Bierhalle we Wrocławiu?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2006.03
    • 9875

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wnyku
    Z jakiego kraju pochodzi GLOBREST? Bo domyślam się, że te wszystkie inwestycje Beerhalle to raczej nie z Polski.
    Ps. Co oczywiście nie oznacza, że interes nie wypali - wręcz przeciwnie
    On ci nasz, z Polska warto, zanim się zacznie pisać, zaznajomić się z prawidłową nazwą browarów restauracyjnych.

    Interes już wypalił, tak mnie się to widzi.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • delvish
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2004.11
      • 3508

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
      On ci nasz, z Polska
      O ile nic się nie zmieniło to sieć Bierhalle należy do polsko-niemieckiej QLT Restaurant & Bar. O jakimś Globrescie pierwsze słyszę.
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd
      Naprzeciwko jest McDonald, tyle że tamtejsze hamburgery choć sieciowe jak to piwo, to przynajmniej tanie i robione na miejscu.
      Raczej odgrzewane w mikrofali na miejscu
      Last edited by delvish; 2008-07-15, 06:31.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Pankracy
        Major Piwnych Rewolucji
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2007.10
        • 2795

        #48
        Global Restaurant Investment i QLT Restaurant & Bar Sp. z.o.o. to właściwie to samo.
        Za bardzo jednak się nie orientuje, które z tych przedsiębiorstw to ''firma-matka'', a które ''firma-córka''.
        Poniżej link do strony Globrest
        Globrest

        Comment

        • jacer
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2006.03
          • 9875

          #49
          Wypiłem dziś pszeniczniaka. Smaczny, gęsta piana, drobna, gożdziki i banany były, lekko kwaskowe. Czyli tak jak powinno być.

          Miejsc pustych dużo, obsługa sprawna.

          Brakuje kart więc nie wiadomo co można jeszcze zamówić.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Marcelito
            Szeregowy Piwny Łykacz
            • 2008.07
            • 1

            #50
            Jesli chodzi o Bierhalle we wrocławiu to z tego co sie dowiedziałem od ślicznej kelnerki w minioną niedzielę, restauracja ruszy najszybciej we wrześniu, puki co piwo jest wozone z mini browaru w katowicach i z warszawy, do sprobowania sa dwa piwa Pils - jęczmienny i Waizen - pszeniczny! oba w tej samej - nie małej cenie! Co do powstania warzelni w bierhalle we wrocławiu to ponadz decyzje jeszcze nie zapadły !! puki co firam proponuje nam dwa rodzaje piw, ubogie menu (a raczej jego brak), ale za to mozna wygodnie usiasc, jedyny mankament który w wyraźny sposób mnie drażni to muzyka puszczana - viva... ... Czekamy na dalszy rozwój Bierhalle we wrocławiu! trzymam kciuki !
            Last edited by Marcelito; 2008-07-22, 13:41.

            Comment

            • darekd
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🍺🍺🍺
              • 2003.02
              • 12463

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcelito
              Jesli chodzi o Bierhalle we wrocławiu to z tego co sie dowiedziałem od ślicznej kelnerki w minioną niedzielę, restauracja ruszy najszybciej we wrześniu, puki co piwo jest wozone z mini browaru w katowicach i z warszawy, do sprobowania sa dwa piwa Pils - jęczmienny i Waizen - pszeniczny! oba w tej samej - nie małej cenie! Co do powstania warzelni w bierhalle we wrocławiu to ponadz decyzje jeszcze nie zapadły !! puki co firam proponuje nam dwa rodzaje piw, ubogie menu (a raczej jego brak), ale za to mozna wygodnie usiasc, jedyny mankament który w wyraźny sposób mnie drażni to muzyka puszczana - viva... ... Czekamy na dalszy rozwój Bierhalle we wrocławiu! trzymam kciuki !
              du ju spik mozambik?

              Comment

              • JAckson
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                🍼🍼
                • 2004.05
                • 6122

                #52
                Wczoraj, prócz pilsa i pszenicy, obecny był alt, którego próbowałem w największej ilości.
                Smaczny, ale bez wyrazu.
                Pszenicy ściągnąłem kilka łyków - była smaczna w porównaniu z ostatnio pitą przeze mnie w tym miejscu.
                Pilsa nie testowaliśmy.

                Okna w budynku obok ogródka zasłonięte. Trwają tak jakieś prace, ale nie wiem czy to ma jakiś związek z bierhalle.
                MM961
                4:-)

                Comment

                • darekd
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🍺🍺🍺
                  • 2003.02
                  • 12463

                  #53
                  ja w końcu (z naukowego obowiązku) wpadłem na pilsika właśnie. Przyzwoity, jakich wiele w minibrowarach, czego nie można powiedzieć o podawaniu 0,4 l za 8 zł. 100 gram żałują!

                  Comment

                  • barteczekr
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 2007.11
                    • 31

                    #54
                    Gdy byłem tam kilka razy w godzinach wczesnopopołudniowych to ogródek raczej świecił pustkami ... ale może to przez to, że kilka metrów dalej w Spiżu za 8zł leją jednak 0,5l...

                    Comment

                    • a1410
                      Kapitan Lagerowej Marynarki
                      • 2003.08
                      • 613

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                      Na podkładce przywiezionej przez żonkę z Warszawy z tamtejszego Bierhalle na odwrocie widnieje m.in. tekst: 'Wkrótce otwarcie!!! Bierhalle Rynek Wrocław, Bierhalle Białystok, Bierhalle Łódź.'
                      Dodając do tego już istniejące mikrobrowary Bierhalle otrzymujemy ładny mały koncernik. Ciekaw jestem, jak rozliczają akcyzę, bo ulgi dla małych browarów przysługują tylko browarom niezależnym i nie powiązanym z innymi...

                      Comment

                      • delvish
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2004.11
                        • 3508

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410
                        Ciekaw jestem, jak rozliczają akcyzę, bo ulgi dla małych browarów przysługują tylko browarom niezależnym i nie powiązanym z innymi...
                        Pewnie normalnie rozliczają. Firma jest jedna, czyli QLT, a wszystkie Bierhalle razem wzięte nie przekraczają przecież 20 tys. hl rocznie. Może kiedyś w przyszłości...
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika a1410
                        Dodając do tego już istniejące mikrobrowary Bierhalle otrzymujemy ładny mały koncernik.
                        Bez przesady. Takich "koncerników" warzących takie piwo jak Bierhalle to ja bym sobie życzył więcej.
                        Last edited by delvish; 2008-09-05, 21:39.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • Krzysztof
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2001.04
                          • 1689

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish
                          Pewnie normalnie rozliczają. Firma jest jedna, czyli QLT, a wszystkie Bierhalle razem wzięte nie przekraczają przecież 20 tys. hl rocznie. Może kiedyś w przyszłości...

                          Bez przesady. Takich "koncerników" warzących takie piwo jak Bierhalle to ja bym sobie życzył więcej.
                          Z akcyzą jest jak piszesz. Co do przekroczenia owego progu to sprawa przyszłości.......

                          Dokładamy starań żeby piwo smakowało.
                          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                          www.twojmalybrowar.pl

                          Comment

                          • jacer
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2006.03
                            • 9875

                            #58
                            Pojawił się ALT.

                            Piana gęsta, wręcz bardzo gęsta, kremowa, ciężko się przez nią przebić, pycha.

                            Bardzo smaczny Alt.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Krzysztof
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2001.04
                              • 1689

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                              Pojawił się ALT.

                              Piana gęsta, wręcz bardzo gęsta, kremowa, ciężko się przez nią przebić, pycha.

                              Bardzo smaczny Alt.
                              Dziękuję.
                              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                              www.twojmalybrowar.pl

                              Comment

                              • piotry
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 2005.08
                                • 761

                                #60
                                mi tez smakował ten alcik - tylko jak zwykle obsługa niedokształcona - "słód pszeniczno-jęczmienny" + "to ciemne piwo" (piwko ewidetnie brązowe w kolorze - półciemne)
                                dobrze że przynajmniej wiedza że to ze słodu zrobione

                                piłem jeszcze pszenicę i chciałem zauwazyć że brak mi w nim zapachu... w smaku jest ok - banany i lekkie goździki ale w zapachu nic ....
                                Last edited by piotry; 2008-09-10, 08:35.

                                Comment

                                Przetwarzanie...