Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blind test - wybór piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • artur2
    Senior
    • 02-2008
    • 535

    Blind test - wybór piwa

    Witam wszystkich,

    Spróbuję w paru słowach opisać, jaką mam do Was prośbę. Otóż pewna osoba może wykonać porównanie piwa domowego z przemysłowym w celu opisania tego w pracy licencjackiej. Chodzi o coś w rodzaju "ślepego testu". Ponieważ jeśli chodzi o piwo domowe będzie to zestaw "Prawdziwe Pszeniczne" z BA z ekstraktów, chodziło by mi o podanie, do jakich piw przemysłowych (i ogólnie dostępnych) jest ono podobne. Według mnie, podchodzi ono do dwóch piw: "Weihenstephaner Hefeweissbier Dunkel" oraz "Paulaner Dunkel". Czy ktoś z szanowych forumowiczów robił kiedyś piwo z zestawu BA i mógłby się podzielić swoimi wrażeniami ?
    Last edited by artur2; 13-04-2008, 20:12. Powód: Literówka
    Mniej alkoholu, więcej smaku !
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika artur2 Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam wszystkich,

    Spróbuję w paru słowach opisać, jaką mam do Was prośbę. Otóż pewna osoba może wykonać porównanie piwa domowego z przemysłowym w celu opisania tego w pracy licencjackiej. Chodzi o coś w rodzaju "ślepego testu". Ponieważ jeśli chodzi o piwo domowe będzie to zestaw "Prawdziwe Pszeniczne" z BA z ekstraktów, chodziło by mi o podanie, do jakich piw przemysłowych (i ogólnie dostępnych) jest ono podobne. Według mnie, podchodzi ono do dwóch piw: "Weihenstephaner Hefeweissbier Dunkel" oraz "Paulaner Dunkel". Czy ktoś z szanowych forumowiczów robił kiedyś piwo z zestawu BA i mógłby się podzielić swoimi wrażeniami ?
    Z tymi ekstraktami jest problem, bo rzeczywiście piwo na nich wychodzi cokolwiek dunkelowate, ale tak naprawdę dunkel to nie jest. Jeśli porównasz z jasnym Hefe-weizenem, to rzeczywiście może wyjść trochę dziwnie. Ale jak na licencjat, to nie jest chyba takie ważne Z dunkeli dostępnych w Polsce nasuwa mi się jeszcze Franziskaner Dunkel.
    blog.kopyra.com

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎