Bierhalle we Wrocławiu?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    🍺🍺🍺
    • 2003.02
    • 12376

    #76
    Ja pytałem kelnera, kiedy zaczynają u siebie warzyć piwo. Odpowiedział, że koło wakacji.
    W byłych Związkach jest wystarczająco miejsca, szczególnie, że zauważyłem, że jakieś roboty są wykonywane od podwórka. Więc chyba tą drogą będzie się odbywał montaż. Być może będzie się on wiązał w mocną ingerencję budowlaną. Tego nie wiem, bo się nie znam.
    Biorąc pod uwagę, że planują uruchomienie dopiero latem, to czas wydaje się realny. Knajpę w której sprzedają już mają.
    Co do zbytu, to z tego co widziałem latem, wielkiego tłoku za tym piwem nie było, aż na jesień obniżyli ceny. No ale 8 zl za 0,4 to nawet jak na wroclawski rynek cena zaporowa moim zdaniem. Ale jak euro skoczyło do góry, to jest szansa w turystach, którym Wrocław poza rynkiem ma bardzo niewiele do zaoferowania, jeśli chodzi o gastronomię.
    Z drugiej zaś strony, jak wczoraj pod wieczór tam zawitałem, to już trochę ludzi było.

    Comment

    • jacer
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2006.03
      • 9875

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
      Być może będzie się on wiązał w mocną ingerencję budowlaną.
      Zapomnij o tym, że Konserwator Zabytków pozwoli im cos rozbierać, dobudowywać itd. warzelnia jest przywozona w jednym kawałku. Zobacz jak montowali ją w Katowicach.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Mikko
        Kapitan Lagerowej Marynarki
        • 2008.12
        • 583

        #78
        Sorka za lekki offtop ale mogli by 'po drodze' zaopatrywac w to piwo Piwnice Swidnicka - skandal ze w tak zacnym miejscu serwuje sie scieme o nazwie Bialy Baran i wmawia ze to taki ichni exculusive

        Comment

        • Piwoch
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2009.05
          • 15

          #79
          Piwo się leje we Wrocławiu

          Hej Koledzy. Przechodząc przez Rynek - przezyłem szok. W ogródku Bierhalle - dużo większym niż w zeszłym roku, piwo sie leje na maksa. Ludzi więcej niz u Spiża. Kelnerki w fajowych sukienkach w stylu bawarskim.
          Miło zawiesić oko na tych ładnych dziewczynach. I tu miła niespodzianka. piekna blondyna - poleciła mi nowe piwo, jakiego jeszcze nigdy nie piłem. Piwo się nazywa Marcowe - REWELACJA - niebo w gebie. Spróbujcie a zobaczycie czyms sie tak podniecam. Pełne i przepyszne piwo. Najlepsze jakie do tej pory piłem we Wrocku. Dajcie znać czy Wam tez smakuje.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            🍺🍺🍺
            • 2003.02
            • 12376

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoch
            Hej Koledzy. Przechodząc przez Rynek - przezyłem szok. W ogródku Bierhalle - dużo większym niż w zeszłym roku, piwo sie leje na maksa. Ludzi więcej niz u Spiża. Kelnerki w fajowych sukienkach w stylu bawarskim.
            Miło zawiesić oko na tych ładnych dziewczynach. I tu miła niespodzianka. piekna blondyna - poleciła mi nowe piwo, jakiego jeszcze nigdy nie piłem. Piwo się nazywa Marcowe - REWELACJA - niebo w gebie. Spróbujcie a zobaczycie czyms sie tak podniecam. Pełne i przepyszne piwo. Najlepsze jakie do tej pory piłem we Wrocku. Dajcie znać czy Wam tez smakuje.
            Daję znać, że ta subtelna reklama na maksa mi się nie podoba

            Comment

            • Piwoch
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2009.05
              • 15

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
              Daję znać, że ta subtelna reklama na maksa mi się nie podoba
              Nie wiem o co Ci chodzi. Jak może nie smakowac piwko marcowe? Chociaż próbowałeś? Czy tylko tak piszesz aby pisać? Co Ci nie pasuje w marcowym? Smak, kolor czy może kufel w jakim jest podawane?

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                🍺🍺🍺
                • 2003.02
                • 12376

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoch
                Nie wiem o co Ci chodzi. Jak może nie smakowac piwko marcowe? Chociaż próbowałeś? Czy tylko tak piszesz aby pisać? Co Ci nie pasuje w marcowym? Smak, kolor czy może kufel w jakim jest podawane?
                Zasypujesz pytaniami, a ja już na waszą ankietę odpowiedziałem na miejscu
                a czemu marcowe skoro już maj?

                Comment

                • Piwoch
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2009.05
                  • 15

                  #83
                  Najwyraźniej nie rozumiesz moich pytań. Nie wiem czy wiesz ale czasy kiedy to zwracano się do wszystkich przez "Wam" minęły nieodwracalnie, więc nie wiem czemu do mnie piszesz "waszą ankietę". Poza tym nie wysyłałem Ci żadnej ankiety a zadałem jedynie kilka pytań na które jak widzę masz problem z odpowiedzią. Jeśli nie masz pojęcia o marcowym to po co się włączasz do rozmowy. Idź lepiej do Delikatesów i kup sobie Piasta. Jeśłi masz problem co do nazwy piwa to napisz do Bierhalle a nie do mnie. Tylko nie pytaj mnie czemu wysyłam Cie na Piasta a nie Lecha czy Pilsnera.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
                  Zasypujesz pytaniami, a ja już na waszą ankietę odpowiedziałem na miejscu
                  a czemu marcowe skoro już maj?

                  Comment

                  • żąleną
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2002.01
                    • 13239

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoch
                    Co Ci nie pasuje
                    Może to, że twój post wygląda kubek w kubek jak ten pseudoautentyczniemłodzieżowy reklamowy spam na Gadu Gadu.
                    Last edited by żąleną; 2009-05-12, 01:07.

                    Comment

                    • Piwoch
                      Szeregowy Piwny Łykacz
                      • 2009.05
                      • 15

                      #85
                      chciałem poprostu poznać Wasze zdanie na temat piwa, które mnie zasmakowało - i tyle a tu lawina dziwnych podejrzeń. Piłem wiele różnych piw w rynku. Byłem u Spiża i próbowałem każde piwo. teraz wstąpiłem do Bierhalle i spróbowałem pierwszy raz w zyciu marcowego. Byłem kiedyś w Warszawie w Arkadii i piłem Dunkla. W zeszłym roku próbowałem w bierhalle we Wrocławiu ALt-a. Znam już na pamięć smak Pils-a i Weizena. Poprostu chciałem Wam się pochwalić czyms nowym bo być może nie wiecie że coś takiego jak marcowe jest tam już sprzedawane. Z tego co się dowiedziałem to to piwo jest tylko przez jakis czas. Nikt z personelu nie wie kiedy będzie inne i do tego jakie. Może znowu Alt a moze coś nowego?!!

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
                      Może to, że twój post wygląda kubek w kubek jak ten pseudoautentyczniemłodzieżowy reklamowy spam na Gadu Gadu.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🥛🥛🥛
                        • 2006.03
                        • 13952

                        #86
                        Marcowe owszem jest, ale przynajmniej jeszcze w poniedziałek nieoficjalnie. Wypiłem w Zielonej Latarni (w piwnicy) 1 pilsa i oddając kufelek powiedziałem, że powinni mieć wiekszy wybór piw niż pils i pszeniczne, to wtedy bym został dłuzej. Na te słowa barman zareagował, że owszem mają Marcowe, ale gdzieś schowane "na górze". Po chwili przytargał 5 litrową beczułkę, którą wraz z pewnym listonoszem spod Birmingham niemal opróżnilismy. Dobrze, że poprzedniego dnia zaliczyłem Spiż, bo w poniedziałek nie miałem już na to siły

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Piwoch
                          Szeregowy Piwny Łykacz
                          • 2009.05
                          • 15

                          #87
                          Oj coś chyba źle zrozumiałeś - Marcowe poprostu leją na potęgę tylko na górnych barach. W latarni mają tak małą sprzedaż jak są otwarte ogródki, ze leją piwo marcowe na górze i znoszą na dół. Myślę, że nie sprzedają w konspiracji marcowego


                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
                          Marcowe owszem jest, ale przynajmniej jeszcze w poniedziałek nieoficjalnie. Wypiłem w Zielonej Latarni (w piwnicy) 1 pilsa i oddając kufelek powiedziałem, że powinni mieć wiekszy wybór piw niż pils i pszeniczne, to wtedy bym został dłuzej. Na te słowa barman zareagował, że owszem mają Marcowe, ale gdzieś schowane "na górze". Po chwili przytargał 5 litrową beczułkę, którą wraz z pewnym listonoszem spod Birmingham niemal opróżnilismy. Dobrze, że poprzedniego dnia zaliczyłem Spiż, bo w poniedziałek nie miałem już na to siły

                          Comment

                          • JAckson
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            🍼🍼
                            • 2004.05
                            • 6122

                            #88
                            Marcowe piłem w środę w ogródku. Bardzo smaczne.
                            Pszenica słaba.
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • Piwoch
                              Szeregowy Piwny Łykacz
                              • 2009.05
                              • 15

                              #89
                              Marcowe - rewelka. A nie wiecie jakie piwo bedzie w Bierhalle po marcowym? Podobno ich trzecie piwo jest zmienne. Czy ktos próbował juz czegos innego w bierhalle niz Alt lub marcowe?


                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                              Marcowe piłem w środę w ogródku. Bardzo smaczne.
                              Pszenica słaba.

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                🍺🍺🍺
                                • 2003.02
                                • 12376

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoch
                                Marcowe - rewelka. A nie wiecie jakie piwo bedzie w Bierhalle po marcowym? Podobno ich trzecie piwo jest zmienne. Czy ktos próbował juz czegos innego w bierhalle niz Alt lub marcowe?
                                To Ty nie wiesz? Oj coś chyba źle zrozumiałeś. Jest do opróżnienia ta beczka, co leży w kącie na strychu. Przeżyjesz znowu szok. Nie wiem czy wiesz Piwoch, że kelnerki w fajowych strojach bawarskich, na których lubisz sobie powiesić swoje oko, wzięły się ostro za śrutowniki, żebyś mógł złożyć nam niebawem kolejną relację

                                Comment

                                Przetwarzanie...