywal lepszy. Tak to juz bywa, gdy warzy sie jeszcze starym, rzemieslniczym sposobem. Do reszty nie doszedlem, bo mi rodzinka przeszkadzala.

                            Comment

                            • snorre
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              • 02-2006
                              • 655

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                              Dlaczego? Ładnie opakowane ze szkłem mogą stanowić dobry prezent pod choinkę, sam bym chciał taki dostać
                              Ja też bym chciał kupiłbym każdy rodzaj piwa sezonowego (no, może bez przesady...), ale...ty, ja i parę osób z forum to chyba za mało, żeby nieszczęsny Erik nie "popłynął" z zalegającymi na półkach sezonowymi specjałami Taka jest przykra, ale twarda rzeczywistość rynkowa...
                              Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                              Comment

                              • piwowar2
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 11-2001
                                • 588

                                #30
                                Zrobilismy z piwowarem trase, by zaopatrzyc sie w konczace sie piwa swiateczne/zimowe. Udalo nam sie zdobyc:
                                - Schäßlitz, Brauerei 3 Kronen, Bockbier: jest to dla mnie premiera, pyszny kozlak
                                - Merkendorf, Brauerei Hummel, heller Bock: dla mnie przecietny
                                - Merkendorf, Brauerei Hummel, dunkler Bock: to juz super ciemny kozlak
                                - Merkendorf, Brauerei Hummel, helles Festbier: pycha
                                - Merkendorf, Brauerei Hummel, dunkles Festbier: przepycha
                                - Merkendorf, Brauerei Wagner, Festbier: jest to jasny Festbier, smakiem super
                                Zaliczylismy jeszcze 2 browary w Memmelsdorf i w browarze 3 Kronen koncowki Bocka(corka szefa, piwowar(ka), pokazala nam browar, gdzie wlasnie warzyla piwo) oraz Browar w Schammelsdorf i Lohndorf, te dwa ostatnie juz bez sezonowych piw.
                                Dla mnie centrum piwnym jest Merkendorf, wioska, gdzie 2 browary warza okolo 30 tysiecy hl pysznego piwa, w sumie okolo 14 roznych piw.
                                Warto tez wspomniec ruine zamku Giechburg kolo Schäßlitz.

                                Comment

                                Przetwarzanie...