Zmiana butelek w Czechach i Słowacji

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • supersklep
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2005.01
    • 982

    Zmiana butelek w Czechach i Słowacji

    U naszych południowych sąsiadów następuje zmiana butelek piwnych z typowej czeskiej NRV na jakąś taką podobną do naszych GŻ czy CO i podobno już jest problem żeby sprzedać tam stary wzór butelki i trzeba będzie do kosza niestety a słyszałem że Browar Amber ma problemy z kupnem butelek na Żywe i Złote Lwy


  • jerzy
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2001.10
    • 4707

    #2
    SAB Miller już kilka lat temu zaczął na Słowacji wprowadzać butelki identyczne kształtem do naszych z KP, dziś Piotry przyniósł mi Velkopopovickego Kozela w takiej butelce. A niedawno Marcin_wc przyszedł do mnie z Corgoniem w butelce nie tyle identycznej co żywiecka, ale wręcz opisanej na szkle "ŻGB"...
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • bastion
      PremiumUżytkownik
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2006.10
      • 1138

      #3
      Ostatnio podczas pobytu w Czechach,nic takiego nie zauważyłem.
      NRV, czy jak je tam zwał,(dla mnie to ''nowa europa'')mają się dobrze, ale duże browary robią podobnie jak u nas, zamieszanie, wprowadzając swoje nowe wzory butelek, i doprowadzając niemalże do szalenstwa sprzedajacych.
      Na ''szczęście''my to mamy już za sobą.
      Co browar, to inna butelka.

      Comment

      • kopyr
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2004.06
        • 9475

        #4
        W Czechach to już norma. Koncerny wprowadziły swój typ butelki jakiś czas temu. Inbev ma swoje but. dla Staropramena, SABMiller ma praktycznie identyczne jak u nas tylko z napisem SABMiller zamiast Tyskie i Lech. Heniek też wprowadza swój model. Oczywiście w pewnym stopniu uderza to w małe browary, bo raz, że zostają zalane nieswoimi butelkami, dwa NRW (w Czechach wymawiają to eNeRWe) kojarzą się jako staromodne, nienowoczesne. Myślę jednak, że NRW nie podzieli losu EURO, bo jednak jest też dość popularna w Niemczech.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • dadek
          Major Piwnych Rewolucji
          🍺
          • 2005.09
          • 4630

          #5
          Amber ma kłopoty z butelkami do "Żywego"i "Złotych Lwów"? Pewnie muszą je daleko zamawiać co przenosi się na nasze, piwoszy,kieszenie bo ww piwa nie należą do najtańszych.A wystarczyło by uczynić je zwrotnymi co w dużym stopniu rozwiązało by problem.Nie sądzę by w Czechach typ NRW bił w odwrocie.Poza koncernami używa tych butelek ponad 40 mniejszych browarów i dla przeciętnego Czecha ten typ kojarzy się właśnie z prawdziwym lokalnym piwem a nie masówką.Także ze zwrotem nie ma żadnych problemów.Nikt nie patrzy na etykiety,liczy się typ (te od Ambera także przyjmą bez słowa).

          Comment

          • Pendragon
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛
            • 2006.03
            • 13952

            #6
            Otóż to - skoro są problemy, to czemu nie zrobić ich zwrotnymi, jesli nie w sklepach (bo domyślam się, że chodzi tu też o niechęć supermarketów do skupywania butelek), to przynajmniej można by je skupywać w punktach skupu butelek. Sam mam taki 200 metrów od domu i wkurza mnie, że musze te butelki wyrzucać do kubła na szkło.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • dadek
              Major Piwnych Rewolucji
              🍺
              • 2005.09
              • 4630

              #7
              No tak,w twoim przypadku do Czech i Niemiec trochę daleko.Jest jeszcze możliwość zwrotu w Polsce w marketach Lidl jedynych które mają NRW jako zwrotne (browaru Głubczyce).Wiąże się to jednak z koniecznością zmycia nalepek gdyż "nie swoich nie przyjmują".To właśnie przykład tego czego w Czechach nie ma-butelka jest zwrotna i koniec,nalepka jest nieistotna.Ach zapomniałbym!W słynnym sklepie Zofmar w Łodzi także wszystkie czeskie i niemieckie butelki są zwrotne!

              Comment

              • delvish
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2004.11
                • 3508

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                Otóż to - skoro są problemy, to czemu nie zrobić ich zwrotnymi
                Mam wrażenie, że nie bez powodu te butelki są bezzwrotne. To bardzo przemyślana decyzja. Jak z resztą całość produktu i stategii z Żywym związanej. Celuje ono w wyższą półkę. Przeciętnemu klientowi Żywego ładna, nieporysowana butelka bardziej odpowiada niż porysowana zwrotna, że o zamieszaniu z kaucją, paragonami itd. nie wspomnę.
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                domyślam się, że chodzi tu też o niechęć supermarketów do skupywania butelek
                Chyba raczej wręcz przeciwnie. W przypadku marketu problem butelek zwrotnych IMO nie jest tak duży jak w małych sklepach.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • Pendragon
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛
                  • 2006.03
                  • 13952

                  #9
                  Ale taki market stawia na półkę piwo w butelce bezzwrotnej, które to samo piwo jest gdzie indziej dostepne w zwrotnej. Mówisz, że to też jest strategia browaru? Być może.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • kopyr
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2004.06
                    • 9475

                    #10
                    Czytaliście o doświadczeniach BSK ze zwrotnymi NRW? To ja wam powiem tylko tyle, pomimo, że prowadzimy skup butelek NRW, płacąc po 0,5zł za takie, które mamy w ofercie, a 0,30zł za pozostałe, także bezzwrotne Okocim Palone, Cornelius Weizen itd. To nie wiem czy w ten sposób skupiłem z 2 transportery butelek nie swoich. Ogólnie brakuje mi jakieś 10-15 transporterów butelek NRW i to narosło tylko za kilka miesięcy. Zresztą z butelkami koncernowymi jest to samo (wyjątkiem jest KP), gdyby nie dziadki zbierające butelki, to bym w ogóle puste transportery tylko oddawał.

                    Coś wam powiem ludzie mają głęboko w d.... oddawanie butelek. I nieważne czy kaucja wynosi 0,5zł czy 0,35zł czy 1zł.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • kiszot
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🍼🍼
                      • 2001.08
                      • 8106

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                      To ja wam powiem tylko tyle, pomimo, że prowadzimy skup butelek NRW, płacąc po 0,5zł za takie, które mamy w ofercie, a 0,30zł za pozostałe, także bezzwrotne Okocim Palone, Cornelius Weizen itd. To nie wiem czy w ten sposób skupiłem z 2 transportery butelek nie swoich.
                      Jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć w to co piszesz.
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                      Coś wam powiem ludzie mają głęboko w d.... oddawanie butelek. I nieważne czy kaucja wynosi 0,5zł czy 0,35zł czy 1zł.
                      Może w Obornikach sa bogacze i olewaja oddawanie butelek.A może jest tak jak u mnie,że we wszystkich sklepach musisz miec paragon żeby oddać flaszki,a Twój sklep jest jedyny który je skupuje tylko ludzie o tym nie wiedzą.
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • jacer
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2006.03
                        • 9875

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                        Może w Obornikach sa bogacze i olewaja oddawanie butelek.A może jest tak jak u mnie,że we wszystkich sklepach musisz miec paragon żeby oddać flaszki,a Twój sklep jest jedyny który je skupuje tylko ludzie o tym nie wiedzą.
                        No wiesz, Oborniki Śl. to znane uzdrowisko i sypialnia Wrocka.

                        Obstawiam, że ludzie nie wiedzą. Inne sklepy nauczyły ludzi, że trzeba mieć paragon.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • delvish
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2004.11
                          • 3508

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                          Ale taki market stawia na półkę piwo w butelce bezzwrotnej, które to samo piwo jest gdzie indziej dostepne w zwrotnej. Mówisz, że to też jest strategia browaru? Być może.
                          Chyba się nie zrozumieliśmy. Myślałem, że rozmawiamy o Żywym. A ja poza "eksportem" butelek Vichy do Czech i na Słowację nie kojarzę żeby butelka po Żywym była oficjalnie w Polsce zwrotna.
                          Jeśli chodziło o inne piwa, to może jak podasz jakieś przykłady innych piw to mi sie coś rozjaśni.
                          Last edited by delvish; 2007-12-09, 23:41.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • kopyr
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2004.06
                            • 9475

                            #14
                            A ja obstawiam, że inne sklepy + markety nauczyły ludzi, że oddawanie butelek to obciach i zajęcie dla żuli. A poza tym pewnie występuje jeszcze postawa "a mnie stać, żeby wyrzucić butelki do kubła".
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • remfire
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2004.03
                              • 1334

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                              Czytaliście o doświadczeniach BSK ze zwrotnymi NRW? To ja wam powiem tylko tyle, pomimo, że prowadzimy skup butelek NRW, płacąc po 0,5zł za takie, które mamy w ofercie, a 0,30zł za pozostałe, także bezzwrotne Okocim Palone, Cornelius Weizen itd. To nie wiem czy w ten sposób skupiłem z 2 transportery butelek nie swoich. Ogólnie brakuje mi jakieś 10-15 transporterów butelek NRW i to narosło tylko za kilka miesięcy. Zresztą z butelkami koncernowymi jest to samo (wyjątkiem jest KP), gdyby nie dziadki zbierające butelki, to bym w ogóle puste transportery tylko oddawał.

                              Coś wam powiem ludzie mają głęboko w d.... oddawanie butelek. I nieważne czy kaucja wynosi 0,5zł czy 0,35zł czy 1zł.
                              To jest potwierdzenie mojej tezy , którą kiedyś przedstawiałem na forum. Kaucja powinna być wliczana w cenę, tak samo jak to dzieje sie w przypadku każdego innego towaru posiadającego opakowanie. Ewentualnym skupem ( lub zbieraniem ) winny zajmować się firmy zupełnie inne niż sklepy - przecież nikt z nas nie zwraca do sklepu PET-ów, słoików szklanych, kartonów - o puszkach nawet nie wspomnę

                              Comment

                              Przetwarzanie...