Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Litwa - Kalnapilis, inne piwa (stan z 1997 r.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    Litwa - Kalnapilis, inne piwa (stan z 1997 r.)

    • Kalnapilis Milžinų (Milzinu) - Tamsusis alus (piwo ciemne) - alk. 6.0%, ekstr. 14% - pasteryzowane
    • Kalnapilis Ekstra - Šviesusis alus (piwo jasne) - alk. 5,4%, ekstr. 12,5% - pasteryzowane
    • Kalnapilis Dvaro - Šviesusis alus (piwo jasne) - alk. 5,0%, ekstr. 11,5% - pasteryzowane
    • Kalnapilis Karčemos (Karcemos) - Šviesusis alus (piwo jasne) - alk. 4,3%, ekstr. 10% - pasteryzowane

    browar: Alaus Darykla 1902 Panevėžyje (Poniewież)

    Piwa te piłem w 1997 r. podczas pobytu w Wilnie. Najlepsze było chyba Dvaro, o ile mnie pamięć nie myli... Nie mam pojęcia, czy jeszcze są produkowane? Może ktoś wie?
    Informacje przepisałem z zachowanych na pamiątkę etykiet.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    Obejrzałem sobie stronę internetową www.kalnapilis.lt. Informacji wiele tam nie ma, niestety (chyba, że są po litewsku, ale nie rozszyfrowałem ich).
    Wnioskując z wyglądu etykiet, "Dvaro" to obecne "Premium", "Ekstra" to "Export", a "Karčemos", to "4.30" (ilość ekstraktu się zgadza).
    O dziwo, "4.30" pokazane jest tylko w angielskiej wersji językowej ?
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Kiedy byłem na Litwie/ostatnio ok.rok temu/ to z Kalnapilisów piłem:7-30,Export,Premium,4-30,1902 i Vilko.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Teraz "Kalnapilis" jest w holdingu z "Vilniaus Tauras" i tworzą "Kalnapilio-Tauro grupe".Ostatnio kupiłem:Grand 5,3%;7-30 7,3%;Pilsner 4,7%;Original 5,0%;Export 5,4%.Zupełnie nowe etykiety-tym razem owalne.

        Comment

        • Raptorius
          Gość
          • 04-2006
          • 11

          #5
          Na Litwie jak w Polsce - wiele się zmienia w gorszą stronę... Coraz więcej produkcji z dużych browarów, zalewają rynek... pilsnerami... Całe szczęście że jeszcze warzą Baltijos ciemne(, a w Wilnie Tauras(do kanisterka też można kupić bezpośrednio w browarze).

          Comment

          • jackdecase
            Junior
            • 11-2009
            • 10

            #6
            ZMIANY NA GORSZE

            OD 1 STYCZNIA 2013 NA LITWIE NIE MOŻNA SPRZEDAWAC PIWA W BUTELKACH O POJEMNOŚCI WIĘKSZEJ NIŻ 1 LITR ORAZ PIWA KTÓRE MAJĄ WIĘCEJ NIŻ 7,5% ALKOHOLU. WOLNY RYNEK SIE SKOŃCZYŁ. MAŁE BROWARY TROCHE PODUPADŁY

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10847

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jackdecase Wyświetlenie odpowiedzi
              (...). MAŁE BROWARY TROCHE PODUPADŁY
              Skąd taki wniosek?
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • jackdecase
                Junior
                • 11-2009
                • 10

                #8
                to nie wniosek

                Niektóre piwa przestali produkować, oferta się zawęziła. To wróci do normy, choć zanim Strasburg rozpatrzy te pozwy, to trochę potrwa. Koncerny dziś na tym zyskają, ale z czasem ta polityka obróci się przeciwko nim. Ludzie ich znienawidzą. Ja już nie piję koncernowego piwa czy to polskie czy ruskie czy ukraińskie jeśli koncern je wytwarza to na starcie jest dyskwalifikacja.

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10847

                  #9
                  Dalej mi nie odpowiedziałeś na pytanie, skąd pochodzą te wnioski? Z obserwacji?

                  Na tą chwilę odnoszę odmienne zdanie. Wystarczy zerknąć na litewskie piwne serwisy, litewskie blogi, podjechać do tamtejszych browarów lub wstąpić do jednego z wielu multi-tapów działających w Wilnie, Kownie, Kłajpedzie lub w Szawlach, aby szybko się przekonać, że tamtejsze piwowarstwo się odradza.

                  I co z tego, ze zabronili rozlewu piwa do butelek o większej pojemności jednego litra. Widywałeś w tych opakowaniach coś nadzwyczajnego? Najczęściej były to mózgotrzepy.

                  Pozwolę się zapytać. Piłeś może ostatnie litewskie nowości? Na przykład stouta owsianego lub pszenice z Širvėnos Bravoras, piwo uwarzone z czerwonymi koniczynami z Piniavos Alutis, żytnie z Čižo Alaus lub Davra Alus, a może Ale z Vasaknu Dvaras? O kontraktowym browarze Musu Alus zapewne również słyszałeś (rozumiem, że nie przypadły tobie do gustu piwa typu IPA, Bitter, Ale z dodatkiem ziół Gruit).
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • jackdecase
                    Junior
                    • 11-2009
                    • 10

                    #10
                    wspaniale rozeznanie

                    Gratuluję rozeznania w temacie. Ja takiego nie posiadam. Nie współpracuję z producentami wymienionych piw, ale pomyślę nad tym w przyszłości. Oprócz "mozgotrzepów" były tez piwka z małych ambitnych browarków takie jak Kanapinis i Magaryciu. To drugie było z dodatkiem orzechów laskowych, bardzo fajne piwko. a zaprzestali produkcji mojego ulubionego piwa Patulo i jego lżejszej wersji Salaus. Zaprzestali też produkować piwa o nazwie Pivoriu. To był górniak, niepasteryzowany bardzo lekki, ale dziwnie drogi, więc ta strata to nie strata, jak dla mnie.
                    Nawiązując do Twoich pytań czy piłem czy znam? Mam trochę odmienne zdanie odnośnie pojawiania się "nowych" receptur. Wolałbym, żeby (natenczas) zamiast 3 browarów kontraktowych powstał jeden prawdziwy z cegły i miedzi. Może natchnie to kogoś w Polsce do otworzenia browaru i powstaną nowe miejsca pracy, ale zwozić surowce z drugiego końca świata nie pochwalam. Potem piwo na półce kosztuje zawrotnie, a w pubie to już szaleństwo. Ale kto wie, może nasze społeczeństwo z mentalności prostych ludzi od razu stanie się celebrytami z pominięciem normalności. W końcu zastaw się, a postaw.
                    Trochę dziwi mnie Twój brak zbulwersowania, a wręcz dopatrzenie się pomocy ze strony rządu w poprawie jakości piwa dzięki tej ustawie. I to w kraju gdzie wódkę sprzedaje się w plastikowych kieliszkach jednorazowych, więc chyba o aspekt przeciwdziałaniu alkoholizmowi nie chodzi.

                    Comment

                    • marekj
                      Senior
                      • 03-2010
                      • 508

                      #11
                      bardzo czysty, ładny,nowoczesny browar.
                      Attached Files

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10847

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                        bardzo czysty, ładny,nowoczesny browar.
                        Marku, ale to jest łotewski browar - Užavas Alus.
                        Zdjęcie warzelni: http://www.browar.biz/galeria.php?id=15874
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10847

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jackdecase Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)Nie współpracuję z producentami wymienionych piw, ale pomyślę nad tym w przyszłości. (...).
                          Ja również nie współpracuję.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jackdecase Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)Oprócz "mozgotrzepów" były tez piwka z małych ambitnych browarków takie jak Kanapinis i Magaryciu. To drugie było z dodatkiem orzechów laskowych, bardzo fajne piwko. a zaprzestali produkcji mojego ulubionego piwa Patulo i jego lżejszej wersji Salaus. (...)
                          Były i nadal są warzone, po prostu browary przerzuciły się na butelki o pojemności jednego litra. Zresztą, większość tamtejszych małych browarów i tak jest nastawiona na rozlew piwa do beczek.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jackdecase Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)
                          Nawiązując do Twoich pytań czy piłem czy znam? Mam trochę odmienne zdanie odnośnie pojawiania się "nowych" receptur. Wolałbym, żeby (natenczas) zamiast 3 browarów kontraktowych powstał jeden prawdziwy z cegły i miedzi.(...)
                          Mam podobne zdanie, ale cieszmy się z tego co mamy. Wiele browarów (w szczególności z rejonu Birze) modernizuje się w sposób taki, jaki sobie życzymy.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jackdecase Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)
                          Trochę dziwi mnie Twój brak zbulwersowania, a wręcz dopatrzenie się pomocy ze strony rządu w poprawie jakości piwa dzięki tej ustawie. (...).
                          Ponieważ sporadycznie kupowałem piwa w takich opakowaniach. Zawsze gdy jakieś piwo mnie zainteresowało, kupowałem piwo w mniejszych opakowaniach lub piwo beczkowe.
                          Last edited by abernacka; 04-02-2013, 13:15.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • marekj
                            Senior
                            • 03-2010
                            • 508

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                            Marku, ale to jest łotewski browar - Užavas Alus.
                            Zdjęcie warzelni: http://www.browar.biz/galeria.php?id=15874
                            to jest Kanapinis na Łotwie
                            Attached Files

                            Comment

                            • marekj
                              Senior
                              • 03-2010
                              • 508

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
                              to jest Kanapinis na Łotwie
                              zresztą już sam nie wiem - w każdym razie podobał mi się a te nazwy Litewskie - no cóż pojechałem tam w innym celu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎