Browar Pilsberg w Popradzie zamknięty.

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2006.10
    • 1138

    Browar Pilsberg w Popradzie zamknięty.

    To zła wiadomość, a dobra że to tylko na okres jednego roku.
    W tym okresie będzie przebiegał rozległy remont z wymianą varny na większą i mniej energochłonną.
    Co ciekawe dotychczasowe marki piwa mają być dalej produkowane w którymś z sąsiednich krajów.
    Co prawda nie ujawniono gdzie, ale według mnie ostatnia współpraca między browarami Pilsberg a Grybowem, stwarza taką szanse na produkcje w Polsce.
    Jak się pisze, piwo będzie robione przez technologa z Popradu, i z użyciem tamtejszych surowców.
  • delvish
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2004.11
    • 3508

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion
    TCo prawda nie ujawniono gdzie, ale według mnie ostatnia współpraca między browarami Pilsberg a Grybowem, stwarza taką szanse na produkcje w Polsce.
    Chyba lepszym określeniem byłoby "nieczynny" zamiast "zamknięty". Po co straszyć forumowiczów? Istnieje polskie określenie na "varnę" i jest to warzelnia. Mógłbyś coś o tej współpracy napisać? Nic o niej nie słyszałem do tej pory.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • bastion
      PremiumUżytkownik
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 2006.10
      • 1138

      #3
      Faktycznie nieczynny lepiej brzmi, a swoją drogą Żnin też miał być nieczynny na jakiś czas związany z remontem, i jest dalej nieczynny czy zamknięty?
      Ale to nie na temat.
      Browar Grybów ma słowackiego właściciela, a piwo pilsweiser jest robione z udziałem składników z browaru w Popradzie, tylko nie pamietam czy chodzi o drożdże czy słód.
      Oczywiście to tylko taka moja własna teoria, że może być robione w Grybowie, ale według mnie możliwa do realizacji.

      Comment

      • abernacka
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛
        • 2003.12
        • 10861

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion
        Faktycznie nieczynny lepiej brzmi, a swoją drogą Żnin też miał być nieczynny na jakiś czas związany z remontem, i jest dalej nieczynny czy zamknięty?
        (...)
        Jest zamknięty
        A co do Grybowa to chyba fałszywy trop. Browar ten ma owiele mniejsze moce przerobowe niż ten w Popradzie.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • bastion
          PremiumUżytkownik
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 2006.10
          • 1138

          #5
          Też właśnie myślałem o tych mocach produkcyjnych, bo Pilsberg robił ok.90 tys. hl. rocznie, a Grybów raczej nie podołałby takim ilościom, a przecież musiałby produkować jeszcze swoje marki piw.
          Ale gdyby szło o jakieś pojedyńcze partie to jest to możliwe.

          Comment

          • Grudek10
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2003.08
            • 59

            #6
            Według informacji uzyskanych przed kilkoma miesiącami od pracowników browaru, większość produkcji browaru jechała na Słowację. Biorąc pod uwagę dostępność Pilsweisera w okolicy (bardzo ograniczona) i jego powodzenie (bardzo słabe) gdzieś piwo z Grybowa musi być sprzedawane. Może Słowacja to właściwy trop?

            Comment

            • delvish
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2004.11
              • 3508

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion
              Też właśnie myślałem o tych mocach produkcyjnych, bo Pilsberg robił ok.90 tys. hl. rocznie, a Grybów raczej nie podołałby takim ilościom, a przecież musiałby produkować jeszcze swoje marki piw.
              A ja myślę, że spokojnie podoła. Przecież modernizacja warzelni nie będzie trwała roku. Mamy zimę, spożycie piwa niższe. Na okres kilku zimowych miesięcy Grybów spokojnie jest w stanie przejąć całość produkcji z Popradu.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • bastion
                PremiumUżytkownik
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2006.10
                • 1138

                #8
                Według dzisiejszego postu w pivni info; http://pivni.info/news/2885-pilsberg...-sladovnu.html
                dotychczasowe marki z browaru z browaru Pilsberg robione są w Polsce.
                No i co Wy na to?
                Dalej stawiam na Grybów.

                Comment

                • Petrus
                  Porucznik Browarny Tester
                  🍼
                  • 2002.10
                  • 384

                  #9
                  I wyszło na to że to Van Pur.

                  Comment

                  Przetwarzanie...