Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

keykeg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    keykeg

    Być może nadchodzi rewolucja i klasyczne kegi odejdą do lamusa. Nadchodzą plastikowe jednorazowe kegi. Jest już jeden mały browar, który rozważa sprzedaż piwa w czymś takim.
    Opis np. tutaj:
  • ada13
    Senior
    • 03-2004
    • 128

    #2
    Ja już nawet te kegi widziałam i w rekach trzymałam,puste oczywiście .
    Fajna rzecz,ale problemem może być ich cena,ok.50 zl za sztukę.
    Pięć dych za jednorazowe opakowanie to trochę dużo.

    Comment

    • skandal
      Senior
      • 05-2002
      • 1439

      #3
      Widziałem to to w zaprzyjaźnionym browarze Niestety będzie to kolejny śmieć skoro ma być jednorazowe I ta perspektywa nastawia mnie negatywnie do tego wynalazku.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Bez jaj - jednorazowe, czyli do czasu, aż się zepsuje. Kegi się naprawia do bólu, a tego śmiecia nie.

        Tak ciężko jest pomyśleć?

        Comment

        • huanghua
          Senior
          • 10-2005
          • 1910

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
          Bez jaj - jednorazowe, czyli do czasu, aż się zepsuje. Kegi się naprawia do bólu, a tego śmiecia nie.

          Tak ciężko jest pomyśleć?
          ART, jak długo będziesz tolerował impertynencje Tego wybrańca?
          W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

          Comment

          • jerzy
            piwoholik
            • 10-2001
            • 4705

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
            Bez jaj - jednorazowe, czyli do czasu, aż się zepsuje. Kegi się naprawia do bólu, a tego śmiecia nie.

            Tak ciężko jest pomyśleć?
            Ponieważ jest to system opakowań jednorazowych, procedura napełniania jest mocno uproszczona – czyszczenie i kontrola czystości nie są potrzebne tak jak w wypadku beczek metalowych. (...) Nie występują także powrotne transporty z pustymi beczkami.

            Tak, Krzysiu, czasem ciężko jest pomyśleć.
            Last edited by jerzy; 28-03-2008, 09:33.
            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

            Comment

            • szefunio
              Senior
              • 01-2007
              • 481

              #7
              Pierwotnym zamysłem firmy, która dystrybuuje kegi tego typu w Polsce, było dostarczenie opakowania do eksportu piwa. W takim przypadku odpada problem zwrotu kega.
              Robię to co lubię - produkuję piwo.

              Comment

              • giudice
                Gość
                • 07-2005
                • 231

                #8
                Ten nowy rodzaj opakowania na piwo można było obejrzeć na stoisku Browaru Krajan, na zakończonych wczoraj w Warszawie targach Eurogastro 2008.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika giudice Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ten nowy rodzaj opakowania na piwo można było obejrzeć na stoisku Browaru Krajan, na zakończonych wczoraj w Warszawie targach Eurogastro 2008.
                  Ale, czy to oznacza, że Krajan jest tym opakowaniem zainteresowany i będzie je wprowadzał? Czy też, to nic nie oznacza?
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • giudice
                    Gość
                    • 07-2005
                    • 231

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ale, czy to oznacza, że Krajan jest tym opakowaniem zainteresowany i będzie je wprowadzał? Czy też, to nic nie oznacza?
                    Na targach prezentoweli to tylko w ramach nowości i ciekawostki.

                    W przyszłości jak najbardziej biorą pod uwagę ten typ opakowania. Nie wiedzą jedynie jak przyjmie się to na rynku z uwagi na koszty.

                    Koszt jednego opakowania ma wynosić około 10 euro, zaś głowicy około 30 euro. Głowica oczywiście wielokrotnego użytku.

                    Comment

                    • Krzysztof
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 1689

                      #11
                      Pomysł wydaje się być ciekawym, kiedy sprzedaje sie piwo na "eksport" i wtedy odpada transport pustych kegów do browaru.
                      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                      www.twojmalybrowar.pl

                      Comment

                      • szefunio
                        Senior
                        • 01-2007
                        • 481

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pomysł wydaje się być ciekawym, kiedy sprzedaje sie piwo na "eksport" i wtedy odpada transport pustych kegów do browaru.
                        Jest tylko jedno ale. Każdy odbiorca takiego kega musi mieć do niego specjalną głowice. Za 30 euro.
                        Robię to co lubię - produkuję piwo.

                        Comment

                        • slavoy
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 5052

                          #13
                          Bez przesady, 30 ojro przy wyposażeniu całej knajpy to naprawdę jest pikuś. Porządne krzesło więcej kosztuje, a imprtowanego piwa żulbudy raczej nie polewają.
                          Poza tym dostawca tekiego piwa może też te głowice wypożyczać lub kredytować.
                          Dick Laurent is dead.

                          Comment

                          • skandal
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1439

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
                            ART, jak długo będziesz tolerował impertynencje Tego wybrańca?
                            Huanghua - nawet szkoda posta. Przecież Wielki K* jest tak wspaniały i nieomylny i ma zawsze rację.

                            * - w tym przypadku litera K nie jest pierwszą literą nicka

                            Comment

                            • Hohen
                              Junior
                              • 02-2009
                              • 7

                              #15
                              co do kegów może to byc rewolucyjny pomysl na skale swiatową .


                              nawet udało mi sie znaleźć już kilka firm zajmujących sie produkcja kegów mianowicie sa ta kegi o nazwach :

                              - KEYKEG
                              - KHS
                              - ECOKEG
                              - COOLKEG

                              cieżko jedynie dojść do jakiś kalkulacji cenowych odnośnie każdego z kegów. 30 euro za głowice nie wydaje mi sie ceną zbyt dużą, biorąc pod uwagę ze są one wielokrotnego użytku.

                              jakby ktoś doszukał sie kalkulacji to prosiłbym o info

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎