Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oddział Piwowarski w ramach Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BrowTysiąclecia
    Member
    • 12-2007
    • 37

    #46
    Ehhh szkoda, że we Wrocku tylko
    Browar Tysiąclecia już działa :)

    Comment

    • Sherman
      Senior
      • 09-2005
      • 305

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowTysiąclecia Wyświetlenie odpowiedzi
      Ehhh szkoda, że we Wrocku tylko
      Nikt nie mówił że we Wrocławiu, przeczytaj pierwszego posta Marusi, wypełnij deklarację i wyślij na podany w tym poście.

      Comment

      • moonjava
        Senior
        • 11-2006
        • 109

        #48
        Wielokrotnie nawiązano tu do nazwy Stowarzyszenia. Osoby, które nie miały do tej pory styczności z serwisem wino.org.pl muszą wiedzieć, że znakomitą część userów jak i członków Stowarzyszenia stanowią producenci nalewek, kilerów itp. Mają cały dział na stronie głównej, na forum, w kwartalniku Stowarzyszenia, organizowane są konkursy itd. Gdybym musiał ocenić ich "udział" (osobowy jak i merytoryczny) w naszych szeregach to byłoby to minimum 1/3. Jednak mimo to w nazwie Stow. nie ma ani słowa o nich. Bo niestety trzeba sie na coś zdecydować; albo nazwa będzie zawierać wszystkich, będzie wtedy tasiemcowato długa i śmieszna albo ograniczać się będzie tylko do najważniejszych elementów, co jednak wygląda poważnie.

        Podsumowując jest to TYLKO nazwa, absolutnie nie przeszkadza to w realizowaniu różnorakich celów. Oczywiście rozumiem, że znajdą sie osoby dla których jest to AŻ nazwa. Nic straconego - w Stow. są ludzie, że tak powiem, rozumni, tzn. otwarci na propozycje, gotowi zmieniać. Jeśli tylko jakiś pomysł jest sensowny to prędzej czy później jest realizowany.

        arek
        Last edited by moonjava; 14-01-2008, 18:00.

        Comment

        • sulfur
          Member
          • 12-2002
          • 95

          #49
          Marusia, ruch pozytywny
          Zaraz zabieram się za statut i deklarację...

          pozdrowienia

          Comment

          • BrowTysiąclecia
            Member
            • 12-2007
            • 37

            #50
            A jeszcze sie tak zapytam - bo znalazłem w jednym poscie info o wpisowym? Ile to to i czy rzeczywiscie istnieje?
            Browar Tysiąclecia już działa :)

            Comment

            • Maciej1010
              Junior
              • 11-2007
              • 5

              #51
              Wg mojej oceny już teraz w SWiMP jest ze 20% piwowarów domowych, którzy robią również miody i/lub wina. Nie wiem, co dla nich ważniejsze. Zdziwilibyście się, ile i jakie domowe piwa pijamy na zlotach.
              Co do zmiany nazwy, zmian w Statucie itd.: decyduje o tym Walne Zebranie Członków SWiMP. Jeśli propozycja jest rozsądna i nie pozbawiona podstaw, to przechodzi i tyle. Niestety, tego rodzaju zmiany wymagają ich wprowadzenia w KRS, jakiś USach i innych urzędach co jest obrzydliwe z natury i jeszcze do tego kosztuje. Tak więc zmiany tego rodzaju wprowadzamy z rozwagą.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika moonjava Wyświetlenie odpowiedzi
                Wielokrotnie nawiązano tu do nazwy Stowarzyszenia. Osoby, które nie miały do tej pory styczności z serwisem wino.org.pl muszą wiedzieć, że znakomitą część userów jak i członków Stowarzyszenia stanowią producenci nalewek, kilerów itp. Mają cały dział na stronie głównej, na forum, w kwartalniku Stowarzyszenia, organizowane są konkursy itd. Gdybym musiał ocenić ich "udział" (osobowy jak i merytoryczny) w naszych szeregach to byłoby to minimum 1/3. Jednak mimo to w nazwie Stow. nie ma ani słowa o nich. Bo niestety trzeba sie na coś zdecydować; albo nazwa będzie zawierać wszystkich, będzie wtedy tasiemcowato długa i śmieszna albo ograniczać się będzie tylko do najważniejszych elementów, co jednak wygląda poważnie.
                Moonjava napisz mi proszę co to są kilery? Za moich czasów na wino.org takich rzeczy nie było.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika moonjava Wyświetlenie odpowiedzi
                Podsumowując jest to TYLKO nazwa, absolutnie nie przeszkadza to w realizowaniu różnorakich celów. Oczywiście rozumiem, że znajdą sie osoby dla których jest to AŻ nazwa. Nic straconego - w Stow. są ludzie, że tak powiem, rozumni, tzn. otwarci na propozycje, gotowi zmieniać. Jeśli tylko jakiś pomysł jest sensowny to prędzej czy później jest realizowany.

                Ad rem, to po przeczytaniu statutu i wypowiedzi moonjavy doszedłem do następujących przemyśleń.
                - po pierwsze koledzy z SWiMP dużo pracy włożyli w swoje stowarzyszenie, zaprojektowanie i zarejestrowanie logo i nazwy. Nie sądzę, żeby chcieli teraz zmieniać nazwę lub logo. Można by oczywiście zmienić nazwę np. na Stowarzyszenie Winiarzy, Miodosytników i Piwowarów, skrót nieomal by się nie zmienił, ale podejrzewam, że dla wielu i tak byłoby to nie do zaakceptowania (i to zarówno obecnych jak i potencjalnych członków).
                - po drugie, oczywiście można zrobić desant na takie stowarzyszenie i na walnym przegłosować, co się tylko chce, ale byłoby to co najmniej nieeleganckie, a wręcz mogłoby doprowadzić do podziałów i animozji ciągnących się latami.
                - po trzecie organizowanie oddziału, aby potem zrobić jakąś secesję i założyć własne stowarzyszenie, chyba też nie byłoby eleganckie.

                Widzę dwa wyjścia pragmatyczne i romantyczne
                Pragmatyczne, to pociągnąć obecną wersję, czyli dołączyć do struktur SWiMP i skorzystać z większości atrybutów stowarzyszenia, licząc się z tym, że liczba członków oddziału nie będzie oszałamiająca. Jak również z tym, ze za jakiś czas może się okazać, że w takich strukturach jest trochę za ciasno.
                Romantyczne, to z pomocą braci z SWiMP założyć nowe, siostrzane stowarzyszenie, dajmy na to Stowarzyszenie Piwowarów Domowych (SPD - z takim skrótem to będą się z nami liczyć w całej Europie ). Jest z tym o wiele więcej roboty, ale takie stowarzyszenie może , powtarzam może, przyciągnąć o wiele więcej osób niż odział w ramach SWiMP, jest bardziej przyszłościowe. Później już w ramach tych struktur można ze SWiMPem zawrzeć koalicję, sojusz, unię, alians czy co tam byśmy chcieli.

                Powiem tak, nazwa jest ważna, określa świadomość. Nie sądzę, żeby piwowarzy w pełni mogli identyfikować się z obecną nazwą SWiMP. Najlepsza byłaby nazwa łącząca te wszystkie rodzaje trunków domowo wyrabianych pod jednym zgrabnym parasolem, ale nawet mi taka nie przychodzi do głowy, a poza tym kłania się to co napisałem na początku.Z drugiej strony należy się liczyć z tym, że obecny zapał wielu do zrzeszania opadnie, choćby przy konieczności opłacenia drugiej składki (pierwsza pójdzie bez problemu ). Jeszcze z innej strony patrząc, to jeśli nie teraz, to niedługo ktoś inny założy stowarzyszenie piwowarów. Wydaje mi się, że ruch piwowarski już na tyle okrzepł, że jest w nim tylu uczestników, tyle energii, żeby takie stowarzyszenie mogło odnieść sukces.

                Z mojego punktu widzenia, to wygląda tak, że obserwowałem narodziny SWiMP i jestem sympatykiem tego stowarzyszenia, ale jak rozeszły się moje drogi z winem, to i przestałem bywać na wino.org, no i automatycznie poluźniły się kontakty ze SWiMP. Chociaż nawet dostałem gustowną smycz na komórkę.
                To są moje przemyślenia, nie mam bynajmniej ambicji tworzenia stowarzyszenia, ani odgrywania w nim jakiejś istotnej roli, ale przystąpić, może bym i przystąpił. Choć z pewną taką nieśmiałością... chyba "mam to po komunie".
                blog.kopyra.com

                Comment

                • moonjava
                  Senior
                  • 11-2006
                  • 109

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                  Moonjava napisz mi proszę co to są kilery? Za moich czasów na wino.org takich rzeczy nie było.
                  Musisz to koniecznie nadrobić, doszła nowa formuła na wino: cukier z biedronki + drożdże Dr Oetker'a.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jeszcze z innej strony patrząc, to jeśli nie teraz, to niedługo ktoś inny założy stowarzyszenie piwowarów. Wydaje mi się, że ruch piwowarski już na tyle okrzepł, że jest w nim tylu uczestników, tyle energii, żeby takie stowarzyszenie mogło odnieść sukces.
                    A nie mówiłem.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Browarzyciel
                      www.browarzyciel.pl
                      • 08-2005
                      • 357

                      #55
                      Witam,

                      Z uporem maniaka dalej twierdzę, jednak że wino różni się od piwa. Kultura picia, potrawy do kufla i kieliszka są nieco inne, piosenki które się śpiewa po którymś tam kuflu, klimat w PUBie, etc. ... o wytwarzaniu samego trunku nie wspomnę.

                      Będę polemizowal jednak z opinią, że to i to wytwarzane jest domowym sposobem. I co z tego? Samogon też można zrobić domowym sposobem i już widzę jak kolejnym etapem będzie rozszerzenie nazwy "Stowarzyszenie o: Winiarzy Miodosytników Piwowarów i Gorzelników o Nalewkarzach Nie Wspominając".

                      Dziwię się też trochę SWiMP, że wprowadza takiego konia trojańskiego. Żyjemy w klimacie, gdzie jednak wytwarzało się i wytwarza więcej piwa niż wina - i póki co chyba się go więcej konsumuje. Siła nas jest więc ogromna.

                      Raf.
                      BROWARZYCIEL
                      Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
                      eventy dla firm

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10742

                        #56
                        ja do tej pory było dużo p...a że trzeba powołać Stowarzyszenie Piwowarów i co ??
                        A teraz gdy za sprawą Marusi sa jakieś konkrety to znowu źle
                        Jak się komuś nie podoba oddział w SWiMP to niech zakłada własne
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • moonjava
                          Senior
                          • 11-2006
                          • 109

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowTysiąclecia
                          Ehhh szkoda, że we Wrocku tylko
                          Jak nas sie zbierze piątka w Krakowie to możemy sobie założyć dodatkowo Oddział Małopolski.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowTysiąclecia
                          A jeszcze sie tak zapytam - bo znalazłem w jednym poscie info o wpisowym? Ile to to i czy rzeczywiscie istnieje?

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            To są moje przemyślenia, nie mam bynajmniej ambicji tworzenia stowarzyszenia, ani odgrywania w nim jakiejś istotnej roli, ale przystąpić, może bym i przystąpił.
                            No i widzisz, Kopyr, problem polega na tym, że każdy lubi przedstawić swoje opinie, ale już założyć i prowadzić stowarzyszenia od początku nikomu się nie chce. Już wiele razy "tworzyliśmy" stowarzyszenie, ale tylko w necie
                            Link, który podałeś z pewnością też rozbije się o niechcenie.

                            Powiem tak:

                            Ja bym się chętnie zajęła stworzeniem stowarzyszenia nowego, od podstaw. Ale obserwuję nie od dzisiaj, co się tu dzieje i uważam to za na obecną chwilę niewykonalne, bo nie zamierzam tego na garbie ciągnąć sama. Zatem póki co, proponuję spróbować znaleźć się w strukturach SWiMP. Jak będzie OK, to będzie OK, a jak nie - to może wtedy już dojrzejemy do czegoś własnego.
                            Wyklaruje się, kto jest chętny, żeby coś rzeczywiście zrobić dla naszego ruchu i czy jest się na kim oprzeć w przypadku większego przedsięwzięcia.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • BrowTysiąclecia
                              Member
                              • 12-2007
                              • 37

                              #59
                              Balszoje Spasiba

                              A pro po Krakowskiego oddziału jestem jak najbardziej za (wiem, że to brzmi dziwnie bo jestem na razie anonimowy - ale postaram się to nadrobić )
                              Browar Tysiąclecia już działa :)

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika moonjava Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jak nas sie zbierze piątka w Krakowie to możemy sobie założyć dodatkowo Oddział Małopolski.

                                To ma być Oddział Piwowarski ogólnopolski
                                , bez rozróżnienia na regiony, chyba, że zaistnieje w przyszłości taka potrzeba
                                Last edited by Marusia; 14-01-2008, 21:46.
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎