Oddział Piwowarski w ramach Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mareks
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2002.05
    • 1939

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
    Jeszcze jedno: zastanawiasz się, zanim coś napiszesz? Imprezę organizuję ja, osobiście, za darmo, dla wszystkich, przyjeżdżają ludzie z całej Polski, podoba im się, a Ty nazywasz ludzi chcących wesprzeć taką imprezę jeleniami?
    Marusia, nie warto się denerwować.
    Jeleń zawsze wokół siebie widzi tylko jelenie

    Comment

    • luk102
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2006.02
      • 65

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stranger
      No ale ten gostek ma racje! Rozumiem mała że już wybrałas się prezesem...

      Myślałem o zapisaniu sie ale troche mi to sie nie podoba. Nie ma prawdziwych CELÓW. No może poza jednym - jelenie co sie zapiszą będą sponsorowali imprezy we Wrocławiu.
      Tylko prosze na mnie nie krzyczeć za słowa krytyki. Zamiast tego proponuje ochłonąć i na spokojnie całość jeszcze raz przeczytać. To sie przekonacie że moje wnioski nasuwaja sie same.
      A jesli towarzystwo chce wypływać na tzw. szerokie wody, do polityków, mediów itd. to bez PIWA w nazwie będzie to niepoważne.

      Trzymam kciuki że prawdziwe cele dopiero sie urodzą i będą zbożne.
      Rozumiem że fora internetowe dają duż swobodę wypowiadania się w sposób anonimowy - ale to nie jest form, na którym nie dopuszcza się obrażanie innych forumowiczów.
      Więc następnym razem jak coś będziesz pisał to się zastanów.
      A co do celów może sam byś z łaski swojej nam powiedział jekie ty byś widział? Krytykować zawsze łatwo, ale samemu pomyśleć dużo ciężej. Zazwyczaj tak bywa jak ktoś nie ma nic do powiedzenie to lubi se pokrytykować byle tylko coś powiedzieć.

      Comment

      • BrowTysiąclecia
        Kapral Kuflowy Chlupacz
        • 2007.12
        • 37

        #93
        Co się przejmujecie Strangerem - tylko zachęcacie, żeby pisał więcej takich "merytorycznych" postów.
        Browar Tysiąclecia już działa :)

        Comment

        • Marusia
          Marszałek Browarów Rzemieślniczych
          🍼🍼
          • 2001.02
          • 20221

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowTysiąclecia
          Co się przejmujecie Strangerem - tylko zachęcacie, żeby pisał więcej takich "merytorycznych" postów.
          Masz rację, zapomniałam o naczelnej zasadzie - ignoruj trolla
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • rafal_s
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2006.11
            • 128

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
            Czyli co konkretnie trza zmienić?

            zwolnienie z podatku akcyzowego do np. 10hl?
            O tym to chyba nikt nie marzy. Konkretnie na początek przydałoby się uproszczenie całej procedury obsługi akcyzy, jeśli wolumen sprzedaży jest niewielki. W tej chwili musisz utworzyć regularny skład celny, periodycznie kontrolowany i, zdaje się, dodatkowo jeszcze trzeba wpłacić awansem pewną kwotę na pokrycie ew. należności, na wypadek gdybyś zapomniał o ich uiszczaniu.

            Wystarczy ? Tak, na początek, żeby się człowiek za bardzo nie rozmarzył...

            Comment

            • Krzysiu
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2001.02
              • 14936

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
              Już Ty sobie Krzysiu tym głowy nie zawracaj. Wszystko mam już ustalone, jak chcesz tylko pisać, czego nie można, to daruj sobie, wiem, żeś w tym najlepszy
              Ja tak z sympatii.
              Statut przeczytałem. W paragrafie 19 jest o wyborach zarządu i nalezy to do kompetencji Walnego Zgromadzenia. Do oddziałów stosuje się paragraf 28 odwołującyc się do par. 19.
              Last edited by Krzysiu; 2008-01-16, 20:06.

              Comment

              • Marusia
                Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                🍼🍼
                • 2001.02
                • 20221

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                Ja tak z sympatii.
                Statut przeczytałem. W paragrafie 19 jest o wyborach zarządu i nalezy to do kompetencji Walnego Zgromadzenia. Do oddziałów stosuje się paragraf 28 odwołującyc się do par. 19.
                Krzysiu, jak już napisałam wyżej - mam już wszystko ustalone. Jakieś pytania? Zamierzasz w razie czego gdzieś zgłaszać nieprawidłowości formalne dotyczące zebrań stowarzyszenia, do którego nie nalezysz, czy tylko odzywa się w Tobie jak zwykle dusza formalisty?
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • Marusia
                  Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                  🍼🍼
                  • 2001.02
                  • 20221

                  #98
                  Dziękuję za dogłębną analizę mojej osobowości. A teraz - masz coś do powiedzenia konkretnego w zadanym temacie?
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • kiszot
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    🍼🍼
                    • 2001.08
                    • 8106

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stranger
                    Mnie zawsze traktowałaś jak nierozumnego gnojka czemu dawałaś wyraz w innych częściach tego forum.
                    Bo dokładnie tak się zachowujesz.Nie potrafisz normalnie odpowiedzieć na post tylko zaraz jeździsz po kimś jak po łysym koniu.
                    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                    So von Natur, Natur in alter Weise,
                    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                    Comment

                    • żąleną
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2002.01
                      • 13239

                      Błagam, możecie to kontynuować na PW?

                      Comment

                      • jacer
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2006.03
                        • 9875

                        Z takimi absurdami należy walczyć.

                        Izba Celna zajęła się "winem uniwersyteckim"
                        "Polska Gazeta Krakowska": Trunek z własnej winnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego miał być marketingowym hitem najstarszej polskiej uczelni. UJ chciał pędzić wino głównie na własne potrzeby jako ekskluzywny gadżet, podkreślający wyjątkowość krakowskiej uczelni. Sprawą niestety zainteresowała się Izba Celna.
                        - Nikt nie chciał rzucać kłód pod nogi Uniwersytetowi. Poprosiliśmy tylko o wyjaśnienie, czy UJ rzeczywiście produkuje wino i jednocześnie przedstawiliśmy warunki, jakie musi spełnić osoba prawna, czyli np. uczelnia, która chce zajmować się wytwarzaniem wina - tłumaczy rzecznik Izby Tomasz Kierski.

                        Spełnienie wymagań Izby oznacza m.in. prowadzenie składu podatkowego i poddanie się kontrolom takim samym, jakie odbywają się w wielkich przemysłowych gorzelniach. - Nie produkujemy wina, czekamy na zmianę przepisów, które umożliwiłyby nam podjęcie się takiej produkcji - mówi "Polsce" kanclerz UJ, Tadeusz Skarbek. Nie wyklucza jednak, że uczelnia zdecyduje się na prowadzenie składu podatkowego, jeżeli nie dojdzie do zmiany przepisów, na takie, które obowiązują w niektórych krajach UE.

                        - Tam wystarczy wykupić i przykleić na butelkę akcyzową banderolę - mówi właściciel przydomowej winnicy.



                        Zauważcie, że chcą robić na własne potrzeby i rozdawać to wino, a izba celna chce im wcisnąc skład podatkowy.

                        Wychodzi na to, że i my powinniśmy mieć skład podatkowy.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • brloin
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2002.10
                          • 534

                          Nie znam sie na przepisach, ale czy osoba prawna to nie co innego co osoba fizyczna?
                          Jesli co innego, to czy jednak zakladanie skladu celnego nas nie dotyczy?
                          brloin; od Szczecina do Wrocławia

                          Comment

                          • jacer
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2006.03
                            • 9875

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brloin
                            Nie znam sie na przepisach, ale czy osoba prawna to nie co innego co osoba fizyczna?
                            Jesli co innego, to czy jednak zakladanie skladu celnego nas nie dotyczy?
                            OK, ale jaki sens ma skład podatkowy, jeżeli nie będzie sprzedawane?

                            Jaki podatek chcą oni obliczać? Od darowizny?
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • kopyr
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2004.06
                              • 9475

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                              Zauważcie, że chcą robić na własne potrzeby i rozdawać to wino, a izba celna chce im wcisnąc skład podatkowy.

                              Wychodzi na to, że i my powinniśmy mieć skład podatkowy.
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brloin
                              Nie znam sie na przepisach, ale czy osoba prawna to nie co innego co osoba fizyczna?
                              Jesli co innego, to czy jednak zakladanie skladu celnego nas nie dotyczy?
                              Zdecydowanie osoba fizyczna to co innego niż osoba prawna. Po drugie osoby fizyczne mogą wytwarzać wino na swoje potrzeby, reguluje to ustawa. Pewne wątpliwości są co do tego rozdawania. Jak sie dobrze wczytać, to za bardzo nie można.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              • jacer
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2006.03
                                • 9875

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                                Jak sie dobrze wczytać, to za bardzo nie można.
                                No to jest kolejny cel działalności - uporządkowanie takich niejasności.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...