Oddział Piwowarski w ramach Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2004.06
    • 9475

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
    No i widzisz, Kopyr, problem polega na tym, że każdy lubi przedstawić swoje opinie, ale już założyć i prowadzić stowarzyszenia od początku nikomu się nie chce. Już wiele razy "tworzyliśmy" stowarzyszenie, ale tylko w necie
    Link, który podałeś z pewnością też rozbije się o niechcenie.
    Jeszcze wczoraj narzekałaś, że nikt się nie chce wypowiadać No to się, po dogłębnym przemyśleniu sprawy, wypowiedziałem.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Marusia
      Marszałek Browarów Rzemieślniczych
      🍼🍼
      • 2001.02
      • 20221

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
      Jeszcze wczoraj narzekałaś, że nikt się nie chce wypowiadać No to się, po dogłębnym przemyśleniu sprawy, wypowiedziałem.
      no no, bez takich
      Bardzo się cieszę, że się wypowiadasz, zwłaszcza, że w większości nawet się z Tobą zgadzam. Tym nie mniej, fakty pozostają faktami
      Last edited by Marusia; 2008-01-14, 23:07.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • moonjava
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2006.11
        • 109

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia

        To ma być Oddział Piwowarski ogólnopolski
        , bez rozróżnienia na regiony, chyba, że zaistnieje w przyszłości taka potrzeba
        Ma sie rozumieć. Właśnie dlatego specjalnie użyłem słowa "dodatkowo".

        Comment

        • arzy
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2002.06
          • 2814

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
          (...)Statut to jest tylko tekst. Można w nim wiele zapisać, tylko chodzi o konkrety. Kilka razy czytywałem relacje z imprez BP, kilka razy odwiedziłem ich stronę i odniosłem wrażenie, że bardziej zorientowani są na podejście konsumenckie, coś ala Federacja Konsumentów, tylko z odchyleniem na piwo. To trochę co innego niż piwowarstwo.
          (...)
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika luk102
          (...)

          Kilka przykładów wartości dodanych związanych z zrzeszaniem się:

          1. Takim dobrem może być przykład iż funkcjonując w danym stowarzyszeniu będziemy brani pod uwagę np. przy różnego rodzaju konsultacjach projektów ustaw, rozporzązeń - to w przypadku jeżeli naprawdę będziemy aktywni.
          (...)
          i to Bractwo Piwne stara się robić. Nie wydaje mi się żeby ostawało zbytnio od piwowarstwa domowego. Prostym przykładem może być pokaz warzenia piwa podczas Nocy Kulturalnych w Częstochowie.
          W tym wszystkim chodzi o rozszerzenie działalności Bractwa Piwnego na piwowarstwo domowe, które i tak gdzieś tam jest.
          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          Bractwo Piwne
          Skład Piwa
          Piszę poprawnie po polsku!

          Comment

          • BrowTysiąclecia
            Kapral Kuflowy Chlupacz
            • 2007.12
            • 37

            #65
            Ale pomyśl jakie możliwosci daje nam SWiMP a jakie Bractwo Piwne... moim zdaniem SWiMP większe
            Browar Tysiąclecia już działa :)

            Comment

            • arzy
              Major Piwnych Rewolucji
              • 2002.06
              • 2814

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowTysiąclecia
              Ale pomyśl jakie możliwosci daje nam SWiMP a jakie Bractwo Piwne... moim zdaniem SWiMP większe
              Możesz coś więcej, jakieś przykłady?
              "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              Bractwo Piwne
              Skład Piwa
              Piszę poprawnie po polsku!

              Comment

              • BrowTysiąclecia
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2007.12
                • 37

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SWiMP

                [CENTER]"§ 1
                [LEFT]1. Stowarzyszenie Winiarzy i Miodosytników Polskich, zwane dalej
                Stowarzyszeniem, jest dobrowolnym, samorządnym oraz trwałym zrzeszeniem
                twórców i pasjonatów wytwarzania win, miodów pitnych, nalewek oraz piwa.
                (...)

                § 7

                (...)
                [I]
                2. Celem Stowarzyszenia jest:
                a) propagowanie i upowszechnianie winiarstwa, miodosytnictwa oraz
                wytwarzania nalewek i piwa,
                b) pielęgnowanie i upowszechnianie regionalnych przepisów i procesów
                produkcji win, miodów pitnych, nalewek i piwa"
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bractwo Piwne
                2. Cele swoje Bractwo Piwne osiąga przez:
                a) kultywowanie tradycji i tworzenie nowych wartości związanych z biesiadnym charakterem piwa,
                b) tworzenie kultury spożywania piwa w społeczeństwie,
                c) edukację i ochronę konsumenta piwa,
                d) opiniowanie tworzonych przepisów prawa regulujących spożywanie, dystrybucję, reklamę piwa,
                e) przeprowadzanie badań towarów - wyprodukowanych piw i prowadzonych usług oraz współpraca z przemysłem piwowarskim w celu podnoszenia jakości piwa, wydawanie materiałów informacyjnych i edukacyjnych,
                f) organizowanie imprez i akcji społecznych dla utrwalania więzi piwoszy,
                g) udzielania członkom Bractwa Piwnego porad, informacji i pomocy,
                h) podejmowanie innych zadań wynikających z przepisów szczególnych.
                Są różnice, sądzę, że interesuje nas prędzej propagowanie warzenia piwa a nie kultury picia. Chociaż to oczywiście też jest ważne
                Browar Tysiąclecia już działa :)

                Comment

                • rafal_s
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2006.11
                  • 128

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                  Myślę, że jeżeli ruch piwowarski będzie istotny w skali całego stowarzyszenia, to jest to do postawienia w przyszłości na Walnym - bo to chyba tak się ustala, sama jeszcze się nie wgryzłam
                  Nie mylisz się - tak się to ustala. W stowarzyszeniach Walne jest najwyższą władzą, ale trzeba pamiętać, że zebranie Walnego oznacza zgromadzenie określonej ilości członków. To czasem bywa kłopotliwe, ale na szczęście jest na to sposób

                  Comment

                  • Marusia
                    Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                    🍼🍼
                    • 2001.02
                    • 20221

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy
                    i to Bractwo Piwne stara się robić. Nie wydaje mi się żeby ostawało zbytnio od piwowarstwa domowego. Prostym przykładem może być pokaz warzenia piwa podczas Nocy Kulturalnych w Częstochowie.
                    W tym wszystkim chodzi o rozszerzenie działalności Bractwa Piwnego na piwowarstwo domowe, które i tak gdzieś tam jest.
                    Arzy, z całym szacunkiem dla sekcji częstochowskiej Bractwa, którą bardzo lubię w całości, to po pierwsze też jestem zdania, że SWiMP bardziej jest pokrewny, ale nawet nie o to chodzi - temat powstał, bo SWiMP zaproponował taką opcję - Bractwo nie proponowało. Nie twierdzę, że jakby zaproponowało, to bym podchwyciła, bo mimo wymienionego wyżej szacunku do Waszej sekcji samo Bractwo nie bardzo mi leży, tym niemniej było by to zapewne brane pod dyskusję przez innych

                    Zawieśmy póki co temat poszerzania działalności Bractwa, bo nie ma sensu robić sobie jakiejś niezdrowej konkurencji - zobaczmy, co wyjdzie ze SWiMPem

                    Za parę dni trzeba będzie ustalić ilość już zgłoszonych członków i wybrać prezesa oddziału, głosowanie pewnie jawne na forum Jeszcze muszę ustalić formę
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • arzy
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2002.06
                      • 2814

                      #70
                      Marusiu, takiej odpowiedzi oczekiwałem, no nie zupełnie , ale to wszystko wyjaśnia i chwała Tobie za to.
                      Pozdrawiam i życzę samych sukcesów.
                      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      Bractwo Piwne
                      Skład Piwa
                      Piszę poprawnie po polsku!

                      Comment

                      • arzy
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2002.06
                        • 2814

                        #71
                        Ah, jeszcze slówko
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                        (...) temat powstał, bo SWiMP zaproponował taką opcję - Bractwo nie proponowało. (...)
                        wystarczyło powiedzieć, a zrobiłbym wszystko, aby tak się stało.

                        Życzę SWiMP i Bractwu Piwnemu owocnej współpracy bo piwo jest najważniejsze.
                        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        Bractwo Piwne
                        Skład Piwa
                        Piszę poprawnie po polsku!

                        Comment

                        • Krzysiu
                          D(r)u(c)h nieuchwytny
                          • 2001.02
                          • 14936

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                          ... Za parę dni trzeba będzie ustalić ilość już zgłoszonych członków i wybrać prezesa oddziału, głosowanie pewnie jawne na forum Jeszcze muszę ustalić formę
                          Nie chce mi się czytać statutu, ale jestem pewien, że forma tam jest określona. Również pewien jestem, że nie pozwala na jawne głosowanie na forum dyskusyjnym.

                          Comment

                          • Marusia
                            Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                            🍼🍼
                            • 2001.02
                            • 20221

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                            Nie chce mi się czytać statutu, ale jestem pewien, że forma tam jest określona. Również pewien jestem, że nie pozwala na jawne głosowanie na forum dyskusyjnym.
                            Już Ty sobie Krzysiu tym głowy nie zawracaj. Wszystko mam już ustalone, jak chcesz tylko pisać, czego nie można, to daruj sobie, wiem, żeś w tym najlepszy
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • jurgin
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2004.01
                              • 153

                              #74
                              deklaracja wysłana, wpisowe zapłacone. Teraz czekam na odzew, bo chyba dostanę jakąś odpowiedź?

                              Comment

                              • maaciej6
                                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                                • 2007.04
                                • 219

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika luk102

                                Kilka przykładów wartości dodanych związanych z zrzeszaniem się:

                                1. Takim dobrem może być przykład iż funkcjonując w danym stowarzyszeniu będziemy brani pod uwagę np. przy różnego rodzaju konsultacjach projektów ustaw, rozporzązeń - to w przypadku jeżeli naprawdę będziemy aktywni.

                                2. Formalizacja grupy pozwala również na publiczne wypowiadanie się w jej imieniu i przedstawianie spójnych stanowisk i opinii - (np. nasze rozważania nad zmianą prawodastwa w zakresie warzenia - będziemy mogli przenieść poza formum browbiz. SWIMP także chce zmiany ustawy w tym zakresie - i tu mamy spójne cele).
                                Zdecydowanie popieram ruch Marusi. Jest jak najbardziej w dobrym kierunku.
                                Myśle, że trzeba dołączyć do winiarzy. Gdy stowarzyszenie będzie miało więcej członków, wtedy ma
                                większe możliwości lobbystyczne np. w przeforsowaniu odpowiedniej ustawy. Moim zdaniem nazwa stowarzyszenia jest sprawą drugorzędną.
                                Najważniejsze są efekty w realizowaniu celów.

                                PS. W przyszłym tygodniu wysyłam deklaracje i wpisowe.
                                "Gdzie się piwo warzy, tam się dobrze darzy"

                                Wolsztyński Browar Domowy M & P

                                Comment

                                Przetwarzanie...